Left Sidebar Content

שומר החומות

טובים במבצע, חלשים בהסברה

את מבצע הלחימה האחרון שרדנו בזכות כיפת ברזל, אבל בפני מטחי השנאה העולמיים אין לנו מגן. למדינת ישראל דרושה הסברה חזקה. לא רק ידוענים יפים ומשפיעני רשת נחושים, לא רק סטודנטים נועזים שנלחמים בקמפוסים בארה"ב או אינפוגרפיקות מבריקות שממחישות ומפארות את הניצחון הצבאי שלנו.

למדינת ישראל דרוש מערך הסברה שלם שפועל מסביב לשעון. לא גוף שרק מגיב לאירועי השעה, תוקף את תוקפיו, נדחף קדימה עם שני המרפקים כדי להיות נוכח ברשתות החברתיות. אלא גוף שנשען על האמת, נתמך במקורות המופת של עם ישראל, מהתורה והנביאים, דרך החכמים והמקובלים.

ישראל צריכה לספר לעצמה ולעולם את הסיפור המקורי והמלא, במגמה להרחיב אופקים ולשנות את תודעת העולם. בטון ייחודי, בקול מתעצם, תוך רגישוות לקהלי היעד השונים, עליה להתמיד כך יום יום, שעה שעה.
הסיפור צריך להתחיל משורש התהוותו של העם. להזכיר לעצמנו שישראל אינו עם ככל העמים, אלא קבוצה נבחרת מכלל האנושות שחיה לפני כ-3,800 שנה בבבל העתיקה, ערש הציוויליזציה האנושית.

בזמנים הקדומים ההם התלכדו רבבות של בבלים סביב אברהם אבינו, אחד המנהיגים הרוחניים הבולטים של העם הבבלי, מי שעמד בראש אוסף של חמולות ושבטים קטנים ומכר פסלים וצלמים. אברהם היה הראשון שניתץ את הפסלים, זנח את עבודת האלילים ובחר בכוח החיבור של הטבע, באל האחד. מכאן נגזר שמה של קבוצת תומכיו: ישראל - אלה שהולכים ישר-אֵל.

אברהם לימד את הישראלים את תשתית החיבור, את עקרונות האחדות על פי חוקי הטבע הגלובלי. הוא חינך אותם לאהבת הזולת על פני האגואיזם הגובר והמפריד, לפי הכלל הגדול "ואהבת לרעך כמוך".

מאז ידעה קבוצתו תהפוכות רבות, עברה שינויים רבים, התמודדה במאות מאבקים ומלחמות, ומבין האלפים שנותרו נשאר העם היהודי של ימינו, מי על אדמת ישראל מי בתפוצות. יסוד הקבוצה נשאר איתן: ערבות הדדית, התחייבות לידידות מתמדת, חיבור שעליו מנצח האל - כוח הטבע העליון, המשלים בהרמוניה את כל הפרטים. היחידים שהפכו מיוחדים הם שנקראו יהודים.

יחידי הסגולה שהכריזו קבל עם ועדה שיצעידו רעיונית את העם היו המקובלים. הם שקיבלו על עצמם ללמד ולהסביר, להפיץ את השיטה לאחדות, כולל לתת דוגמה ממשית לחברה מתוקנת, לעורר נחיצות מדור לדור ולפעול במלוא המרץ לקראת גילוי הכוח האחד, הטוב והמיטיב, לכל בני האדם בלי יוצא מן הכלל.

אין מטרתם לפעול רק למען עמם, העם היהודי, אלא שאיפתם היא לפעול למען כלל אומות העולם, שכן מדובר באחיהם הבבלים שלא צעדו עם אברהם והתפשטו ברחבי הגלובוס. מבחינת המקובלים, האומה הישראלית ושבעים אומות העולם מהוות גוף אינטגרלי אחד.

המקובלים מרגישים על בשרם ומשיגים בנשמתם את הנוסחה הקבועה והנצחית: כל עוד עם ישראל מתלכד יחד, חושף בקרבו את סוד האחדות, מקרין אור לגויים כמגדלור בינלאומי, כך הוא מתפקד כראש, כחלק אינטגרלי ובריא בגוף השלם. אז הוא זוכה לאהדה ולהכרה, וביתו הוא בית תפילה לכל העמים.

אולם אם הישראלים זונחים את רעיון האחדות, משחררים את האחיזה הרוחנית בכוח העליון, בגורם המלכד והמאחה את השברים והפלגים, אז החמצן לא זורם במנהרות התת-קרקעיות של האנושות המקושרת. בלא מודע מרים המחנק את האצבע המורה של אומות העולם, שמפונית באשמה ליהודים, לציונים, לישראלים, איך שלא יכנו אותנו. בתודעתם של שונאי ישראל - שהפכו כאלה מחוסר תפקודנו - נרקמת ההבחנה שאנחנו הגורם הישיר והעקיף לכל פשעי האנושות.

הבנת שורשי השנאה עונה גם לאנטישמיות הגואה ברשתות. מכאן ברור מדוע בשבוע האחרון פורסמו מדי שעה בטוויטר כחמישים אלף ציוצים נגד ישראל. מדוע מפורסמים השקיעו את כל מרצם בתעמולה נגד המדינה, ולמה השנאה יוצאת מכל החורים ויהודים מוכים ברחובות, בכניסות לבתי הכנסת ומסתובבים בראש מושפל בשכונותיהם.

מדינת ישראל מוכרחת להתפקח ולהבין שחובת פרסום האמת, סיפור עם ישראל המקורי בליווי מקורות ודוגמאות היסטוריות, לצד מידע מסייע שמתעדכן על בסיס שעתי, תסייע לבנות כיפת ברזל תודעתית שמצד אחד תבטיח הגנה על העם ומצד שני תרכך ותעצב את ה"אויב" שבא מנגד. אין דרך אחרת לאזן את העליהום התקשורתי על ישראל.

על ישראל להציב סוללה של אנשי הסברה מקצועיים, שגרירים שיביעו הזדהות עם כאבי העם והעולם, לא יוותרו למרות הקושי הרב, ויבנו סביבה חברתית שתעניק מסגרת לאחדות העם, לחיבור תרבותי ועמוק בין כלל הישראלים המגוונים. עם ישראל צריך לטהר את שמו ולכוון את כולם ישר לאל, לטוב המוחלט שמתגלה בכוח האחדות. להיות מנגנון מקשר בין הכוח העליון לכלל האנושות, לתווך בין כוחות הטבע המורכבים לכל באי עולם. הכול כתוב, והזמן דוחק לממש.

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content