Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בעולם

הכוח שיעקור את הטרור משורשו

בכל פעם שהטרור האסלאמי מכה באיזה מקום בעולם, עולה השאלה האם נוכל פעם לעקור אותו משורשו? על מה שצריך להוסיף לדרכים המקובלות ללוחמה בטרור.

דאעש, אל-קאעידה, טליבאן, כמובן גם חמאס וחיזבאללה אצלנו פה, מעת לעת עולה לכותרות גורם טרוריסטי כלשהו שמציע אידיאולוגיה חזקה וסוחף אוהדים. 

אפשר לדמות את ארגוני הטרור למחלת סרטן, שמתפשטת בגוף הכלל-אנושי. היא שולחת גרורות, כובשת אזורים חדשים. איך אפשר להתמודד מולה? על ידי חיזוק הגוף, כלומר חיזוק הקשרים הבריאים שבין כל התאים, האברים והמערכות.

נכון להיום האנושות היא גוף חלש מאוד. כל פרט חושב על עצמו בלבד, דורך על האחרים בדרך לפסגה שלו. אין קשר הדדי משלים בין חלקי הגוף, אין ראייה קדימה, אין הרגשת חיבור ושיתוף. אני, היום, וזהו. במצב כזה נוצרות בגוף מחלות.

נשק ותחבולות, הם לבדם לא יספיקו מול ארגוני הטרור. החיים מלמדים שגם אם מכים בהם פה ושם, די מהר הם מתארגנים מחדש, מייצרים חלופות. מול אידיאולוגיה צריך להציב אידיאולוגיה. לא פחות. 

האידיאולוגיה הבריאה, אם נקרא לה כך, מבוססת על התאמת המין האנושי לטבע כולו. אם מתבוננים במערכת הגדולה שבה אנחנו חיים, רואים שכל הדומם, הצומח והחי מחוברים ביניהם בקשר אינטגרלי. חוק הטבע הכללי מחייב כל פרט במערכת לתפקד בצורה שמשלימה את האחרים לכדי מגנון אחד. כיום זה מגיע לרמה האנושית, לכן העולם שבו אנחנו חיים נעשה מקושר כל כך, וגוברת התלות בין כולם לכולם. מצד אחד העולם הגלובלי מקל על הטרור להתפשט, מצד שני הוא מחייב את כולנו להתעשת: להבין לאן הכוחות האבולוציוניים דוחפים, ולבנות את הקשרים בינינו בהתאם.

איחוד כוחות עולמי במלחמה הישירה בטרוריסטים בהחלט מתבקש, אבל מעבר לכך אנחנו צריכים לאחד כוחות גם במישור החברתי. מתוך הבנה שבסופו של דבר האנושות הבריאה תתפקד כמערכת אינטגרלית סגורה, בחיבור, באיזון, בהשלמה, אנחנו צריכים להכריז: כולנו משפחה! לצאת למהפכה חינוכית-תרבותית, מהפכה שבליבה שינוי מהותי בגישה לעצמנו, לאחרים ולסביבה. 

כאן נגלה שהמלחמה היותר גדולה שלנו היא בעצם מול טבעו האגואיסטי של האדם, שמניע אותו לנצל לטובתו את כולם. כל האמצעים שפיתחנו עד היום, כלי התקשורת, מערכות החינוך, התרבות ועוד, כולם יצטרכו לקחת חלק במהפכה התפיסתית. בגני ילדים ובבתי הספר, במקומות העבודה, אפילו בבתי אבות, כולנו כאחד נעסוק מדי יום בדבר החשוב מכול: איך לבנות בינינו חיבורים טובים יותר ויותר.

בחברה העתידית כולם יהיו מרוצים, מסופקים, ירגישו שווי ערך וחשובים. כל השפע יתחלק בין כולם, איש לא יחשוש מכך שלא יהיה לו מה לאכול או קורת גג. הבריאות, החינוך וכל צרכי הקיום יהיו מובטחים לכל אדם, וגם הוא ישמח להוסיף את חלקו המיוחד לכולם. 

ככל שנתקדם בבניית הקשר האינטגרלי, בתוך כל מדינה ואחר כך בין אומות העולם, בני אדם ירגישו מחוברים מלב אל לב. אף אחד לא יחשוב להתקיף את האחרים, ובהדרגה יהיה מורגש שהגבולות מיותרים.

מאיפה הביטחון שאפשר בכלל להצליח בתהליך כזה? מה ייתן כוח להפוך את מה שנראה כחלום למציאות? פה נכנסת לתמונה שיטת החיבור שמלמדת חכמת הקבלה. בעבר, השיטה הזו בנתה את עם ישראל, לפיה אנשים למדו ליצור ביניהם קשר אינטגרלי. כתוצאה מעבודה מדויקת, האומה הישראלית הצליחה למשוך על עצמה השפעה מיוחדת מהכוח הכללי שבטבע. תכונתו היא השפעה טובה, כלומר אהבה ונתינה טהורה, וכשהוא פעל על אותם אנשים הוא שינה בהם את היוצרות הפנימיים. בנה בכל אדם טבע חדש של השפעה טובה, וחיבר אותם זה לזה באהבה. הם חיו כאיש אחד בלב אחד, וביניהם זרם הכוח האחד. הם השיגו חיים עליונים, חיים רוחניים.

בהמשך הדרך האומה הישראלית התרסקה, ואת האהבה שהייתה החליפה שנאת חינם. יצאנו לגלות בין אומות העולם, ושיטת החיבור אבדה לנו. רק יחידים עסקו בה, העבירו אותה מדור לדור, עד ששוב יתגלה בה צורך.

כשנתחיל לעבוד לפי שיטת החיבור, יתחיל תהליך ההבראה. גם שלנו כישראלים, וגם של האנושות כולה. הגוף האנושי יתחיל לתפקד בצורה נכונה, כשכל חלק דואג לשלום האחרים ומשלים את ההרמוניה. כפועל יוצא, כל המחלות שיש היום וביניהן הטרור האכזרי, יעברו מהעולם. הגוף האנושי יהיה מסוגל להבריא. או אז נגלה שגם הטבע כולו מאיר לנו פנים, ובכדור הארץ יתגלו משאבים לסיפוק כל צרכי החיים.

העתיד הוא בחיבורים טובים!

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 431 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content