Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בעולם

האסלאם הקיצוני והכוח העליון

התחזקות האסלאם הקיצוני, מה תהיה השפעתה על העולם? איזו התפתחות צפויה בהבנת המושג "כוח עליון" מצד האדם? האם יש אידיאה שתוכל להשכין שלום בין כולם?

ילדים נמשכים לטיפוסים חזקים. כך גם מבוגרים. בכל אחד טמון ילד שרוצה ביטחון, מגן, תחושת שייכות. המוסלמים הקיצוניים מבינים זאת היטב, ולכן נעשים יותר ויותר אלימים. כל ארגון טרור שקם מאפיל על קודמיו, ובמקרה הצורך מחסל אותם במו ידיו. 

במדינות המערב המוסלמים הקיצוניים פוגשים אנשים חסרי עמוד שדרה, ללא כיוון, רוח או מטרה ברורה. בקלות רבה הם סוחפים אותם, מחברים אותם לתנועה חזקה. תמיכה חברתית, כוח החרב, חיבור לאללה. מה רע?

בשנים הקרובות נראה איך האסלאם הקיצוני ישתלט על העולם, ובאף מדינה לא יוכלו לעצור אותו. לא באירופה ודאי, לא בארצות הברית, לא ברוסיה וגם לא בהודו או בסין. בכתבי הקבלה חזו זאת מזמן, והיום רואים שאכן כך קורה. לאן זה יוביל? קודם למלחמות קשות, ואחר כך לבירור האמת שמאחורי הבטחות דתיות.

על פי חכמת הקבלה, שמוגדרת כחכמת האמת, מה שלימדו הדתות השונות על מהות החיים ועל קשר עם כוח עליון, צריך לעבור עדכון. היה לזה ערך התפתחותי, ובלי הדתות לא הייתה האנושות מגיעה למקום שבו היא נמצאת היום, אבל מכאן עלינו לצעוד קדימה בחקר המציאות.

במערכת הטבע פועל כוח כללי אחד. אפשר לקרוא לו הטבע, כוח הטבע העליון או בורא. המטרה הגדולה של התפתחות האדם היא לגלות את הכוח הזה, במהלך חייו בעולם הזה. לא להאמין לסיפורים של אף אחד, לא לחכות למשהו שאולי יגיע אחרי המוות.

איך מגלים את הבורא? לפי חוק השתוות הצורה. חוק זה אומר שכדי לגלות דבר מה, עליך לבנות לעצמך גלאי בעל צורה דומה לשלו. כך למשל עובד מקלט רדיו: כדי לקלוט גל מסוים שמשודר באוויר, המקלט מחולל בתוכו את אותו התדר.

החוקרים שכבר גילו את הבורא מלמדים שהוא טוב המוחלט, כוח שתכונתו השפעה טובה, אהבה ונתינה טהורה. כדי לגלות אותו, האדם צריך לבנות בתוכו תכונה דומה. זה דורש התעלות מעל הטבע האגואיסטי, שעימו נוצרנו מלכתחילה. 

כאן יש שיטה שלמה שמפורטת בחכמת הקבלה. בגדול, היא מבוססת על לימוד מבנה המציאות, המטרה של קיומה ושלבי התפתחותה. במסגרת קבוצתית לומדים איך לעורר כוח מיוחד שטמון בטבע ויכול לשנות את היוצרות הפנימיים שבאדם. במקום אהבה לעצמו להטביע בו אהבה לכולם. בתוך החיבור העמוק שנוצר בין המשתתפים מתגלה הכוח האחד שבכל הבריאה, כמו מעיין של חיים ואהבה.

מה זה נותן, תכל'ס? אפשרות לענות לעצמך על השאלה 'בשביל מה אני חי'. נולדתי בלי ששאלו אותי, במהלך החיים נופלים עליי מצבים שלא אני הזמנתי, מתישהו אני אמות כמו כולם. ומה? זה הכול מקרי או שיש איזה כוח שפועל עליי? אם יש כזה דבר, תביאו לי אותו ליד. כאן ועכשיו. 

בבקשה, עונה לי חכמת הקבלה, אין שום בעיה. רק תדע שזה מותנה בשינוי התכונות שלך. אתה צריך לעבוד על עצמך, על היחס לאחרים סביבך, ואז תוכל לחוש את הבורא. הוא נמצא כאן, ממלא הכול, ואתה נמצא בו, ללא יכולת לקלוט אותו. תלמד לשנות את עצמך בהתאם לתכונת ההשפעה שלו, ותוכל להרגיש אותו יותר ויותר. יש בזה 125 מדרגות של השגה רוחנית, עד שתגיע לחיבוק מלא איתו.

תהליך ההתפתחות שתיארנו שייך לכל הנבראים, זהו השלב הבא באבולוציה שלנו כמין אנושי. "ונהרו אליו כל הגויים", נאמר על כך במקורות. אברהם היה הראשון שלימד ברבים את שיטת הקבלה, קבוצה קטנה בלבד מקרב האנושות הייתה בשלה לממש אותה לזמן מה, עד שבתקופת החורבן התפרצה שנאה גדולה וניתקה אותנו ממנה. כיום השיטה האוניברסלית זמינה, יכולה לחסוך מלחמות עקובות מדם, ולהצעיד אותנו לאופק חדש. אהבת עולם.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 429 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content