Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בעולם

להרגיע את הטבע

כשנוחתת איזו מכת טבע, היא מראה כמה אנחנו חלשים. האם מתישהו המין האנושי ידע לעצור מכות כאלה מבעוד מועד, לחסוך סבל וייסורים?

אנחנו נמצאים בתוך הבועה של הטבע. הסביבה הזו משדרת לנו את התנאים המדויקים שצריך כדי להתקדם, ולכן כל הזמן מתרחשים שינויים. בסך הכול, בהתפתחות היקום, כוח הטבע הכללי מוביל לאיזון מושלם. בתהליך הזה מתפתחים הדומם, הצומח, החי והאדם. בנקודת זמן מסוימת, המין האנושי חייב לקחת לידיו את המושכות, לרכוש כלים, לפתח מודעות, להשתלב באופן הכרתי באותה התפתחות. ככל שהאדם מדביק את הקצב הנדרש הוא מרגיש טוב, ובמידת הפיגור נעשה לו רע. מאוד.

החוקר הראשון שגילה שבטבע טמונה תוכנית התפתחות כללית, חי לפני כמעט ששת אלפים שנה. שמו היה אדם, וממנו החלה להתפתח חכמת הקבלה. לפניו חיו דורות רבים, אבל הוא היה הראשון שגילה שכל הטבע נמשך לאיזון, וכך גם צריך להתקיים האדם. באיזון עם כל הדומם, הצומח והחי, ובאיזון עם כל יתר בני האדם.

מה זה בדיוק אומר להיות מאוזנים? להגיע למצב שבו כל אדם בעולם, יהיה מי שיהיה, ירגיש שאין הבדל בינו לבין כל מה שנמצא מחוץ לו.

כלומר, להגיע למצב שבו אני מכיר, מבין, מרגיש, שהטבע כולו זו מערכת אחת, ואני נמצא עימה בהרמוניה, בהדדיות, בחילוף מחשבות ורצונות. אין הבדל, בשום דבר, בין מה שאני מרגיש כ'אני', לבין מה שעתה אני קורא לו 'מחוץ לי'. הכול זה אני. ובעולם האחד הזה, אני מגלה את כוח הטבע, האחד, הכללי. הכוח שמנהל הכול, שמנהל אותי. ואני מזדהה עימו, ונכלל בו, עד למצב שנקרא דבקות. זוהי פסגת ההתפתחות של רוח האדם שבי.

עד כאן תיאור היעד הסופי, ועכשיו נוסיף פרטים על התקדמות התהליך ועל המצב שבו אנחנו נמצאים.

במאה שעברה נפתחה חכמת הקבלה לציבור הרחב על ידי "בעל הסולם", הרב יהודה אשלג. היא מציעה שיטה בדוקה להתעלות מעל גבולות התפיסה האגוצנטרית, שיטה לאיזון עם כל מה שמחוץ לך. על ידי מימוש השיטה נוכל להשפיע לטובה על כל מערכת הטבע.

איך זה עובד? הדומם, הצומח, החי והאדם הם מערכת אינטגרלית. מה שקורה בדרגה מסוימת משפיע על המערכת כולה. האדם נמצא בדרגת ההתפתחות הכי גבוהה, ולכן משפיע על כל יתר הדרגות בצורה הכי חזקה. 

כאשר נלמד לבנות איזון בין אדם לאדם, נתייחס נכון יותר זה לזה, בהתחשבות, בדאגה, עד לרמה של אהבה לזולת ואהבת עולם, אנחנו נגרום איזון לכל הסביבה. הטבע כולו יירגע, ונזכה לפידבק חיובי מהדומם, הצומח והחי, במקום מכה אחר מכה.

אין מקרה בטבע, אלא חוקיות נוקשה. אם משהו רע בא, זה אומר שאנחנו לא מותאמים לרמת התפתחות שכבר הייתה דרושה. האדם נמצא במרכז הבריאה, וכל דבר שמתרחש במציאות קורה אך ורק בגללו. נקודה. ברור לחלוטין שהחוקיות הזו לא גלויה, אבל אין זה אומר שלא כך המערכת בנויה. 

כיום אנחנו מוזמנים לחקור ולגלות את מה שפעם מצאו רק הגדולים שבגדולים. להכיר את החוק הכללי שבטבע, לפצח את הקוד של אלוהים.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 447 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content