Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בארץ

כנס קבלה: קפיצה לפסגת האבולוציה

מה יכולה להוסיף לחיינו חכמת הקבלה? מהו הרעיון המרכזי שלה? מה מושך היום אנשים בכל רחבי העולם ללמוד אותה ולהשתתף בכנסי קבלה?

אנחנו חיים בתוך מערכת הטבע הגדולה, ויש בה חוקיות קבועה. החוק הכללי שפועל בטבע, או הכוח הכללי אם תרצו, נקרא בשפת הקבלה בורא. אם נצליח לגלות אותו, נוכל לנהל את חיינו בתבונה הכי גדולה ונרגיש מהי המשמעות העמוקה של קיומנו עלי אדמה. זהו תחום המחקר של חכמת הקבלה. היא מלמדת איך בני אדם יכולים להתחבר זה לזה בקשר מיוחד, שבו מתגלה הכוח האחד שפועל בכל הטבע. זוהי פסגת ההתפתחות של האדם כיצור תבוני, ולאורך הדורות הגיעו אליה יחידי סגולה. בשיא התפתחותה, האנושות כולה תגיע לרמה כזו, אבל בדרך לשם עליה לעבור כל מיני שלבים.

עד היום האנושות בכללה התפתחה בצורה אינסטינקטיבית, חסרת הכרה רחבה. רק עכשיו מתעוררות אצל רבים שאלות מהותיות כמו: למה אנחנו חיים? בשביל מה? מה המטרה?

צעירים לא רוצים להתחתן, להביא ילדים, לעבוד כמו חמורים. לא מרגישים קשר מיוחד להורים, לבני זוג, לאף אחד. לא מחוברים לכלום, תלויים באוויר. דיכאון, ייאוש, ריקנות. עידן הוואקום. לפי הקבלה יש בזה משהו טוב, כי סוף סוף נעצרת ההתפתחות האוטומטית שהתרחשה דור אחר דור. לרוץ ולרוץ ובסוף למות? מה הטעם? בטבע הסובב יצורים משמשים כמזון לאחרים, יש תועלת מערכתית מקיומם. ואנחנו, לשם מה אנחנו קיימים בעולם?

לפני כששת אלפים שנה התגלתה לראשונה חכמת הקבלה. היא מסבירה שיש למין האנושי תפקיד מיוחד. אומנם בתחילה הטבע מפתח אותנו כמו שפיתח את כל יצוריו, בלי שאלת פינו בכלל, אבל מתישהו מגיע השלב שבו אנחנו נדרשים להתבגר, להבין את מגמת ההתפתחות הכוללת של המציאות ולהתאים לה מתוך הכרה ומודעות. כנזר הבריאה, האדם צריך להתקדם לרמה שבה ישיג טבע חדש, במקום הטבע האגואיסטי שטבוע בו מלכתחילה. טבע של השפעה טובה, כלומר אהבה ונתינה טהורה, כמו שיש לכוח הכללי שביסוד הטבע. 

חכמת הקבלה מלמדת את השיטה לעשות מהפך פנימי כזה ביוצרות הכי עמוקים שבאדם, אבל לא זה המקום להיכנס לטכנולוגיה עצמה. מה שכן נאמר הוא שכל הבלאגן שרואים היום בעולם, כל הקשיים והבעיות של כולם מול כולם, נובעים מהצורה שבה האדם תופס את עצמו ואת כל מה שסביבו, הדומם, הצומח, החי והאנושות. 

האדם רואה מולו עולם מסוים, לטוב ולרע, מפני שהוא עצמו מצוי ביחס מסוים לעולם. ברגע שילמד לשנות את יחסו הפנימי לכולם, הוא יגלה שהעולם הוא לא כפי שראה עד עכשיו. העיניים שלו ישתנו, התפיסה, הערכים, הגדרות הטוב והרע, האמת והשקר. הכול ישתנה, והוא יתחיל לראות עולם שמסודר בצורה יותר ויותר טובה, עד לרמה של גן עדן. היא תושג כאשר האדם ידע לסדר את תכונותיו הפנימיות בצורה של אהבה שלמה וחיבור לכולם.

הביטו סביב: ברור לחלוטין שאם הייתה בין אנשים אהבה במקום שנאה, אם לא היינו זקוקים לכל כך הרבה חומות הגנה, אם היינו יכולים להסתובב חופשי כמו ילדים קטנים בסלון ביתם, להרגיש עטופים בדאגה בלתי פוסקת לטובתנו מצד כולם - הכול היה מושלם. אם כל אחד היה מתייחס לאחרים באהבה כמו אבא ואימא, וכך כולם לכולם, יכול להיות משהו טוב יותר בעולם? אבל למרות העובדה שכולם היו חותמים על כזו תמונה, עד כה לא ראינו שיטה שמסוגלת להביא את האנושות לשם. 

חכמת הקבלה הוסתרה במכוון עד המאה שעברה, כי לא היה בה צורך כללי. כיום, כשהעולם נעשה מקושר יותר ויותר וגוברת התלות ההדדית בין כל בני האדם, כשבמקביל האגו של כל אחד מגיע לשמים ואנשים לא מסוגלים לסבול מישהו לידם, חכמת הקבלה נחוצה כדי להציל את האנושות מהכחדה עצמית.

כנסי קבלה, אם נסגור את המעגל, הם הזדמנות לקפוץ קדימה, אל עבר המצבים המפותחים יותר של חיבור ואהבה בין אדם לאדם, בין עם לעם. משתתפים בהם אנשים מכל אומות העולם, מכל הסוגים והגוונים שעל פני כדור הארץ. יחד הם לומדים למשוך מעמקי הטבע כוח מאחד, כוח שמחבר אותם מעל כל השוני וההבדלים. כינוסים כאלה מעבירים לאנושות כוחות טובים של השפעה טובה, אהבה ונתינה, מזרזים את האבולוציה בדרך טובה וחוסכים סבל רב. המיקוד העיקרי הוא בבקשה משותפת: פתח לנו את הלב לאהוב את כולם, ודרך זה להגיע לאהבה אליך, אהבת עולם.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 532 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content