Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בעולם

הכי יפה בעולם

ניתוחים פלסטיים, הזרקות, מתיחות, תרופות מעכבות הזדקנות, אלה הם רק חלק מהמוצרים שמציע לנו עידן האנטי אייג'ינג. במקביל, נערות שגופן בקושי סיים להתפתח כבר מתכננות את מקצה השיפורים שיבטיח להן כבוד. נכון, תמיד יופי זכה להערכה, אבל לפעמים עולה ההרגשה שעם כל פלאי הטכנולוגיה של היום, אולי אנחנו קצת מאבדים גבולות. מה נכון לעשות ומה פחות? והכי חשוב: מה באמת יעשה לנו טוב?

מצד הטבע, מראהו של האדם אינו מקרי, אלא משקף את הכוחות הפנימיים שטבועים בו. כאשר הווקטורים האלה נפגשים זה עם זה, הם בונים את צורת הפנים של האדם ואת צורת כל איברי גופו. המראה שקיבל האדם מהטבע עונה על הדברים הפנימיים ביותר שבו, ולכן באופן עקרוני האדם אמור להיראות כמו שיצר אותו הטבע.

עם זאת אנחנו יצורים חברתיים, וחשוב לנו מאוד מה חושבים עלינו האחרים. אנחנו משקיעים המון כוחות כדי להיראות טוב, להתלבש יפה, חשובים לנו סמלי סטטוס כמו בית יפה ומכונית מפוארת. כל אלה בונים את המעמד שלנו בחברה.

אילולא היינו בחברה אנושית שמיוסדת על תחרות וגאווה, הרבה מאוד דברים שאנו עושים היום היו פשוט נעלמים, כי לא היה לנו בהם שום צורך. לדוגמה, מה יותר נוח מאשר להסתובב כל היום עם איזה בגד פשוט ונוח, משהו רך ומפנק כמו פיג'מה? מה הלחץ להידחס לתוך ג'ינס צמוד או לתופף על נעלי עקב?

לפי חכמת הקבלה, השאיפה להראות יפה, במיוחד במראה הפנים שלו דואגות נשים מאוד, מגיעה משורש רוחני גבוה מאוד. בתוך הנשמה, שאותה עלינו עוד ללמוד לפתח, יש מושג רוחני שנקרא "פנים יפות" או "פנים מאירות". ככל שהאדם מקרין מעצמו יחס יפה לאחרים, יחס של אהבה ונתינה טהורה, ככל שהוא רוצה להשפיע להם כל טוב, מבחינה רוחנית זה נחשב לכך ש"פניו" מאירות יותר, יפות יותר. כתוצאה מהשורש הרוחני הזה, קיימת גם במציאות הגשמית השאיפה להיראות יפה ככל האפשר.

מכאן גם נובע טיפ חשוב ביותר: לפני הריצה לכל מיני ניתוחים והוצאה של המון כספים, מומלץ לבצע קודם כול "ניתוח פנימי". אנחנו צריכים ללמוד איך לשדרג את הטבע האנושי, ממצב שבו אנו דואגים לעצמנו למצב שבו נדאג לטובתם של האחרים. זה מה שנחשב בחכמת הקבלה לפיתוח הנשמה. הטבע החדש שנרכוש, טבע של אהבה ונתינה, יתחיל להקרין מתוכנו החוצה יחס טוב וחם לכול. כתוצאה מכך ההבעה החיצונית שלנו תשתנה, ואנשים ירגישו שיש לנו סבר פנים יפות. הפנים שלנו ייראו להם נעימות, ולא חשוב באיזה גיל אנחנו או מהי צורתו של האף שלנו.

ככל שנלמד להתייחס לאחרים עם לב פתוח ואוהב, ככל שההרגשה הטובה והביטחון שהם יקבלו מאתנו יגברו, הם לא יראו את צורתנו החיצונית. הם יקבלו אותנו יפה בגלל היופי הפנימי שיוקרן מאתנו. זה דומה לילדים, שאינם מסוגלים לומר אם אימא שלהם מכוערת או לא. הם מרגישים את הלב האוהב שלה, ולכן עבורם היא הכי יפה בעולם. וזה לא בגלל שהם קטנים, אלא בגלל שהם מרגישים ממנה חום מיוחד, שממלא אותם בהרגשה שהם הכי צריכים בחיים. אז אם אנחנו רוצים להיראות יפה, צעד ראשון בדרך הוא להתחיל לשחק תפקיד של אימא כלפי האחרים, להקרין להם אהבה וביטחון.

ואחרון חביב: חכמת הקבלה עוסקת בפיתוח הנשמה, זהו האיבר היחיד, שאינו מזדקן. ככל שאתה מתעסק בו יותר, כך אתה מרגיש צעיר יותר.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 581 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 66 ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content