Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בעולם

יש לכם את זה בלי מלחמת עולם?

למישהו יש רעיון איך למנוע מלחמת עולם שלישית? ומה לגבי התפרקות התא המשפחתי, אם נעשה זום אין? על כוח הטבע שיכול להרגיע התפוצצויות אגו, לחבר בטוב בין אנשים.

אנחנו חיים בעולם שנעשה מקושר יותר ויותר. כפר אחד קטן. בתוך הכפר הזה כדאי שיהיה איזון בינינו, הרמוניה, שכל בני האדם יהיו בחיבורים משלימים. כך מתנהל כל הטבע הסובב אותנו, מערכת אינטגרלית שכל פרטיה מקושרים. אבל בשונה מהדומם, הצומח והחי, שמנוהלים על ידי אינסטינקטים, אצלנו קשר אינטגרלי צריך להיבנות מתוך הכרה ובירור שכאלה יחסים אנחנו רוצים.

איך נגיע למצב כזה? 

כאן יש שתי אפשרויות. הראשונה היא שלא נעשה שום דבר מיוחד, נמשיך בכיוון ההתפתחות האגוצנטרי של עכשיו, עד שיבואו מכות שיוכיחו שכולנו בסירה אחת. השנייה היא שנכיר בכך שדרושה לנו מהפכה תפיסתית, ונרתום לכך את כל הכלים שברשותנו. כלי התקשורת, מערכות החינוך והתרבות, הסברה רחבה, תרגול יומיומי במקומות העבודה, כל מה שרק יוכל לסייע.

האפשרות הראשונה, אם נתעכב עליה רגע, דומה לאדם שיכריז: לא רוצה להיות זקן! יעזור לו? שינסה לספר לטבע על התוכניות שלו. הנמשל? הכוח הכללי שבטבע או פשוט החיים, תבחרו את הצורה שבה תרצו להסתכל על הדברים, קושר אותנו זה לזה בעל כורחנו ממש. כאילו הכניסו את כולנו לתוך בלנדר, ומערבבים. בסופו של דבר יצא מאיתנו משהו אחיד.

האפשרות השנייה היא להסתכל רחב. להבין לאן המים זורמים, ולנסות להתאים את עצמנו למגמת ההתפתחות האינטגרלית, עוד לפני שיבואו סבל וייסורים.

אני רק שאלה: ונגיד שהבנו שהעתיד יכול להיות רק מחובר. מאיפה לוקחים סבלנות לאנשים? עם עצמנו אנחנו בקושי מסתדרים. ובכללי, מאיפה מדינות ועמים יקבלו כוח להתחשב יותר באחרים? הרי זה מנוגד לדחפים האגואיסטיים שרק הולכים וגדלים.

אכן, זוהי הסצנה העיקרית. בטבע, ביסוד הטבע, יש כוח שיוצר חיבורים. כוח חיבור שקושר בין ניגודים, ודרך זה מפתח את החיים. אפשר ללמוד להביא אותו לתוך כל מערכת יחסים. החל מהקשרים הבינאישיים ועד לקשרים הבינלאומיים.

איך יודעים שכוח כזה קיים בטבע? עושים ניסויים, חוקרים, מגלים. כמו עם כל הכוחות האחרים שאנחנו כבר מכירים. יש בזה שיטה שלמה שמפורטת בחכמת הקבלה. בדורנו השיטה הונגשה על ידי "בעל הסולם" - הרב יהודה אשלג, ובנו הרב"ש. צעד אחר הם צעד הם מלמדים איך ליצור התקשרויות מיוחדות בין אנשים, כאלה שהופכות לגלאי של אותו כוח חיבור. 

וכשכוח החיבור פועל עלינו לפי דרישה מצידנו, הוא משנה אותנו מבפנים. מחליף את היוצרות שמהן אנחנו עשויים. נותן הרגשה שבאמת באמת, אין סביבנו זרים, אלא חלקים שלנו עצמנו. אחים. שכולנו איברים בגוף אחד גדול, שבו יש זרימת חיים עליונים. 

שלמים ונצחיים. 

מחוברים.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 432 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content