Left Sidebar Content

מדע ותפיסת המציאות

זיכרון משותף

מה קובע את גורלה של אומה מסוימת? איפה שמור המידע הזה? למי יש גישה אליו? על שדה הזיכרון הכללי ועל התנאי לקבלת הרשאה.

לכל עם יש זיכרון משותף. התרשמויות שנצברות מדור לדור, מאפיינים ייחודיים ועוד. כל עם עובר מצבים של ייסורים ושל שמחות, התפתחויות רעות וטובות, לפי הגורל שלו, לפי שורשו הרוחני.

איך זה עובד? הכוח היסודי שמניע אותנו הוא רצון לקבל הנאה ותענוג. הרצון הכללי הזה מחולק להרבה מאוד חלקים פרטיים, וכתוצאה מכך אנחנו מרגישים את עצמנו נבדלים זה מזה, רחוקים. מעבר לכך שכל פרט מרגיש שהוא קיים בפני עצמו, יש גם הצטברויות של פרטים מסוימים לגופים גדולים יותר כמו אומות. 

בסך הכול, במבנה הכלל-אנושי יש שבעים אומות בסיסיות, וכל אומה נבדלת מהאחרות בכך שיש לה רצון לקבל ייחודי. מכאן מגיעים האופי המיוחד של האומה, המאורעות שהיא עוברת והזיכרון המשותף שלה. כמובן, לאורך ההיסטוריה מתרחשים ערבובים כאלה ואחרים, אבל זהו המבנה הבסיסי.

מה שרשום בזיכרון של כל אומה ואומה נקרא "רשימות". כל מה שקורה לה מתהווה על פי המידע שיש ברשימות שלה, וכך הוא גם לגבי כל אדם כפרט. אל מול עינינו נראה שיש כל מיני גורמים שפועלים בכל התרחשות, אבל בסופו של דבר כולם מופעלים על ידי רשימות. הן שמכתיבות את הוראות ההפעלה של כל פרטי המציאות, שמתנהלת כמו תוכנת מחשב אחת גדולה.

האם אפשר לגלות מה כתוב לי או לעם שלי ברשימות? כאן מוגדרת במערכת הזיכרון הכללי מין שכבת הגנה, הקובעת שמידע מתגלה רק למי שיכול להשתמש בו בצורה נכונה. כל עוד אין ביטחון בכך, המערכת שומרת על עצמה וחוסמת את הגישה. דומה הדבר להורים ששומרים שלא לתת לילד קטן דברים שיכולים לסכן אותו או את הסביבה. במילים אחרות, כדי לחדור אל הזיכרון הכללי צריך קודם להתפתח.

מצד המערכת, הדומם, הצומח, החי ובני האדם, כולם קשורים יחד כמכלול אחד, כמנגנון מושלם. אבל במודעות שלנו, בני האדם, כל אחד מרגיש נפרד. יש אני ויש האחרים, ובינינו מרחק. כתוצאה מכך, אני לא מרגיש שהרצונות והמחשבות שלי משפיעים על כולם, אבל זה מה שקורה.

מגמת ההתפתחות של המערכת היא לכיוון קשר אינטגרלי בין כל פרטיה, כלומר התקשרות הדדית משלימה. משום כך, אם מישהו חושב רע על אחרים, מידת הקשר שלו והשפעתו עליהם מוקטנת באופן מערכתי. לעומת זאת, אם מישהו רוצה להיטיב, המערכת מקשרת אותו יותר לכולם ובכך מגבירה את השפעתו פי עשרות מונים.

רשת הקשרים במערכת מתנהלת לפי חוקיות של השפעה טובה, נתינה, אהבה, חיבור, השלמה. אבל מפני שבני האדם בנויים מלכתחילה עם תפיסה אגואיסטית, הפוכה, הם לא מסוגלים לקלוט אותה. 

גישה למערכת יש רק למי שמקבלים הרשאה. לאורך הדורות אלה הם המקובלים שלומדים איך לתקן את הטבע שלהם, מרצון לקבל אגואיסטי לרצון להשפיע כל טוב לכולם. הטבע המשודרג מבטיח שהם לא יגרמו נזק למערכת בשום צורה, ולכן ניתנת להם הגישה לפעול בתוכה. משימתם היא לקדם את האנושות להתפתחות מודעת ויפה, שנוכל כולנו לקבל הרשאה ולגלות גם כן את השלמות ואת הנצחיות שבבריאה.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 994 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content