Left Sidebar Content

מדע ותפיסת המציאות

החיים ממבט-על

אילו מחשבות באות למי שמביטים על כדור הארץ מהחלל החיצון? מה הם חושבים על מקומנו ביקום, על צורת ההתנהלות של בני האדם ועל עתיד המין האנושי? מספר נקודות על אפקט מבט-העל, כפי שקוראים לו האסטרונאוטים, ועל איך שהוא מוסבר בחכמת הקבלה.

אסטרונאוטים מספרים שכוכב הלכת שלנו נראה כמו כדור קטן שמשייט לו בחלל עצום, עטוף באטמוספירה שברירית ששומרת על החיים. התמונה הזו מעוררת בהם שאלות: למה אנחנו קיימים בצורה כה מיוחדת, בזכות מה, לשם מה, לאיזו מטרה?

היציאה מכדור הארץ נותנת להם הרגשה שישנם במערכת הגדולה של היקום כוחות-על, שיש לאנושות תפקיד מיוחד, שכנראה יתברר דרך האיחוד בין כל בני האדם. בנוסף, נוצרת בהם תחושה שאנחנו לא מותאמים לשלמות שפתאום מתגלה להם. היא ענקית, אדירה, ואנחנו כל כך קטנים לעומתה, כל הזמן מתווכחים, נלחמים, נאבקים, מנסים להכחיד זה את זה מצאת החמה עד צאת הנשמה. 

ראיית התמונה הגדולה מעניקה לאסטרונאוטים ענווה מסוימת, הבנה של אחדות הכול, והכרה בכך שהמין האנושי זקוק לאחדות כדי לחיות נכון. האם יש סיכוי שכל בני האדם יגיעו לתובנות כאלה? כאן לא יספיקו סרטים רבי עוצמה כמו אלה שמראים את כדור הארץ מהחלל, אלא נדרשת לנו מהפכה חינוכית-תרבותית שלמה, שתבנה בנו תפיסת עולם חדשה. 

המטרה היא לעבור מהתפיסה הנוכחית שאומרת שהמוצלח הוא מי שמרוויח יותר מכולם, או במילים אחרות יודע לנצל את כולם לטובתו עד לקצה, אל תפיסה מתקדמת יותר שרואה את עצמך ואת האחרים כמכלול אחד. 

המעבר בין התפיסות הללו כרוך בהולדה של אדם חדש. לשם כך, אנחנו צריכים לעצב לעצמנו תהליכים שיולידו מתוכנו את האני המשודרג שלנו, שייקרא אדם רוחני. זהו שינוי מהותי בטבע האדם: מיצור אגואיסטי שמונע על ידי הרצון לקבל הכול לעצמו, גם אם זה על חשבון הזולת, ליצור אלטרואיסטי שרוצה להשפיע כל טוב לאחרים.

האם שינוי צורה כזה בכלל ייתכן? התשובה היא כן. בעזרת שיטה מיוחדת שמפורטת בחכמת הקבלה, האדם לומד למשוך מעמקי הטבע כוח מיוחד שמשנה את היוצרות שבו כך שהוא ידאג לטובת האחר. 

כשאדם רוכש את הטבע המשודרג הזה, מה שקובע לו מה לעשות בכל רגע ורגע זו אהבת הזולת. ואם עד היום הוא חי בתוך התפיסה האגואיסטית הטבעית, כלומר פעל כדי להיטיב עם עצמו, אז עתה הוא מעמיד את כל הכוחות שלו לשירות האחרים. הוא יוצא מהרצון שלו, מתעלה מהאגו, מרגיש את רצון הזולת ופועל בכל כוחו כדי למלא אותו. 

כתוצאה מכך האדם הרוחני מתחיל להרגיש שהוא חי במרחב אחר, במציאות שונה. הוא מתעלה לממד לא חומרי אלא רוחני, בלי שום קשר לגוף הגשמי ולכל מגבלות התפיסה שאנו חווים עכשיו. "עולם הפוך ראיתי", אמרו על כך אלה שכבר זכו לשדרוג התפיסה. מדובר במציאות בלתי מוגבלת, נצחית ושלמה, ואל היעד הזה אנחנו מתקדמים באבולוציה שלנו כיצורים תבוניים. 

דרך צלחה!

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 1067 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content