Left Sidebar Content

תגובות לעיתונות

תגובה לפרומו של תחקיר "כאן"

לתגובה המלאה לאחר ה"תחקיר" שפורסם, לחצו כאן

חברים וחברות יקרים,

בעקבות ניסיון תקשורתי של גורמים אינטרסנטיים להשחיר את שמה של עמותת "בני ברוך - קבלה לעם" ולהצמיד לה תוויות שאינן תואמות למציאות, חשוב לנו להבהיר כי אנו נתמיד בדרכנו ונמשיך להפיץ ברבים את ערך האחדות. אנו נעשה הכול כדי להימנע ממאבקים מיותרים ובעיקר נמשיך להדגים לעיני כול, מעל לכל השמצה והכפשה, כי החיבור העומד כנר לרגלינו מעל כל ההבדלים הוא הפתרון לכל בעיה ומשבר.

מהבעל שם-טוב, דרך הרמח"ל, הרמב"ם והרב קוק, ועד בעל הסולם - לאורך כל הדורות התנגדו לחכמת הקבלה ורדפו מקובלים. אך טבעי הוא שגם ל"קבלה לעם", העמותה הגדולה בעולם ללימוד חכמת הקבלה, יקומו מתנגדים. במהלך 22 השנים האחרונות, מתוך מאות אלפים עד מיליונים של תלמידים בארץ ובעולם, אין ולו אחד שיכול לטעון שמישהו גרם לו נזק במכוון או נהג בו בחוסר כבוד במזיד. עם זאת, ברור כי בין מאות אלפי התלמידים ישנם כאלה שלא ענינו על ציפיותיהם.

כעמותה פלורליסטית, "קבלה לעם" פתוחה לכול, ולכל אדם יש חירות מלאה לבחור את מסגרת לימודיו הרוחניים. אנו דוגלים בחיים מלאי משמעות ושמחה הנובעים מאהבת הזולת וזו מהות הלימוד והפעילות במסגרת העמותה. 
כל סיפור אחר שמנסים גורמים אינטרסנטיים להפיץ, אינו נכון ושקרי, ואנו לא ניתן ידינו ליצירת פילוג והטעיה. 

בימים האחרונים מופץ ברשתות החברתיות סרטון פרומו לתוכנית שתשודר בקרוב במסגרת תאגיד השידור "כאן", סרטון המלא בהכפשות ובדברי דיבה כנגד העמותה. מצאנו לנכון לשתף אתכם בעמדתנו הרשמית, לדייק בעובדות, כפי שנמסור אותם לכלי התקשורת ולכל דורש.

***

הטענה: "קבלה לעם" מנסה להיכנס לפוליטיקה

האמת:

 מטרותיה של עמותת "קבלה לעם" הן לימוד והפצת חכמת הקבלה. העמותה פועלת להפצת ערך האחדות על בסיס "ואהבת לרעך כמוך" שהוא ערך עליון בחכמת הקבלה, ומעולם לא פעלה בשום מסגרת פוליטית. במסגרות הלימוד של העמותה לומדים עשרות אלפי תלמידים אשר עוסקים בתחומים שונים ומקדמים יוזמות ורעיונות מגוונים. לאורך השנים, תלמידים במסגרות הלימוד של העמותה החליטו להוביל מהלך שמטרתו לקדם את ערכי האיחוד החיוביים בעם ישראל בדרכים שונות, בהן גם באמצעות הבמה הפוליטית. זה בא לידי ביטוי בשתי היוזמות הבאות:

  • בשנת 2013, מספר תלמידים תושבי העיר פתח תקווה, החליטו להקים רשימה שתרוץ למועצת העיר כדי לקדם בעיר את ערך הקהילתיות והערבות ההדדית, ולצורך כך הקימו את עמותת "ביחד למען פתח תקווה 2013". כ-12 אלף מתושבי העיר פתח תקווה הצביעו לרשימה, שהפכה להיות סיעה בת 4 מנדטים.
  •   בשנת 2014, עלה בקרב מספר תלמידים הרעיון שניתן לקדם את רעיון איחוד העם באמצעות התפקדות למפלגת שלטון. הם יזמו תהליך התפקדות וצירפו אלפי אנשים למפלגת "הליכוד". 

***

הטענה: "קבלה לעם" עושה שימוש בתביעות דיבה כדי להשתיק ביקורת כלפיה.

האמת:

חופש הביטוי הוא חלק מערכי היסוד בלימוד של "קבלה לעם". אנו מברכים על כל ביקורת שמטרתה לבנות, אך דוחים מכל וכל טענות שקריות ומגמתיות שכוונתן זדונית והן מבקשות להרוס את העמותה. לשון הרע ואמירות כזב הן בין הגורמים העיקריים לפילוג ושנאה. לעומת זאת, אנו שדוגלים בחיבור ואהבה, לא מוכנים לתת לגורמים זרים לחבל בפעילות הענפה והמבורכת של "קבלה לעם", להכפיש ולפגוע בשמה הטוב של העמותה. חכמת הקבלה עצמה מחייבת אותנו להגיב. השם "קבלה לעם" הוא מותג מוערך שנבנה בעמל רב לאורך השנים וזוכה לאהדה רבה בקרב רבים בחברה הישראלית. חשוב להדגיש כי בכל המקרים בהם החליטה העמותה לפנות לבית המשפט ולהגן על שמה הטוב, חויבו הנתבעים להתנצל באופן פומבי בפני העמותה ולהסיר את הפרסומים הפוגעניים שפרסמו כנגדה.

***

הטענה: "קבלה לעם" שולטת על מעשיהם של תלמידים במסגרות הלימוד שלה, ונטען כי בין היתר נעשים מעשים לא חוקיים או לא מוסריים הגורמים לבעיות אישיות, הרחקה מהמשפחה, אפליית נשים, שימוש בכדורים, ועוד אי אלו המצאות זדוניות, כמו התעלמות ממקרה התאבדות מסוים.

האמת:

  • "קבלה לעם" היא עמותה פלורליסטית שמקבלת אליה את כל מי שחפצים ללמוד את חכמת הקבלה. העמותה מתנהלת אך ורק ברוח כתבי הקבלה האותנטיים, המלמדים אותנו כיצד לבנות מערכות יחסים המבוססות על התחשבות, דאגה ואהבה: בין אדם לחברו, בתא המשפחתי וכולי. העמותה לא מתערבת ואינה עוסקת כלל בחיים הפרטיים של מיליוני תומכיה מטוב ועד רע, והיא אינה מכתיבה לאיש כיצד להתנהג או לחיות את חייו. ביתנו פתוח, אנו פועלים ביושר ובשקיפות, כל השיעורים ופעילויות הלימוד מצולמות ומשודרות לציבור הרחב, וכל אדם שחפץ מוזמן להתרשם ולהחליט על צורת הלימוד ומידת המעורבות המתאימה לו.
  • העמותה מבוקרת על ידי משרד רואי חשבון ורשויות ממשלתיות כגון רשם העמותות, רשויות המס ועוד, אשר בדקו את העמותה במסגרת עבודתם השוטפת, ומצאו כי פעילות העמותה מתנהלת בהתאם לכללי מנהל תקין ומבוקר. חשוב לציין כי לעמותה אושר סעיף 46 שניתן רק לעמותות הפועלות בשקיפות מלאה תחת פיקוח מחמיר מצד רשם העמותות ורשויות המס.
  • די לצפות באחד מהמפגשים או האירועים שלנו, כדי לראות את מקומן הבולט של נשים ואת השוויון המצוי אצלנו. נשים מהוות כ-60% מהתלמידים הלומדים במסגרות הלימוד של "קבלה לעם"!
  • הרב ד"ר מיכאל לייטמן עסק בעברו בייעוץ ובטיפול ברפואה משלימה. במסגרת זו, הגיעו אליו מטופלים מכל קצוות הארץ והעולם. הכדורים ששימשו אותו כחלק מטיפולים אלה הם כדורים הומאופתיים, הנמצאים בשימוש רחב אצל העוסקים בתחום הרפואה המשלימה.
  • אפשר להמציא ולטעון עוד בדיות רבות, אך כל בר-דעת מבין שאילו היה בהן שמץ של אמת, הן היו מגיעות מזמן לתקשורת ולערכאות משפטיות.

***

חשוב וראוי להדגיש כי כנגד הכתב גור מגידו וכנגד תאגיד השידור הציבורי "כאן" הגישה העמותה תביעת לשון הרע בגין כתבה שקרית ומכפישה. מאז ובכדי לחלץ את עצמו מהסבך המשפטי בו הוא מצוי, הקדיש גור מגידו חלק ניכר מזמנו ומאות אלפי שקלים מכספי משלם המסים, לשם עריכת "תחקיר" על העמותה. 

בחלוף למעלה מחצי שנה התוצאה של אותו "תחקיר" מציגה אוסף של בדיות ושקרים ממוחזרים, אשר חלקם כבר הופרכו בבית המשפט, כאשר אלו מוצגים על ידי "פרזנטורים" בעלי עניין, אשר מזה שנים עושים ככל שביכולתם לפגוע בעמותה ולהשחיר פניה ברבים. חלק מהדמויות המופיעות בכתבה הורחקו מפעילות בעמותה עקב התנהגות פסולה ולא נורמטיבית, אשר בחלק מן המקרים אף היוותה עבירות פליליות. כנגד חלק אחר הגישה העמותה תביעות דיבה, אשר נמצאות בשלבי בירור והכרעה. על פי עקרונות חכמת הקבלה, עמותת "קבלה לעם" רואה עצמה מחויבת לפנות למוסדות החוק על מנת לחשוף את האמת לעיני הקהל הרחב. נמשיך לפעול כך גם בעתיד לרבות בעניינה של כתבה זו. 

מחכמת הקבלה אנו לומדים שהדרך לתיקון הכללי כוללת שני ניגודים: שלילי וחיובי. לכן אנחנו שמחים שהגענו להתקדמות רוחנית שהביטוי שלה הוא התנגדות לחכמת הקבלה, כפי שזכו לה גדולי המקובלים לאורך הדורות. נקווה שנוכל להשתמש בהתנגדות הזאת שהתגלתה כדי למנף יותר את הפצת חכמת הקבלה בישראל ובעולם. 

כעמותה שחרטה על דגלה את הערך "משפחה אחת", צר לנו על מלחמות מיותרות שכאלו.נשמח לקבל תגובות מכל החברים שלנו על מנת לעבוד בשקיפות ופתיחות, ויחד נמשיך לצעוד בדרכנו, בלב פתוח ובראש מורם.

"קבלה לעם"

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>hafatza</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content