Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה חברתית

איחוד העם, תיקון עולם

אתה נוסע בכביש, מתנהג כרגיל, נדחף איפה שאפשר, גונב את הנתיב כי כבר ממש מאוחר. ישראלי טיפוסי, לא משהו שחורג מהנורמה. 

ופתאום, כולם סביבך מסתכלים עליך כמו על משוגע. ובזים לך מכל עבר, ואומרים: 'בושה!'. וזה לא אחד שחתכת בכביש, אלא מדינה שלמה. 

אתה מגיע לעבודה, כולם כבר יודעים, 'זה הוא, שהתנהג היום בכביש בצורה נוראה, אדם שממש הורס לנו את החברה'. 

וכשאתה נכנס בערב הביתה, באים הילדים ואומרים: 'אבא, מה נהיה איתך?! למה אתה מתנהג ככה, עשית לכולנו פדיחה גדולה...'

אכן, כל הקטע נשמע קצת מופרך, כאילו לקוח מארץ אחרת, שבכלל לא קיימת על פני האדמה. ואף על פי כן, למצב חברתי כזה נצטרך להתקדם יחד, כדי שהאדמה הזו לא תקיא אותנו מתוכה.

מה הקשר? תיכף נראה, לא לפני שנוסיף תמונה עתידית, הפעם אחת ורודה.

שעות הערב, חושך בחוץ, הילדים שלך מסיימים איזה חוג אבל אתה לא מספיק לאסוף אותם הביתה. הם באים ברגל, עוברים דרך הפארק, עוצרים לשחק קצת, פוגשים מישהו נחמד שמציע להם חטיף וכוס שתייה. 

פדופיל, רחמנא ליצלן? להזעיק משטרה? לא ולא. זו פשוט נחמדות, שנובעת מהרגשה חדשה שעוטפת את כולנו כאחד, בכל מקום ובכל דקה. אווירת משפחה. 

ואתה יודע שאשתך או הבת שלך, יכולות לצאת בערב להליכה בלי שמישהו יטריד אותן חס ושלום. ולאן שאתה בא, מחייכים אליך, שמחים לקראתך, רוצים לעזור לך. ולא בשביל משהו, אלא מתוך הרגשת קירבה. ממקום של אהבה. 

יכולים לדמיין רגיעה יותר גדולה? חיוך מתפשט על הפנים רק מלחשוב על כזו תמונה. ואתה מרגיש שהגב משתחרר מלחצים וכאבים, והאולקוס פוחת, וכאבי הראש נעלמים. גן עדן אפשר לבנות פה, אם רק נחליט על כזו משימת-על משותפת, ובעיקר אם נבין שאין לנו ברירה.

למה אין ברירה? כי המדינה הזו ניתנה לנו כדי שנבנה בה דוגמה לאנושות חדשה. חברה שתהיה בה ערבות הדדית, ביטחון והשלמה. חברה שתראה איך מממשים את הכלל הגדול של המציאות "ואהבת לרעך כמוך", ונכנסים לסנכרון עם כוח הטבע הפנימי שכולו השפעה טובה. 

אם נעשה זאת יהיה פה יופי, ואם לא הארץ שוב תקיא אותנו מתוכה. מה שבטוח הוא שלא יתנו לנו לבנות פה מדינה רגילה. מדוע? כי היסוד המיוחד שעליו נבנתה האומה הזו בשורשה הוא איחוד מעל השוני ואהבה לזולת, ובלי יחסים כאלה האנושות לא תשרוד את המאה ה-21.

הביטו סביב: העולם נעשה מקושר יותר ויותר, אינספור גורמים עלולים להיכנס לחיים של כל אחד וברגע לשנות את מצבו מהקצה אל הקצה. במציאות כזו של תלות הדדית לוחצת, כשכולם בתוך סירה אחת, מוכרחים להתקדם לחיבור נכון בין אדם לאדם.

מחקר ופיתוח זה כאן, ולכן בישראל חייב לקום הפיילוט של עולם מתוקן. איפה מתחילים? במחשבה על הצורך הגדול באיחוד העם.

מן המקורות

"האומה הישראלית נתקנה ונעשתה כמין מעבר, שעל ידיהם יזרמו ניצוצי ההזדככות לכל המין האנושי שבעולם כולו... שיוכלו להבין את הנועם ואת השלווה השרויים בגרעין של אהבת זולתו".

בעל הסולם - הרב יהודה אשלג, מאמר "הערבות"

"כל התרבויות שבעולם יתחדשו על ידי חידוש רוחנו, כל הדעות יתיישרו, כל החיים יאורו".

הראי"ה קוק, "אורות"

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 350 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content