Left Sidebar Content

חגים ומועדים | יום ירושלים

יום ירושלים

לכבוד יום ירושלים, העיר בכל תפארתה פותחת את שעריה בפנינו, מזמינה אותנו להיכנס אל ליבה, האם יימצא מי שירצה להביט לתוכו ולגלות את סודותיה?

יום ירושלים - פעם ועכשיו

יום ירושלים - יום איחוד העיר, לאחר כיבוש מזרח ירושלים במהלך מלחמת ששת הימים. ציון יום זה גרם בעבר לכל אחד מאיתנו להתמלא בגאווה חלוצית האופיינית למקימי מדינה.

כיום אנו ממשיכים לציין את יום ירושלים, אך לאחר כמה עשורים נוספים, הגאווה החווירה לאור המצב המדיני והפנימי בו אנו שרויים. וכמובן, בירתנו, ירושלים, שהפכה להיות מוקד לפירוד ומחלוקות הולכות ומחריפות.

יום ירושלים - יום האיחוד.. האם אנחנו חוגגים רק מילים יפות? או שמחכה לנו הפתעה נעימה: האיחוד שאנחנו מכירים אמנם מתפורר, אך אולי במקומו ממתין לנו האיחוד האמיתי והנצחי?

ירושלים בצרה וגם אנחנו

עברו שנים מאז מלחמת ששת הימים, ובתקופה הזו איבדנו את הרוח הציונית, את הביטחון שלנו בכוחה הצבאי והפוליטי של המדינה, ומפתיע איך בכלל אנחנו עדיין חיים על האדמה הזאת. הורדנו את ראשנו, השתקנו את גאוותנו.

אנו מודים, כי לאחר כל המאמצים, אין בידינו נוסחה או שיטה, שתבטיח לנו את יישומו של האיחוד, השלום והביטחון. כל מה שבנינו נחרב, כל מה שהסתמכנו עליו לא הוכיח את עצמו. וכן, יום ירושלים הגיע והעיר אינה מאוחדת כמו שחלמנו.. אירוני, אנחנו רוצים איחוד ירושלים, כשבתוך העם שוררת שנאה ומחלוקת. לעולם לא יהיה "שלום בית", אם בני הבית לא חיים בשלום ביניהם.

אבל חכם מי שיודע להפסיד וללמוד משגיאותיו! דווקא מתוך הנפילה בכל התחומים, והכי חשוב בלבנו - מתרקמת בנו ההבנה, כי אנחנו מתפרקים ונמצאים תחת סכנה, ולא רק אנחנו, עם ישראל בארצנו, אלא כל האנושות בעולם כולו.

אז מה הבעיה?

אם נלמד מהטעויות שעשינו, ונזהה את הבעיה, נוכל גם לפתור אותה..

והעניין הוא, שאותו איחוד וגם השלום, האהבה וכל הטוב שרק תוכלו לתאר לעצמכם - נמצאים מעבר לדאגה לעצמי ולקרוב לי, מעבר לרדיפה אחרי "מה טוב לי" ו- "מה נעים לי"...

נשמע מוכר? הרי בזה אנחנו עסוקים כל היום - לברוח "מהמקל" (הצרות) ולחפש את "הגזר" (טוב ונעים), ולא רואים שום דבר מעבר, מעוורים לגמרי על ידי האגוצנטריות שלנו.

ומחוצה לנו עולם שלם.. סובל ומתפתל מכאבים, ואולי זקוק לעזרתנו, וכך גם העיר ירושלים הנקרעת לגזרים. היום מתגלה הקשר בינינו עם כל העולם, ההשפעה שלנו על הטבע.. הייתכן, שגורם לכל הצרות זה העיוורון שלנו? הסירוב שלנו לראות כי אנחנו בורג במכונה גדולה? וכל אחד ואחד על ידי הדאגה רק לעצמו, מפספס את טובת הגוף כולו, שהוא מהווה חלק בלתי נפרד ממנו?

הגיע הזמן איחוד

אם אנחנו רוצים שלום במדינה, אם אנחנו רוצים להביא את ירושלים לשלום ואיחוד - אנחנו בעצמינו צריכים להתאחד, ולהשיג את השלום בינינו ובתוך עצמינו

בבית הספר למדנו מקצועות שונים: מתמטיקה ולשון, ביולוגיה וספרות, ומה לא? אבל אף אחד לא לימד אותנו איך לחיות, איך להיות מאושרים. לא היה אף מקצוע, שיילמד אותנו לאהוב, להתאחד ולהתחבר.

אך כיצד ניתן להגיע לדברים כאלה? אושר... אהבה... הרי זה נשמע אוטופי לגמרי! אלפי שנים האדם חי, ולא הגיע לסוד החיים - איך להיות שלם, מאושר, איך להסתדר עם אנשים ועמים אחרים.

יום ירושלים - הגיע הזמן איחוד

וכאן באה לעזרתנו חכמה עתיקת ימים, שישבה לה במסתור וחיכתה מתי סוף סוף נחפש ונגלה אותה. ונראה שעכשיו זה הזמן - כשהתאכזבנו מכוחות עצמנו, כשלא נראה שיש תקווה שיהיה יותר טוב, כשאין יותר על מי לסמוך ובמה להאמין, כשחיים על זמן שאול גם מזה מתעלמים. תכירו:

חכמת הקבלה - שיטת האיחוד

החכמה הקבלה מלמדת אותנו על חוק האהבה, שאותו אנחנו לא מקיימים, ומכאן כל הצרות. היא מגלה לנו את הנוסחה, את המפתח לאותו האיחוד והשלום, שנראים כל כך רחוקים ולא ניתנים להשגה. איחוד, אשר בו נגלה רמה אחרת של קשר בינינו, רמה נעלה יותר של התייחסות לחיים, לטבע, אל הסובבים אותנו - כחלק בלתי נפרד מאיתנו.

ירושלים המאוחדת

עכשיו זה הזמן לחבר את כל הנאמר לאותו יום ירושלים ממנו התחלנו.. בחכמת הקבלה "ירושלים הבנויה" היא סמל לגמר תיקון - למהפך טוטלי מאגואיזם לאלטרואיזם, מדאגה לעצמי לאהבה ונתינה.

כך שבאהבה ואיחוד בינינו נעלה לירושלים - למצב של שלמות ונצחיות

.. ואז ירושלים גם כן תראה אחרת, וישרו בה שלום וביטחון..

אז בואו נתן לעיר הזו מתנה לכבוד יום ירושלים - נתאחד בינינו!

יום ירושלים שמח!

 

להרחבה בנושא:

צפו ב: 'המגזין' - ירושלים - תכנית טלוויזיה מיוחדת לרגל יום ירושלים

 

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content