Left Sidebar Content

מדע ותפיסת המציאות

העתיד מהו?

כשאיינשטיין בא עם תורת היחסות הוא הפך לכולם את הראש. לוקח זמן להתרגל לרעיונותיו לגבי זמן, תנועה ומקום. חכמת הקבלה לוקחת אותנו צעד נוסף קדימה. מספר נקודות למחשבה על תפיסת העבר, ההווה והעתיד, ועל הדרך להתכוונן כבר עכשיו אל מה שנהיה בשיא התפתחותנו.

אתם יושבים, כן?

על פי חכמת הקבלה, לא נכון לדבר על המציאות ועל השינויים שמתרחשים בה, כי אין לנו מושג מהי המציאות כשלעצמה. מה שהאדם מרגיש, הוא מרגיש בצורה כזו דווקא, כתוצאה מהשינויים הפנימיים שמתרחשים בתוכו. בלבד. כל הדומם, הצומח והחי, כל האנשים בחיי, כל האירועים שהתרחשו ומתרחשים סביבי, כולם קיימים בתפיסה הפנימית שלי. ולכן, כדי לדעת איך להתייחס לכל דבר ועניין, אני צריך ללמוד את האופן שבו אני קולט את המציאות, מחלק אותה לעולם פנימי ועולם חיצון, מבדיל בה עבר, הווה ועתיד, ועוד.

שנתחיל?

אנו קיימים בתוך שדה כוח כללי שנקרא "אור עליון". הוא קבוע, אין בו שינויים. אנחנו עצמנו כל הזמן משתנים, ולכן נראה לנו שהעולם סביבנו משתנה. אבל זה ממש לא מה שקורה. אם נדע לגשת לשינויים שמתחוללים בתוך תוכנו ולשלוט בהם, נוכל לקבוע לעצמנו את תמונת העתיד. לבנות חיים גן עדן.

כדי להביא אותנו לידי כך, אנחנו מתפתחים תחת השפעת שתי מערכות: מערכת נתינה ומערכת קבלה, מערכת אגואיסטית ומערכת אלטרואיסטית. פעם פועלת עלינו המערכת הזו ופעם השנייה, לסירוגין. המעברים בין שתי המערכות, מכאן לשם, משם לכאן, כמו תיק תק בשעון, יוצרים בנו את תחושת הזמן.

הרכיב שבו מורגשת בתוכנו תחושת הזמן והקיום הוא הרצון ליהנות, הרצון לקבל הנאה ותענוג. אם יודעים לשנות את הרצון ליהנות כך שיהיה דומה לאור העליון, אז הוא הופך להיות כלי קיבול רוחני שנקרא נשמה. בתהליך ההתפתחות הרוחני יש מצבים שבהם הנשמה מתמלאת באותו אור עליון, במצבים אחרים היא מתרוקנת. מילוי שהיה בתוך הנשמה ויצא ממנה, יותר את תחושת העבר. מילוי שנמצא בה עתה, את תחושת ההווה. מילוי שעומד להיכנס אליה, את תחושת העתיד. את כל זה אנחנו בינתיים לא מרגישים, אבל ביכולתנו לגלות.

חכמת הקבלה מלמדת שה"אני" שלי קיים לא רק במצבים שכבר עברתי או באלה שעכשיו אני חווה, אלא גם בעתיד, כלומר בכל שרשרת המצבים שאעבור עד שאגיע לרמה הרוחנית הגבוהה ביותר. מצבי המושלם נקרא גמר התיקון, ובו רכשתי יכולת לקלוט את כל האור העליון בשלמות. אני יכול לנוע בכל ציר ההתפתחות, אחורה קדימה, לקבוע באיזה מצב אני רוצה להיות, הכול פתוח בפניי, אין מגבלות.

במבט כולל, אנחנו כל הזמן מתקדמים לעבר השלב שבו נתחיל להרגיש את האור העליון. זהו כוח שטבעו השפעה טובה, כלומר אהבה ונתינה. הוא מפתח אותנו לרמה שבה נוכל לגלות אותו, להשיג אותו, לרכוש תכונות, יכולות ומעמד כמו שלו. זהו העתיד שלנו, שמוגדר במערכת ההפעלה של המציאות מלכתחילה. כדי להתקדם אליו בצורה הטובה והנעימה ביותר, עלינו להשתדל להגיע למצבים גבוהים יותר של אהבה ונתינה. כל עוד לא עושים זאת, באות מכות ודוחפות אותנו מאחור. זוהי כל מפת ההתפתחות על רגל אחת, את השיטה היישומית צריך כמובן ללמוד.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 934 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content