Left Sidebar Content

קבלה לעם בתקשורת | Ynet

חוזרים ל-"ואהבת לרעך כמוך" בגדול!

הקוד המקשר והמחבר את עם ישראל, דווקא עכשיו אקטואלי יותר מתמיד, אומר הרב ד"ר מיכאל לייטמן/ היכנסו לכתבה המלאה שהתפרסמה לאחרונה באתר Ynet

"עם ישראל הוא לא עם רגיל", אומר הרב ד"ר מיכאל לייטמן, מייסד וראש אירגון "קבלה לעם" ללימוד ולהפצת חכמת הקבלה. "זהו עם שחבריו קשורים באיזשהו קוד גנטי. כשאברהם אמר את הסיסמה המפורסמת שלו, זה היה בזמן שהציביליזציה העולמית הייתה כולה מרוכזת בבבל, ומה שמכונה מגדל בבל היה בעצם סיטואציה שבה מצד אחד כולם קשורים זה לזה, ומצד שני שונאים זה את זה... כמו זוג נשוי לפני גירושין.

"אברהם היה מוביל דעת קהל", מסביר לייטמן, "והוא מצא פתרון: אנשים צריכים להתחבר! אברהם הבין שזה האגו שכל כך מרחיק בינינו, ואם אנחנו נתעלה מעליו, נגיע לחברה חדשה".

הגן הרוחני

ד"ר לייטמן טוען שהאגו הוא בעצם מנוע שאופייני רק למין האנושי וכולנו מופעלים על ידיו. "אם אנחנו נתעלם מהאגו, נגיע לדרגה אחרת שלנו בקיום כבני אדם. באותם ימים", הוא מוסיף, "כך ליכד אברהם את האנשים: הוא אסף איתו 5,000 איש שהיו מלוכדים ונעו מאהבה, ואיתם הגיע לארץ כנען. עם ישראל שנבנה אז לא היה עם שמחובר גנטית, הוא עם שמחבר בינו גן רוחני. היום כולם מבינים שלשם צריך להגיע".

לייטמן מספר שהמצב שהטמיע אברהם אבינו החזיק עד חורבן בית המקדש, כאשר "נפלנו מאהבת חיים לשנאת חיים. היום, 2,000 שנה מאוחר יותר, אנחנו מגיעים ממש לאותו מצב כמו שהיה אז, בבבל. המשבר שבו אנחנו נתונים היום", הוא טוען, "זה משבר שבו כולנו קשורים זה בזה, וכולנו גם שונאים זה את זה, ועלינו להתאחד ולקיים את הפתרון שציווה אברהם".

מה מטרת החיים בעצם? ()מה מטרת החיים בעצם? המפתח בידי היהודים

מה שלדעתו של לייטמן חשוב לא פחות, זה לא רק ה"איך", אלא גם ה"מי": "מי שמחזיק מפתח לפתרון הזה הם היהודים! זו אגב גם הסיבה שהם אלו שסובלים משנאה, השנאה של האנטישמיות, ועד שיתקנו את זה, ועד שיהיו הם אלו שיציגו דוגמה איך להתלכד ביחד, המצב רק יחמיר! היהודים צריכים להיות אור לגוים, להראות איך להתחבר לעולם שלנו, שהוא גלובלי אינטגרלי, ובלי זה אנחנו במצב נפיץ כמו זה של היום".

ד"ר לייטמן מצהיר שאת זה ניתן לעשות דרך חיבור לתורת הקבלה. "יש לנו הזדמנות מיוחדת להפסיק עם האנטישמיות, לסלק את עצמנו מכל סביבה בתוכנו ומסביבנו, לבנות עם יפה, טוב, כל היהודים בכל העולם. אנחנו לא מושכים אנשים לארץ ישראל, אבל בואו נהיה דוגמה, נראה איך אפשר בימינו להיות מחוברים נכון. הם, העולם, יחזיקו אותנו על הידיים, הם יחזקו אותנו".

מייסד "קבלה לעם" מדגיש, רגע לפני שהוא מפנה את כולנו ליסודות הקבלה, את הכתוב בספר ישעיהו, על כך שאומות העולם ישאנו על כפיים לירושלים. "אסור לנו לשכוח שרק אנחנו קובעים את העתיד שלנו ושל כל העולם! לאף אחד אין בחירה חופשית, רק אנחנו בעלי בחירה, ורק אנחנו עושים את כל הרע בעולם. את זה לא אומרים סתם, מרגישים שהרע מגיע דרכנו כי אנחנו אלו שאוחזים בצינור ההשפעה".

"במצב כזה לא היינו 2000 שנה", מכריז ד"ר לייטמן, "אני פונה לכל יהודי ויהודי להיכנס לאתר שלנו, בכל שפה, להתעניין ללמוד ולגלות עולם חדש. כולנו נרגיש מיד שהעולם נעשה ידידותי יותר ורך כלפינו".

חיבור או מלחמת עולם

נשמע כמו פתרון פשוט לביצוע, החלטה ויישום, אבל ד"ר לייטמן מסביר שעם ישראל עושה את היישום לקשה ומאתגר. "הבעיה היא שעם ישראל הוא עם אגואיסטי וקשה. כל מה שאנחנו אומרים הרי זה כתוב בכתבי קבלה אותנטיים, אין כאן שום דבר שלי. אני רק מעביר את מה שאני יודע. מדובר על כתבים שאף אחד לא יכול להגיד עליהם שום דבר ציני. זו תורה שמגיעה בזמן משבר, אין לנו שום פתרון אחר, היום זה או מלחמת עולם או להגיע לחיבור.

"ברגע שאנחנו מתחילים לעבוד", מבקש לייטמן להסביר, "רק אנחנו מסוגלים לבצע חיבור וללמד אחרים את החיבור, לכן אומרים שרק אנחנו יכולים. אומות העולם מרגישות מה שאנחנו עושים. היום מאשימים אותנו בכל הצרות, ובצדק. כי אם פורענות באה לעולם, זה הכל תלוי בנו. במסגרת האירגון שלנו, 'קבלה לעם', יש אנשים מכל העולם, והחיבור הזה עוזר לחבר יהודים לכל העולם. אנחנו בני אותה קבוצה שיצאה מבבל ועלינו להביא את אותה שיטה שגרמה לטוב. לכן, האנטישמיות תגדל אם לא נממש את הייעוד שלנו".

ד"ר לייטמן מזכיר שגם עשרות שנים לפני שהגיעה השואה, ידעו בקבלה שדבר שכזה עלול להתרחש אם לא נתחבר. "אנחנו רוצים בימים אלו פתרון נכון וטוב לכל הסכסוך שלנו. אם נתחבר, נהפוך למעבר לכוח עליון עבור כל האנושות וברגע שנתחיל לבצע את זה נראה כמה האנטישמיות תיהפך מצומצמת יותר ויותר. הם מרגישים שכל הרע בעולם בא דרכנו, מרגישים שאנחנו אוחזים בצינור השפע, וזה לטוב ולרע".

"קבלה לעם"

הרב ד"ר מיכאל לייטמן נולד בבלארוס והתמחה בביו-קיברנטיקה. בשנת 1974, לאחר ארבע שנים בהן היה "מסורב עליה", עלה עם משפחתו לישראל.

ב-1979 הגיע לישיבתו של הרב המקובל ברוך שלום הלוי אשלג (הרב"ש), בנו הבכור של הרב יהודה אשלג (הידוע בכינויו "בעל הסולם" על שם פירוש הסולם שכתב לספר הזוהר) והיה תלמידו ועוזרו האישי במשך 12 שנים. לאורך השנים, רכש מפי רבו את תורת "הסולם" של אביו, וכיום, הרב לייטמן צועד בעקבות מורו הרוחני וממשיך את דרכו בהגשמת משימת חייו: הפצת חכמת הקבלה לכל האנושות. לשם כך הקים את "קבלה לעם", תנועה בינלאומית ענפה, הכוללת כשני מיליון תלמידים בארץ וברחבי העולם. בנוסף הוא חיבר למעלה מ-30 ספרים בתחום הקבלה וכתב מאמרים מדעיים רבים בנושא.

הרב לייטמן רואה חשיבות מכרעת בניקויה של חכמת הקבלה מכל הגשמה ובהרחקתה מכל סוגי השיטות המיסטיות, המדיטציות, התרגילים והפעולות הגופניות שנקשרו לחכמה זו בשנים האחרונות, במטרה להצליח או להרוויח באמצעות השימוש בשמה. לדבריו, בכך גם התמקד בעבודת הדוקטורט שלו, ולשם כך הוא מפיץ משנתו בכל דרך אפשרית. "במסגרת האירגון שלנו אנחנו עושים כל מיני פעילויות", הוא אומר. "כל אדם שמתחיל את המגע הזה איתנו מתחיל בתרגיל הראשון ומרגיש שמשהו שקורה איתו. איזשהו גשר, איזה חום שנולד מבפנים. בסופו של דבר זה חינוך, צריכים לממש את זה ואדם הופך אחר לגמרי, עם חושים אחרים, רואה את הדברים דרך ראיה גלובלית, רואה את הטבע בכל חלקיו. הוא רואה את עצמו בדרגה הבאה של הקיום שלו. אנחנו מרגישים את המציאות דרך חמשת חושים וכאן אנחנו מרגישים חושים אינטגרלים ורואים את העולם בתפישה אחרת לגמרי".

ד"ר לייטמן מציע לכל אחד מאיתנו לבדוק במה מדובר ובטוח שכל אחד יוכל להרגיש מהר מאוד את השינוי. "כל אחד בעצמו נעשה רגוע יותר ושליו יותר, יודע מה מטרת החיים, מתחיל להרגיש שלחיים שלנו יש המשך".

שירי גבע פורסם: 19.08.14 , 21:44

לינק לכתבה

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content