Left Sidebar Content

זוגיות | אהבה וזוגיות

ברית נישואין, הגרסה הרוחנית

מה מסמלת ברית הנישואין מעבר להסכם חומרי-כלכלי? איך אפשר להוסיף לחיי הנישואין ממד רוחני? על אגו, על חיבור נכון, ועל גילוי זוגי של כוח הטבע הכללי.

אנחנו נמצאים ברשת כוחות של הטבע, שפועלת עלינו ומפעילה אותנו. הרשת הזו פועלת בארבע שכבות, דומם, צומח, חי ואדם, ומפעילה כל פרט במציאות. כוח הרצון וכוח המחשבה של האדם כלולים גם הם ברשת. כל אחד מאיתנו מהווה מקור להשפעה חיובית או שלילית, ולכן כשמגיעים להתקשרות כמו ברית הנישואין חשוב שנבין את מהות החיבור שכדאי לבנות.

במערכת הטבע רואים שחיבורים בין חלקים שונים מביאים להתפתחות החיים. גם אצלנו בחברה האנושית, כל הזמן נוצרים חיבורים. ילדים משחקים ביניהם, אחר כך נפרדים, אנשים מתקשרים זה לזה מתוך אינטרסים שונים. ברית הנישואין מיוחדת בכך שאנחנו יכולים להוסיף לה כוונה, שהקשר הזוגי יעלה אותנו כמו מנוף לדרגת קיום יותר גבוהה. דרגה רוחנית.

במה מדובר? קשר רוחני יכול להביא את בני הזוג לגילוי עולם נסתר, עולם עליון, עולם רוחני. לגלות את העולם הרוחני משמע לגלות את אותה רשת כוחות שמנהלת את המציאות. זוהי רשת נצחית, שלמה. אם אנחנו מגלים אותה, אנחנו נכנסים לתוכה לא כשניים אלא כזוג, כאחד. אנחנו בונים בינינו משהו משותף, קשר מיוחד, שעל ידו אפשר להתחיל לחוש את העולם הרוחני.

גילוי רמת הקיום הנעלה הזו, שנקראת חיים רוחניים, מביא תשובה על השאלה העמוקה ביותר: בשביל מה אנחנו חיים? בימינו הרבה מאוד אנשים מרגישים שאלות מהותיות כמו זו. הרי בטבע יש חכמה נפלאה, ושום דבר לא קיים סתם, אז בשביל מה אנחנו קיימים? בשביל מה העולם? יש לחיים האלו איזו מטרה גדולה, משמעות עמוקה? 

איך בני זוג הופכים להיות כמו אחד לצורך התעלות משותפת לחיים רוחניים? כאן יש שיטת התפתחות שלמה שנלמדת בחכמת הקבלה. בגדול, כל אחד משתדל לבטל את האגו שלו כלפי השני. אם אנחנו משתדלים כך לעשות בכל מה שרק אפשר, מתחילה להיווצר בנו ההכרה שחסר לנו כוח. כך נוצרת בנו בקשה עמוקה לכוח שיאחד אותנו, והיא מעוררת לפעולה כוח מיוחד שטמון בטבע, כוח מאחד ומחבר. זהו הכוח הכללי שבטבע, והוא שמדביק אותנו זה לזה.

אם כן, ברית נישואין נכונה כוללת שלושה שותפים: שני בני הזוג, וכוח הטבע הכללי. השותף העליון. לקשר איתו אנחנו רוצים להגיע, שהוא יקיים את הברית בינינו. יכסה אותנו כמו חופה, יהפוך את הקשר שלנו לרוחני. אנחנו מתקשרים בברית במטרה להשיג אותו, להיות ברמה שלו, להכיר אותו. אנחנו מכוונים את עצמנו אליו כל הזמן, וכל התקשרות בינינו נעשית במטרה לגלות אותו.

אלה שכבר גילו את הכוח הזה מצאו שתכונתו השפעה טובה, כלומר אהבה ונתינה טהורה. הוא הכוח שמחייה את הכול, שמחבר את כל פרטי הטבע למארג אחד. כל הכוחות האחרים קיימים רק כדי להביא לגילוי שלו, פועלים בכל מיני צורות שמעוררות בנו רצון לכך שהוא ישרה בינינו.

"איש ואישה, זכו, שכינה ביניהם", נאמר על כך במקורות, ובמובן הכי רחב של הדברים אפשר לייחס אותם לכל מערכות היחסים שבין הנבראים. בני זוג ומשפחות, מגזרים וקבוצות, עמים ומדינות, האנושות כולה מתקדמת בהתפתחותה לעבר כניסה לברית, להתקשרות הדדית מיטבית.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 415 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content