Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה חברתית

הנשים שיצילו את העולם

נשים דורשות שיעניקו להן שוויון הזדמנויות. לפעמים מצליחות, לפעמים פחות. מה יוכל לקדם אותנו כחברה ממצב מלאכותי שבו מתחייבת מכסה מסוימת של נשים בכל עמדה, למצב של הערכה אמיתית והרגשת נחיצות בכוחה של האישה?

אלפי שנים התקיימנו לפי העיקרון האגואיסטי: החזק מנצח. אבל היום זה כבר מתחיל להיות פאסה. העולם שלנו נעשה מקושר יותר ויותר, כולם תלויים בכולם. ככל שתגבר התלות ההדדית לא יהיה שייך לדבר על מנצחים ומפסידים. אם כולנו בסירה אחת, או שטובעים יחד או שמגיעים כולנו לחוף מבטחים.

המגמה של התקשרות הדדית מבלבלת את הגברים, שלפי טבעם רגילים למאבקים. במעבר האבולוציוני מחברה של תחרות הורסת לחברה של התקשרות משלימה, לכוח הנשי תהיה חשיבות עצומה.

עולם מקושר מתאים יותר לאישה, שמצד הטבע קרובה יותר לחיבור. אישה זה בית, אישה זה קשר, אישה מבינה איך לוותר על דרישות אגואיסטיות כדי להגיע לשלום ולהשלמה. זהו כוח האישה, זו הגישה שנחוצה לצורך הולדה. 

הריון ולידה מבוססים על חיבור בין דברים מנוגדים. האישה נדרשת כמו לבטל את עצמה כדי לאפשר לאיזשהו גוף להתפתח בתוכה. היא נושאת אותו ברחמה, מולידה בכאב, מטפלת בו בהקרבה עצומה. לגבר לא נתן הטבע כאלה כוחות.

כמין אנושי אנחנו ניצבים לפני לידה של מציאות חדשה. מציאות אינטגרלית, שתהיה מתאימה לאינטגרציה שמתוכה מתפתח מארג החיים במערכת הטבע הגדולה. חיבור בין ניגודים זו הנוסחה של הטבע להוליד דברים חדשים. התפתחות מודעת כזו ברמה האנושית תדרוש מהפך בגישה לעצמך, לזולת, לסביבה. 

בתוך הלב והמוח של כל אדם צריכה להתהוות תפיסה חדשה, הרגשה והבנה שכל העולם זה משפחה שלו, שכל הטבע זה הבית שלו, שהוא תלוי בכולם וכולם תלויים בו.

יש לקוות שנגיע לזה מתוך תהליך חינוכי-תרבותי שיפתח בנו כזו הכרה, ולא מתוך מכות גלובליות שיבהירו שבלי ערבות הדדית לא נוכל לשרוד. נקודה. נשים רגישות לכך הרבה יותר מגברים, ויוכלו לתפוס ביתר קלות את מגמת ההתפתחות האמורה. 

כאשר נשים ירגישו צורך גדול בשינוי כיוון מהותי, או אז הוא יתחיל לקרות. צעד אחר צעד, ברגישות ובחכמה הן יכוונו את הגברים לבניית החברה החדשה. בדרך נזדקק ודאי לשיתוף פעולה, להשלמה בין המינים שלכל אחד נתן הטבע איכויות משלו. הגבר יביא כוחות לבניית העולם החדש, לפי התבנית המחוברת שאותה תדרוש האישה.

נשים שיתאחדו בדרישה חזקה לארגן את העולם כמו משפחה, לא יותירו לגברים ברירה. למה? כי המציאות מונעת על ידי החיסרון של האישה, מה שחסר לה קובע את כל מה שקורה סביבה.

סיכומו של דבר, עתידנו הטוב תלוי בלימוד ובהבנה של התהליך האבולוציוני שמשנה את העולם. אם נתחבר לזרימה שבה כוח הטבע הכללי מוליך אותנו, נדע כיצד לשלב בין האיכויות הנשיות לאיכויות הגבריות באופן שיוליד חיים חדשים. העולם ייכנס לאיזון, לרוגע, בלי עיוותים, חיכוכים ומתחים מיותרים. החיבור והאהבה יכסו הכול בשלווה, ובכל מקום נרגיש שלמות שנובעת מתוך השלמה.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 377 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content