Left Sidebar Content

זוגיות | התפתחות רוחנית משותפת

גבריות רוחנית

מדור לדור אנחנו משתנים, והדמויות הקלאסיות של אישה וגבר לובשות צורות חדשות. המאצ'ו של פעם, נראה כבר לא מותאם לתנאי הסביבה. מה תהיה הגרסה הבאה של הגבר? על התפתחות, על רוחניות ועל השלמה.

ברמה הבסיסית, גבר אמיתי ייקרא מי שיהיה מסוגל להתגבר על עצמו, ולהחליף את האישה בכל דבר שצריך. זו תהיה תוצאה מעבודה גדולה שהוא יעשה, כדי להבין במה הוא יכול לסייע לה.

מעבר לכך, מבחינה רוחנית, גבר ואישה הם מושגים שמציינים סטטוס בהתפתחותו של האדם, בלי קשר למינו הגשמי. אם השגתי כוח להתגבר על הרצון האגואיסטי שלי כדי למלא את רצון האחר, אז אני נקרא "גבר". כל עוד חסר לי כוח התגברות כזה, אני נקרא "אישה". זאת, בין אם המין הגשמי שלי הוא זכר או נקבה. 

פעולה רוחנית היא פעולה שאין בה שום רווח אגואיסטי, לעצמך, אלא רק הנאה מההזדמנות שנפלה בחלקך לתת משהו למישהו. מה זה ייתן לך? תיכף נראה. אגב, מצד הטבע האישה מולידה, מיניקה, מוסרת את עצמה עבור ילדיה, אבל זה עדיין לא נקרא נתינה. הדאגה האינסטינקטיבית החזקה שמוטבעת בה כלפי צאצאיה, גורמת לכך שלאישה קשה עוד יותר להתחבר לזולת. 

וכאן אנחנו נצטרך ללמוד להשלים זה את זה, גברים ונשים. להבין שהטבע עיצב כל אחד מאיתנו בצורה המיוחדת לו, פנימית וחיצונית, ואם נדע להתאים את עצמנו זה לזה נהפוך לדמות אדם שלם. לבד, כל אחד תמיד יוגדר כ"חצי גוף", לא יותר.

לאדם המפותח של מחר תהיה הבנה בעומק הטבע של גבר ואישה, בפסיכולוגיה הפנימית של מבנה הנשמה. חכמת הקבלה תראה לנו כיצד להתעלות כל אחד מעל האגו שלו, על מה אפשר לוותר, על מה צריך להסכים, וכן הלאה, כדי להתחבר ברמה שמוגדרת במשפט: "איש ואישה, זכו, שכינה ביניהם".

אנחנו נלמד להתכלל זה מזה, כלומר להבין ולהכיר מה שיש בפנימיותם של בני הזוג שלנו, ושהם יכירו ויבינו מה שיש בפנימיותינו. אחרי שכל אחד יכלול גם את עצמו וגם את האחר, נוכל להתחיל באמת להתחבר, ולגלות בינינו כוח אלוהי. 

בתוך הקשר המיוחד שנבנה, אנחנו נרגיש את כוח הטבע הכללי, הכוח העליון שברא וחילק אותנו לשני חצאים. עתה הוא יקשור אותנו פנימית לגוף אחד, עד שתהיה בינינו הבנה מלאה. כתוצאה מכך נרגיש כל אחד את השני ללא שום הבדל במקום, בתנועה, בזמן. נהיה יחד, כמו אחד. הסיפוק שנחווה יהיה משהו לא מהעולם הזה, כי נתמלא בכוח עליון ממש.

אהבה, אם נסיים בהגדרה הרוחנית של המושג, פירושה שכל אחד נכלל מהאחר, ואוהב את כל מה שיש בו. לשם כך, אני צריך לעבוד על עצמי, להתגבר ולתקן את הראייה האגואיסטית שלי. באופן טבעי אני תמיד מזהה את כל הפגמים שבאחרים, ולכן עליי לבקש כוח אהבה שיאפשר לי לראות את הזולת מתוקן. בעולם של מחר, שבו מחשבים ורובוטים יעשו עבורנו כמעט כל דבר, זו תהיה עבודתו העיקרית של האדם. בניית עולם יפה, מחובר, מושלם.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 955 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content