Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בעולם

דמוגרפיה עולמית - צמצום הילודה

בחצי ממדינות העולם בערך, עושים פחות ופחות ילדים. באירופה, ברוסיה, אפילו בעולם הערבי. מה קורה פה, חברות וחברים? מאיפה זה נובע, לאן זה הולך, ובכלל, מה יחשוב האדם העתידי על משפחה וילדים?

ובכן, על פי חכמת הקבלה אנחנו חיים בתקופה היסטורית שבה עם ישראל חזר לארץ ישראל, והיה אמור לבנות פה את דמותו של האדם החדש. אדם שתהיה לו יכולת להתעלות מעל הטבע האגואיסטי שמפריד בין אנשים, אדם שידע להתחבר בטוב לאחרים מעל ההבדלים, אדם שידע לכסות כל שנאה שמתגלה באהבה גדולה. 

אדם כזה יוכל לבנות חברה שתדגים לעולם מה צריכה להיות צורת האנושות החדשה, בכל תחום, בכל היבט, בכל מערכת יחסים. אבל מפני שטרם בנינו כאן את האדם המתוקן, הפיגור שלנו משפיע על כל מה שקורה ברחבי העולם. מצב התרבות, החינוך, התקשורת, הכלכלה, היחסים הבינלאומיים, היחסים החברתיים, התא המשפחתי, הזוגיות והילודה - מושפע ממה שקורה או לא קורה כאן. בינינו. הישראלים. 

זוהי התמונה הכוללת, ועתה נתמקד בעניין הדמוגרפי. 

ראשית חשוב לדעת שכדור הארץ יכול לכלכל גם עשרים ואפילו חמישים מיליארד איש. זה לא תלוי בכמות האנשים, אלא בטיב היחסים שיהיו בין בני האדם. אם נהיה מחוברים נכון איש לרעהו ולטבע הסובב, יהיה מקום לכולנו ולא יחסר דבר.

שנית, הירידה בילודה נובעת מכך שהכוחות האבולוציוניים דוחפים אותנו לעבר המצב המתוקן, והדבר מתבטא בהגברת האגו של האדם. זאת על מנת שנוכל ביתר קלות לזהות שהוא הגורם הפנימי שהורס את חיינו, ומסכן את שלום העולם. 

כתוצאה מהאגו המוגבר, האדם רוצה לקבל הנאה ותענוג כמה שרק אפשר, וכל מה שמפריע לו ליהנות הוא פשוט מוחק מחייו. מיותר. 

לצורך המחשה, אם תמיד אישה רצתה בית, משפחה וילדים, היום היא רוצה להיות חופשיה. לא משועבדת לאף אחד. להרגיש את עצמה בנוח. המגמה הזו תלך ותגבר, ומוסכמות חברתיות שהיו בעבר ישתנו לחלוטין. 

בסופו של דבר, מתוך בלבול, מצוקה ואובדן דרך, מתוך ריקנות גדולה, העולם ילחץ עלינו הישראלים להתוות את הכיוון להתפתחות נכונה. 

אדם חופשי, מלמדת חכמת הקבלה, הוא מי שיכול להתאים את עצמו למערכת הטבע הגדולה שבתוכה מתקיים המין אנושי. במערכת הזו יש חוקיות נוקשה ומגמת התפתחות מוגדרת. אדם שמבין אותה, יודע איך לממש את הרצון ליהנות בכיוון נכון, ובצורה בלתי מוגבלת. היחס שלו לזוגיות, להורות, למשפחה ולכל דבר בעצם משתנה, והוא רואה בכל אינטראקציה הזדמנות לצמיחה.

משך כל ההיסטוריה התפתחנו בלי לדעת לאן החיים לוקחים אותנו, ואילו היום אנחנו נדרשים לעלות רמה. לגלות שבמערכת הטבע מושרשת תכנית התפתחות של האדם והחברה, לזהות איזה שלבים כבר עברנו בה ומה מצפה לנו בהמשך. ההבנה, ההכרה וההסכמה ללכת יחד עם הטבע, נחשבות לתחילתה של ההתפתחות הרוחנית. 

בפנינו הולדה ממש של אדם חדש, של משפחה חדשה, של אנושות חדשה.

שיהיה לנו בהצלחה!

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 742 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content