Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בארץ

התרופה לג'יהאד האסלאמי

בימים עקובים מדם, אנו זקוקים לתרופה שבטוח תעבוד. אין יותר זמן למשחקים, הגיע הזמן לאפשר לכוחות המיוחדים של ישראל לפעול בשטח ולמגר את השנאה הרצחנית מהשורש

"לא פחדתי למות", אמר מוחמד עלאן, האסיר ששבת רעב משך 67 יום ושב לביתו כגיבור לאומי. ואם לא קלטנו את העוצמה האידיאולוגית שנגדנו, אז הנה קיבלנו מחבלים נוספים בני שתים עשרה, נשים קרות רוח ששולפות סכין מהתיק כאילו היה טישו, סבתא חמה על הגז עם פיגוע דריסה, ואימהות מלאות גאווה שילד שאהיד הוא החלום שלהם. גן עדן, כאן ועכשיו, במבצע של אחד פלוס אחד.

במבט רחב יותר, על פי האסלאם הקיצוני כל העולם חייב להפוך מוסלמי דתי. יש מקום לכולם תחת דגלו של אללה, לאירופה, לארה"ב, לרוסיה, אפילו לסין ולהודו. כולם שווים, כשהם נכנסים תחת חוקי השריעה, ומי שלא יבין בעצמו את דרך האמת, החרב תסייע לו לחדד את התפיסה.

מפחיד לחשוב מה עוד ינביט עלינו בית היוצר הרצחני של הג'יהאד האסלאמי. אבל חשוב יותר להתבונן במראה ולשאול את עצמנו, ואנחנו, מה אתנו? האם נוכל להצביע על איזו אידיאולוגיה שמניעה אותנו? האם נוכל לאתר רעיון כלשהו שכולנו נסכים עליו ונאמר, זה אנחנו? מה מדינת ישראל רוצה מעצמה? והכי חשוב, האם יש משהו שיוכל להקנות לנו עוצמה פנימית שתהדוף לאחור את הקמים עלינו לכלותנו?

הכול כתוב

בספר הזוהר נאמר ש"עתידים בני ישמעאל לעורר מלחמות גדולות בעולם", עד שבסופן המוסלמים והנוצרים גם יחד עלולים לקום על ישראל. אך לנו ניתנת האפשרות לקבוע בעצמנו איך תיראה הסצנה העיקרית של הסרט. כדי להצליח בכך, עלינו להבין מי אנחנו, עם ישראל, מה האידיאולוגיה המקורית שלנו, מאין באנו ולאן אנו הולכים.

לפני כמעט ארבעת אלפים שנה בבבל העתיקה, איש חכם אחד בשם אברהם גילה שלחיים בתוך מערכת הטבע יש חוקיות. כל הפרטים בטבע הם חלק ממערכת אחת גדולה ששואפת לאיזון בין כל חלקיה, וגם אנחנו בני האדם נצטרך להשתלב בהרמוניה הזו בסופו של דבר, להגיע להדדיות מושלמת בינינו.

עם זאת, אברהם חקר את הטבע שלנו ומצא שיצר לב האדם רע מנעוריו. מלידה פועל בנו כוח רע שהולך ומתגבר, וגורם לנו להתנגש בכל עת זה בזה. אברהם הציע לכל תושבי בבל ללמוד איך אפשר לשאוב מעמקי הטבע כוח טוב, כוח חיובי שיכול לאזן את הרע שבוער באדם. אותם הבבלים שהתחברו לרעיון של אברהם, הפכו עם השנים לעם ישראל. מאז, אין לנו שום מכנה משותף, מלבד אידיאולוגיה רוחנית, אידיאולוגיה של אהבה לזולת וחיבור מעל כל השוני. האידיאולוגיה הזו היא שהפכה אותנו לעם ישראל, והיא שתוכל היום להגן עלינו מפני רוח השנאה הרצחנית.

אנטי ג'יהאד

ואהבת לרעך כמוך, כל ישראל חברים, ערבות הדדית, זו האידיאולוגיה הישראלית המקורית. בדרך כלל אנו מרגישים קצת חום וסולידריות בעתות צרה, אבל לא בזה מדובר. אנחנו מוכרחים ללמוד להתחבר בעתות שגרה. נכון, לנו הישראלים יש את האגו הכי גדול בעולם וחיבור אמתי בין הפלגים השונים בחברה הישראלית ובין אנשים בארץ בכלל נראה חלום בלתי אפשרי, אבל בדיוק לשם כך הוכנה עבורנו מבעוד מועד תרופה. חכמתו העתיקה של אברהם, חכמת הקבלה, מספקת לנו כיום שיטה מעשית לחיבור בין בני אדם.

כשאנחנו נתקרב זה לזה, שום אידיאולוגיה לא תעמוד נגדנו. אין לנו מה להתווכח עם אף אחד על צדקת דרכנו או להביא הוכחות היסטוריות לכך שהארץ היא שלנו, רק ללמוד להתחבר בינינו. כי באמת אין בעולם שום אידיאולוגיה ברת-קיום, מלבד אהבה וחיבור בין אנשים. למה? כי לשם מוליך אותנו חוק האיזון הכללי שבטבע, לשם נגיע כולנו בסופו של דבר.

הנצרות והאסלאם, שהתפתחו לאחר שהעם שלנו התפורר מרוב שנאת חינם ונחרב, לא יהוו עוד איום כלפינו. דרך הרשת האחת שמחברת בין כל הפרטים בטבע, נזרים כוח מרפא של אהבה לכל בני האדם, והכוחות השליליים שבמין האנושי יאוזנו. השנאה לישראל תתחלף באהדה ובתמיכה. הסכינים והאקדחים יפלו להם מהידיים, וכולם ירצו להתחבר אלינו כמו בני דודים טובים.

המושכים בחוטים

זוכרים תיאטרון בובות? אנחנו היהודים מושכים בחוטים. אם אנחנו נאחז באידיאולוגיה המקורית שלנו, היא תשלוט בכולם. אם נמשיך להיות מפורדים ושונאים איש את אחיו, אידיאולוגיה של שנאה תשטוף את הכדור ואותנו במיוחד.

אין לאף אחד שום כוח, חוץ מאתנו. כולם קמו מתוך החולשה האידיאולוגית שלנו, וממנה הם מתקיימים עד היום. נחזור לעצמנו, ייפול הכוח הרצחני שבהם. אנחנו אחראים על האהבה, לא אף אחד אחר. כשאין בינינו אהבה, שנאה שולטת בעולם.

אם נתחבר לחכמה העתיקה של אברהם אבינו ונלמד להתחבר שוב איש אל אחיו, נפעיל את אותו כוח מאחד של הטבע, כוח האהבה וההשפעה הטובה, והוא יאזן הכול. האנושות זקוקה לכוח החיובי הזה כמו אוויר לנשימה, וזה מה שכולם מצפים לקבל מאתנו גם אם לא מודעים לכך. זוהי המשמעות האמתית של להיות אור לגויים.

הגיע הזמן לשחרר לשטח את התרופה היחידה לשנאה, את הכוחות הישראלים המיוחדים. רק הם שיוכלו להקנות לנו עוצמה פנימית, שתכריע את כל הרע שבעולם ותכניס אהבה וחום בלבם של כל בני האדם.

המאמר מבוסס על ראיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 645,646 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים".      

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content