Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בארץ

המדינה שלא נרצה לעזוב

כל הזמן שומעים על עוד מישהו שעובר לחיות בארצות הברית או באירופה. יחידים, זוגות, משפחות. והתופעה הזו שפעם נקראה ירידה מהארץ, מתקבלת היום טבעי. יש כאלה שאומרים שאין להם עתיד כלכלי, אחרים מרגישים חוסר הזדהות עם התדר הלאומי, ויש שקורצת להם קריירה מפתה מעבר לים. על הדבר היחיד שיוכל להציל את הפרויקט הישראלי, להפוך את המדינה למקום הכי שווה בעולם.

נתחיל במבט גלובלי. העולם שבו אנחנו חיים משתנה מאוד. מחשבים ורובוטים התחילו כבר להחליף אנשים בכל מיני עבודות, מה שילך ויגבר בשנים הקרובות. מומחים צופים שלרוב אוכלוסיית העולם לא תהיה תעסוקה מלאה, ומדינות יצטרכו להמציא מודלים כלכליים-חברתיים חדשים לסיפוק צרכי הקיום.

בנוסף, יש שורה של איומים על עתיד האנושות. החל ממלחמת עולם גרעינית וקריסה אקולוגית, דרך פילוג חברתי ואובדן אמון במוסדות המדינה, ועד להתפרקות התא המשפחתי. בכל מקום, בכל רמה, בכל מערכת יחסים, בני אדם מתקשים מאוד להסתדר זה עם זה. לכל אחד אגו עד השמים, ופתיל שהולך ומתקצר.

בסופו של דבר האבולוציה האנושית תביא אותנו למסקנה פשוטה: כלום לא חסר בכדור הארץ, מלבד יחסים חדשים בין אדם לאדם. בעולם שנעשה מקושר יותר ויותר, ועם תלות הדדית מתגברת, כולנו בסירה אחת. או שנלמד לחיות יחד, בהתחשבות, בחיבור, בהשלמה, כמו חלקים שונים במנגנון אינטגרלי אחד, או שניעלם מהמפה עקב חוסר התאמה. תלויים זה בזה או תלויים זה ליד זה, כמו שאומרים בצבא.

ובחזרה לחבר'ה שעוברים מדינה. אי אפשר יהיה לעצור את המגמה הזו על ידי כל מיני הטבות, גם לא על ידי מאמצים להחדיר בהם פטריוטיות. רק אם נכניס את כלל החברה לתהליך של למידה לאן העולם מתקדם, יהיה מובן אילו שינויים צריך לחולל פה כדי לעלות על הגל הנכון. 

ביטחון כלכלי, איזון חברתי, יחסים יפים בין אדם לאדם, כל אלה יהיו תוצאות מתהליך עומק חינוכי-תרבותי. מטרתו תהיה להקנות לחברה צורה אינטגרלית, כמו זו שקיימת במערכת הטבע הגדולה. בדומם, בצומח ובחי, הקשר האינטגרלי מתקיים מאליו, כלומר על ידי כוח הטבע הכללי, ואילו בני האדם צריכים להתקדם לכך מתוך הכרה. מתוך בחירה. מתוך מודעות רחבה. 

אנחנו הישראלים נושאים בקרבנו את שיטת החיים האינטגרלית. היא מפורטת בחכמת הקבלה. מאז החורבן עקב שנאת חינם השיטה אבדה לנו, אבל היום היא שוב מתגלה כי העולם זקוק לה כמו אוויר לנשימה. 

המשבצת הישראלית בפאזל האנושי היא מחקר ופיתוח, ובידינו להדגים לאנושות את צורת החיים הבאה. כל ישראל חברים, ערבים זה לזה, כאיש אחד בלב אחד - הסיסמאות הללו יכולות להפוך לקוד הפנימי שלפיו אנשים פה יתייחסו זה לזה, אם נלמד מחכמת הקבלה איך לעורר את כוח הטבע הכללי לפעולה. תכונתו היא השפעה טובה, אהבה ונתינה טהורה. ביכולתנו להביא אותו אל חיינו, לגרום לו לקרב בינינו, לאחד אותנו מעל כל ההבדלים. מדינת משפחה תתחיל להתהוות פה, עם חום, עם ביטחון, עם תמיכה, עם הרגשה שאתה אהוב וחשוב לנו, אנחנו רואים את הצרכים שלך ועושים הכול בשבילך. 

אף אחד לא ירצה לעזוב כזו אווירה, וכל האומות יבקשו להעתיק את הנוסחה.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 433 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content