Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בעולם

האסלאם הקיצוני, אירופה המפוחדת וחכמת הקבלה

אירופה נשטפת על ידי האסלאם קיצוני, לא מעט צעירים במערב מצטרפים לתנועות רדיקליות ואלימות. למה זה קורה? איך זה ישפיע על יחס האירופאים לישראל בשנים הבאות? מסתבר שהכול כתוב כבר מראש בספרי הקבלה.

משך דורות רבים הנצרות שלטה באירופה ביד רמה, יצאה למסעי צלב והפגינה עוצמה. במאות האחרונות יחסם של האירופאים לדת השתנה, וכיום קשה להגדיר את הציבור האירופאי כדתי. האסלאם, לעומת זאת, נמצא בעלייה, משתלט על קדמת הבמה. את מה שפעם הציעה הנצרות למאמיניה מציע עתה האסלאם, בצורה קיצונית מאוד, חזקה וחריפה. ולאירופה אין כוח להתנגד לגל הגדול ששוטף אותה.

האסלאם הקיצוני מציע עסקת חבילה: תשמור את חוקי הדת, ותקבל תמיכה סוציאלית מלאה. החיים שלך יהיו מסודרים פיקס, גם בעולם הזה, גם בעולם הבא. חינוך, תרבות, פרנסה. אסטרטגיית ההשתלטות של המוסלמים הקיצוניים פשוטה: הם זורעים פחד בליבה של אירופה. או שתצטרף לאסלאם ותחיה בלי שום בעיה או צרה, או שהחיים שלך יתמלאו בחרדה. יהיה לך פחד להסתובב ברחובות עירך, ולא תוכל לשבת בשקט אפילו בתוך ביתך. מי שמצטרף - יכול להירגע. מי שלא - שיצפה פגיעה.

בספר הזוהר מוסבר שבעתיד מוסלמים ונוצרים גם יחד יפנו נגד ישראל. כבר היום רואים שהמגמה הזו תופסת תאוצה, ובאוניברסיטאות מערביות נחשבת ישראל למקור הרוע שבאנושות כולה. איך נוכל לעמוד מול חזית כה גדולה? רק בעזרת חזרה לאידיאולוגיה המקורית שעשתה אותנו לאומה.

במה מדובר? עם ישראל נוסד על ידי אברהם, שחקר את התפתחות האדם, החברה והטבע. הוא גילה שבכל מערכת המציאות פועל כוח אחד, תכונתו השפעה טובה, אהבה ונתינה. מטרת התפתחותנו היא לגלות אותו, דרך רכישת תכונות כמו שלו. גילוי הכוח האחד מביא את האדם לדרגת קיום רוחנית, שלמה ונצחית, לתפיסת מציאות בלתי מוגבלת. אברהם לימד את השיטה המעשית לפיתוח חסד ואהבה, וכך התקבצו מכל עמי האזור אלפים ורבבות שנעשו לתלמידיו. מהם התהווה עם ישראל, כפי שמסביר הרמב"ם בספר המדע.

במהלך ההיסטוריה עם ישראל נפל לשנאת חינם, ואיבד את דרגתו הרוחנית. כתוצאה מכך היהדות הפכה למגושמת וקמו דתות נוספות, הנצרות ואחריה האסלאם. מאז ועד היום אנחנו סובלים מאותה מחלה של פילוג, משחקי אגו ושנאה גדולה. החורבן ממשיך כל דקה.

אם נחזור לשורש הרוחני שלנו דרך לימוד שיטת החיבור של אברהם שמתוארת בחכמת הקבלה, אם נדע לחיות בערבות הדדית, בידידות ואפילו באהבה, או אז נגלה שוב את הכוח האחד, לעצמנו ולכל בני האדם. 

אור לגויים זו לא גאוות יחידה, אלא הגדרת משימה. כדי לשרוד כמדינה, אנחנו חייבים להראות איך אנשים שונים יכולים לחיות כאגודה אחת, ב"ואהבת לרעך כמוך" מעל כל ההבדלים והדחייה. וכשהדוגמה הישראלית תאיר לעולם, כולם יבינו שהכוח העליון מחייב אהבה כללית, לא כפייה.

היחס העוין לישראל יתחלף ברצון ללמוד מאיתנו את השיטה לחיים בחיבור, והאנושות תהפוך להיות כאגודה אחת. הכוח האחד יזרום ברשת הקשר שתיווצר בין אדם לאדם ובין עם לעם, וכולנו נתמלא באנרגיה אינסופית, בידיעה אינסופית, בהרגשה אינסופית. 

שיהיה לנו בהצלחה!

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 656 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content