Left Sidebar Content

שומר החומות

אז הפסדנו או ניצחנו?

איך מודדים ניצחון? בכמות היירוטים? במספר הגולגולות? בהרס המנהרות והמגדלים? אולי הרבצנו ביד חזקה במבצע הבזק הזה, אבל אם נעשה חשבון מדויק, אז פספסנו ובגדול.

ארבעים וחמש שנה מאז עליתי ארצה, ובמעקב צמוד אחר ציר ההתפתחות הישראלי, אני יכול לומר היום בפה מלא שאנחנו נמצאים בנסיגה משמעותית מצדקת דרכנו, מהאופן שבו היה עלינו להילחם כיאה לעם ישראל ומהכוחות הפנימיים שהיינו צריכים להשקיע.

מכל המערכות הקודמות, המערכה הזאת היא תבוסה לאומה הישראלית. ברגע שציוו עלינו להפסיק, נשמנו לרווחה וחדלנו אש. הבנו שאין תכלית להמשך המאבק. גם הצד השני התחכם ולמד, כשהוא אומר להפסיק אנחנו מפסיקים.

אם נעמיק בהפקת הלקחים נראה שביחס לאנושות כולה, בעיקר במערך ההסברה, כשלנו ועשינו טעויות רבות וחמורות. זו לא הייתה מלחמה מול חמאס, אלא מול האנושות כולה. מאחורי חמאס עומדים גורמים עוינים את ישראל המתפשטים במעגלים מתרחבים על פני כל חלקי העולם. כולם כאחד מבקשים רק דבר אחד: להעלים אותנו ממפת העולם.

נדמה היום כי יש לנו בית חם על אדמת ישראל, אבל "כל הציונות סופה להתבטל", כמו שכתב "בעל הסולם", גדול המקובלים של המאה העשרים. בצער רב הוא תיאר את תהליך הדעיכה העתידי שלנו ואמר שאם לא נממש את ייעודנו ונעביר דרכנו את כוח החיבור לעולם, אז "מדינה זו תהיה ענייה מאוד ותושביה עתידים לסבול הרבה, שבלי ספק לאט לאט הם או בניהם עתידים לעקור מן הארץ, ולא יישאר אלא רק מספר מבוטל, שסופם להיטמע בין הערבים". הכתובת מופיעה היום על קירות הערים המעורבות.

עצם הדעה הרווחת שבקרוב, תוך שבועות או חודשים, שוב תתחדש המערכה, מצביעה על כך שלא באמת ניצחנו. הרגיעה מדומה והיא למראית עין. גם ההמון הפלסטיני שיצא בקולות תרועה משוכנע בניצחונו, ובצדק. כי לא באמת שברנו אותם. להם לא אכפת למות במאות ובאלפים, והם יצאו מחוזקים יותר לקראת הבאות. אומנם הרסנו תשתית תת-קרקעית שתוך חודשים תשתקם, אבל את רוח השנאה נגדנו לא הבסנו.

במבצע הזה היה חסר לנו שותף בולט, שחקן אידיאולוגי משמעותי, כוח האחדות של עם ישראל. בלעדיו חסרה לישראל רוח ערכית במפרשים. כל אחד זומם להביס את יריבו בבחירות האינסופיות ולהיאבק בו בלהיטות בזירת האגרוף של הכנסת ושל הרחוב הישראלי, לכן הספינה שוקעת.

ניצחון ישראלי יהיה רק כשנתחבר יחד. "כאשר כנסת ישראל כאיש אחד בלב אחד, הם עצמם כחומה בצורה בפני כוחות חיצונים, ואין יכולים להתגנב לתוך כללות ישראל אלא כשמוצאים סדק ובדק בחומת ישראל" (שם משמואל). רק במידה שאנחנו צועדים לעבר חיבור לבבי, פנימי, רוחני, רק אז יקום הכוח העליון ששורה בינינו ויילחם במקומנו את מלחמתנו, כמו שכתוב "ה' יגמור בעדי".

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content