Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה חברתית

קביעת כיוון ומטרות במציאות משתנה

להירשם ללימודים? אם כן אז איזה? להמשיך לשכור דירה או לחזור להורים? הרבה דילמות פוקדות בזמנינו את הצעירים. מי יודע, אולי תבוא פתאום עוד איזה מוטציה, עוד המשך של המגפה לאיזה חצי שנה, עוד סגירה והסתגרות. האם יש דרך לקבוע כיוון ומטרות לחיים במציאות שכל רגע משתנה? התשובה היא כן. בתנאי שמבינים את המגמה.

במה מדובר? העולם משתנה בקצב מתגבר, זו עובדה, אבל הכיוון שאליו העולם מתפתח הוא קבוע. אנחנו חיים בתוך מערכת הטבע. המערכת הזו גלובלית ואינטגרלית, כל חלקיה קשורים זה לזה ומשלימים זה את זה. כולם, חוץ מבני האדם. האדם הוא היצור היחיד שעושה מה שבא לו, הורס את הסביבה ואת הזולת. התקופה שלנו מיוחדת בכך שהאינטגרליות שבכל המערכת מגיעה אלינו, לרמה האנושית. 

בהדרגה, הכוחות האבולוציוניים יהפכו גם אותנו לרכיבים שיבצעו פעולות אינטגרליות, מתוך מודעות והכרה. בפשטות זה אומר לבנות בינינו חיבורים משלימים, בכל עניין ובכל רמה. מהזוגיות והמשפחה, דרך העבודה והקהילה, ועד לרמת החברה והמדינה. בהתאם לכך, היכולת העיקרית שתידרש בעתיד תהיה סידור העולם האינטגרלי. זהו כיוון ההתפתחות הכללי, שאליו כדאי גם לי להתפתח באופן פרטי.

אני יכול להיות שחקן, מורה, מהנדס, בכל מקצוע שלא אבחר, ההבנה לאן הטבע מקדם אותנו ופיתוח היכולת לחבר נכון בין בני אדם, תידרש לי להצלחה בעולם של מחר. וכמו שפעם בלי לדעת קרוא וכתוב לא היית כשיר לשום דבר, כך גם הולך להיות אצלנו, בעולם המחובר. כל אדם באשר הוא יהיה חייב ללמוד איך להתייחס נכון לעצמו, לסובבים אותו, לחברה, לעולם, ליקום בכלל. ככל שנהיה מסוגלים לקחת בחשבון את המערכת האינטגרלית שבתוכה אנחנו נמצאים ונתנהג בהתאם לחוקיות שלה, כך נרוויח בגדול.

בטווח הארוך, תחומים מקצועיים, תפקידים ומשרות, כולם יקרסו או ישגשגו בהתאם לקריטריון ההתפתחות האינטגרלית. כלומר, מה שיביא לחיבור הדדי וטוב בין בני אדם יצליח, ומה שיפעל במגמה הפוכה לא ישרוד. לכן כבר היום, כדאי לי לקחת את זה בחשבון בקביעת הכיוון והמטרות. 

בעלי עסקים יצטרכו להתאים את עצמם לדרישות הזמן החדשות, לא רק מול הוראות משרד הבריאות, אלא גם מול הצורך האבולוציוני לפתח ידידות, התחשבות וקירבה לבבית בין בני אדם. עסקים שישכילו לכוון את עצמם לכיוון החיבור בין בני אדם יפרחו, ואלה שיתמקדו רק בעיסוק הטכני שלהם יעברו מן העולם. אט אט נראה איך אין להם לקוחות.

בבחירת מקום עבודה, חשוב לשים לב לא רק להעדפות המקצועיות, אלא גם ליחסים ששורים שם בין האנשים. הסיפוק והיכולת להרגיש שאני מממש את עצמי בצורה המיטבית, תלויים בעזרה הדדית. בהרגשה שאני לא נמצא לבד מול המשימות שלי, אבוד, אלא בתוך קבוצה תומכת. 

מצדם של ארגונים, הרוח שתשרה בין העובדים היא שתקבע את רמת הצלחתם. משום כך, כדאי להיעזר במומחים ליצירת קשר אינטגרלי שיארגנו נכון את היחסים, יקנו לכל אחד את ההבנה וההרגשה שבחיבור לאחרים נוצרת אווירה מיוחדת ששומרת על כולם ומעלה אותם על נתיב שמוביל להצלחה משותפת. 

האינטגרציה צריכה להגיע לרמה שכולם ירגישו כמו גוף אחד, ששיתוף הפעולה בין איבריו קובע את רמת תפקודו הבריא. בכל משימה שהם רוצים להצליח, יהיה להם ברור שכדאי ליידע ולשתף את כולם, ושזו הדרך למצוא את הפתרון הכי נכון שרק אפשר. וככל שהם מסונכרנים עם האינטגרליות שמתפתחת בכל המציאות, כך ההחלטות שלהם יתבררו כנבונות יותר, מותאמות למה שיזמן להם המחר.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 1291 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content