Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה חברתית

האישה של המחר

במאה השנים האחרונות, עברה הדמות הנשית שינוי גדול מאוד. כיום יש הרבה מאבקים על שוויון הזדמנויות. במה תתאפיין האישה של המחר?

כשהחלה ההתפתחות הטכנולוגית, היא שינתה את כל מה שהיה נהוג משך דורות. מכשירים ביתיים פינו את הנשים מעבודות כמו כביסות ובישולים שלקחו את רוב זמנם. בנוסף, מוסדות החינוך לקחו עליהם ללמד את הילדים את מה שצריך לחיים. נשים החלו לצאת מהבית, ללמוד, לעבוד, לפתח קריירות. כיום בלא מעט משפחות המפרנס העיקרי הוא מפרנסת. אבל, ככל שהטכנולוגיה תתפתח, גם התמונה הזו תשתנה מאוד.

לפי הערכות של מומחים, בעשור הבא מחשבים ורובוטים יחליפו בני אדם בהרבה משרות, ושוק העבודה יצטמצם מאוד. בני המשפחה יהיו יותר זמן בבית, והשינוי המהותי הזה ישפיע מאוד על דמות האישה. בעולם של מחר, היא תהיה הדבק שיחזיק את החברה החדשה, שלא ייתן לילדים ולגברים להתפזר.

בפנינו מצב חדש לחלוטין: משפחות חדשות, נשים חדשות, ילדים חדשים, גברים חדשים. הכול חדש. קשרים חדשים בין כולם. הקשרים הללו ייבנו בהדרגה, כתוצאה מתהליך חינוכי כלל-חברתי שאותו יעבור כל אדם ואדם.

אין ספק שמדינות יצטרכו לספק לאזרחים את כל צורכי קיומם. כדי להבטיח שאנשים לא ילכו לאיבוד מחוסר מעש והחברה תיהרס כליל, כדאי לדרוש מכל אחד להשתתף כמה שעות ביום במסגרות לימודיות-חברתיות, כמו סטודנטים באוניברסיטה שמקבלים מלגת קיום. הלימוד יהיה על השינויים שמתרחשים בעולם, על הקשר ההדדי והחיבור המשלים שעלינו לבנות בין כל בני האדם.

שימו לב: אם היום אנחנו חיים כדי לשרוד, וגם זה הולך קשה מאוד, בעתיד אנחנו נחיה כדי ליהנות. במה מדובר? כתוצאה מהבנה של מגמת ההתפתחות, תפיסת החיים שלנו תשתנה. אנחנו נגלה שדווקא בחיבור נכון לאנשים אחרים, אפשר לגלות מציאות חדשה ממש. ליהנות בצורה בלתי מוגבלת. יתברר לנו שהחיבור בינינו הוא המטרה הגדולה של קיומנו בעולם הזה, כי על ידו מתמלאים בכוח החיים שממלא את כל הבריאה.

בהתאם להגדרה החדשה של מטרת הקיום, היחס להקמת משפחה ישתנה מהקצה אל הקצה. התא המשפחתי יהפוך להיות המעבדה הפרטית שבה אדם מכין את עצמו להתקשרות נכונה עם הזולת. המוני הצעירים שכיום לא מגלים עניין בהקמת משפחה בכלל, ירגישו שהם צריכים את זה בשביל ההתפתחות הרוחנית שלהם עצמם. 

במשפחה החדשה, אישה תצטרך לדעת איך לספק לכל אחד יחס טוב ואווירה תומכת, שתעזור לו לפתוח את ליבו לאחרים. היא תהיה המרכז, הלב, המפקחת על ההתפתחות הנכונה של כולם. היא תיקח את היכולת שנתן לה הטבע לחבר, ובעזרתה תכוון את בני משפחתה לפיתוח יחס של "ואהבת לרעך" כלפי כל אדם ואדם.

בחברה העתידית, נשים יתייחסו לעולם כמו למשפחה אחת גדולה, וישאפו להביא את כולם למצב מחובר. כתוצאה מהתפתחות כזו, כל אדם בעולם ירגיש שהוא נמצא כמו בתוך אימא, בתוך הטבע. במקום הכי בטוח, הכי טוב, הכי חם. 

פשוט מושלם.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 947 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content