Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בעולם

הצבת מטרות בעולם של מחר

לא מעט צעירים מתקשים להגדיר לעצמם מטרות בחיים. מה שהם רואים סביב לא מושך אותם, ולכן אין להם מוטיבציה לזוז. יושבים. לא רוצים לעשות כלום. למה נחת עליהם פתאום כזה ענן? אפשר לעזור להם? איך? על מציאות הפוכה שמחכה לכולנו ממש מאחורי הפינה.

אנחנו חיים בתקופה מיוחדת, שבה כל מסגרת הקיום האנושית הופכת להיות כרשת אחת, גלובלית ואינטגרלית. בהתאם לזאת, גם נקודת המבט שממנה אנשים מסתכלים על החיים תקבל צורה חדשה, פחות אישית, אינדיבידואליסטית, יותר רחבה, מחוברת לרשת הקשר הכללית שמתהווה. 

מי שיקדים לכוון את התדר הפנימי שלו להרגשת אותה הרשת, יקבל ממנה תחושה של המטרות החדשות שאליהן כדאי לו להתקדם יחד עם כולם. מי שיפגר אחר ההתפתחות הזו, ירגיש שהוא כמו אבוד באיזה מדבר. חסר התמצאות במרחב. בלי כיוון, בלי הרגשה מה אחורה ומה קדימה, איפה שמאלה ואיפה ימינה.

הקדמה הטכנולוגית תביא למצב שמבחינה חומרית לא יחסר בעולם דבר, ודי בקלות נוכל לספק את צרכי הקיום של כל אדם ואדם. אבל ברמה היותר גבוהה של החיים, אנחנו נספוג מכה אחרי מכה. ריקנות, חוסר משמעות, חוסר מטרה. אחרי תקופה של מועקה פנימית גדולה, תגיע לידתה של אנושות חדשה. אנושות שתהיה מחוברת בצורה נכונה, ומתוך החיבור תראה אופק חדש שנפתח לקראתה. 

המטרות החדשות יורגשו בתוך חוש קבוצתי שנלמד לפתח, אף אחד לבדו לא יוכל לראות אותן. החוש הקבוצתי ייווצר על ידי חיבור מיוחד בין בני אדם, ויש בזה שיטת חיבור שלמה שנלמדת מחכמת הקבלה. בהדרגה, נקבל תמונת מציאות נוספת. דרך החושים, השכל והרגש הפרטיים נמשיך להרגיש את העולם כפי שהוא מצטייר בנו עכשיו, ואילו דרך החושים, השכל והרגש הקבוצתיים נרגיש עולם עליון. מדובר בקיום ברמה גבוהה יותר, עם כוחות, מטרות והישגים אחרים לחלוטין.

כדי להבין במה דברים אמורים צריך קודם לבנות את החוש הקבוצתי. אף על פי כן, ננסה להמחיש לפחות במשהו את ההבדל בהגדרת המטרות בין המצב של היום, לבין המצב המחובר, העתידי.

נניח שאני נגן כינור מצטיין. אם היום אשים לעצמי מטרה להיות הנגן מספר אחת, הכוח המניע שלי יהיה האגו הפרטי. כלומר, הרצון הטבעי לקבל הערכה, כבוד, מעמד, והרבה כסף כמובן. בעולם המחובר של מחר, המטרה יכולה להיות כביכול זהה, להיות הנגן מספר אחת, אבל הכוח המניע יהיה לא-אגואיסטי, אלא האהבה לזולת, הרצון לשרת את החברה הכי טוב שרק אוכל, להועיל לחיבור המשלים בין כולם לכולם. 

גישה כזו, שהפוכה מהטבע האגואיסטי שעימו נוצר האדם, תאפשר לנו להרגיש את כל המציאות דרך הלב, המוח והחושים של החברה, מה שנקרא בחכמת הקבלה דרך הנשמה. החושים הקבוצתיים שנגלה נקראים כתר, חכמה, בינה, תפארת ומלכות, ודרכם נתחיל להרגיש את אותו עולם עליון. עולם רוחני, שלם ונצחי.

מה ייתן לנו כוח לעשות את המעבר הזה? כאן יש שתי אפשרויות: או שיבואו מכות גלובליות שיכריחו אותנו להפוך את הראש מאגואיסטי למחובר, או שנצא יחד למהפכה חינוכית-תרבותית שתפתח בנו את ההכרה שלשם בדיוק האבולוציה מובילה.

שיהיה לנו בהצלחה!

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 364 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content