Left Sidebar Content

שומר החומות

לא למדנו כלום מהמבצע האחרון

הפסקת האש היא דבר מדומה. אשליה מוכרת במזרח התיכון, שקט שברירי. לכולם ברור שהסבב הבא כבר מעבר לפינה, וכרגיל הוא יהיה קטלני יותר מזה הנוכחי. תנו ליריבים שלנו להתאושש ולהתחמש, לצבור כוחות ולחדש קשרים עם הגורמים העוינים, והם ישובו דרוכים להכות בנו בכל הכוח.

אינני יודע איך יראה הסבב הבא, אבל אני יודע שעלינו לנצל את זמן ההפוגה המדומה הזה ולהבין מה קורה פה בכלל. ללמוד מה עלינו לעשות כדי שהשנאה המבעבעת לא תכה בנו בפרץ בין-לילה. לא רק ללמוד ולשרטט את המנהרות התת-קרקעיות של האויב, אלא להבין לעומק מה מניע אותו, מה הכוח שפועל בו וגורם לו לפעול באיבה כלפינו.

מצד חכמת הקבלה, אותה אני לומד ומלמד עשרות שנים, הכלל הוא פשוט: אם נשנה את היחס שלנו למציאות - המציאות תשתנה. אם לא להתפשר על מילים, אז הבעיה היא בנו, היהודים של עם ישראל. הסיבה לסכסוך הארוך והמתיש הזה בן אלפי השנים נובעת מהעובדה שעם ישראל לא מתפקד כעם. יושב כאן ערב רב של שבטים ומגזרים, מפלגות ועדות, וכל אחד סגור ומסוגר בד' אמותיו.

לעם ישראל יש תפקיד נעלה, חשוב וחיוני מאין כמותו, אשר התחיל עם הולדת האנושות, ואפילו קודם. תפקיד ישראל הוא לאחד את האנושות ולהביאה לפסגת הקיום הטוב. יש בידי העם שיטה סדורה ומוכחת, תורת אמת, שיטה לחיבור, הנקראת חכמת קבלה. בשיטה הזאת יש את כל הכללים הדרושים כדי להביא בני אדם מנוגדים בדעותיהם לאחדות לבבית. לא מדובר בסיסמה נבובה, אלא באחדות של ממש הסובבת ונתלית בכוח הטבע העליון.

אם נשאף ליישם את כלל האהבה בכל צומת התקשרות בחיינו, נעורר מתוכנו כוח חיובי, משאב טבע נסתר, אור גדול, רוח של השפעה ואהבה שתקרין לכל העמים. הרוח תלך ותנשוב אל כל אומות העולם, שכן כולנו כפר גלובלי קטן, מחוברים ברשת הדדית של קשרים אינסופיים. אז נהיה ראויים לתואר המכובד "אור לגויים".

אולם אם לא נמלא את ייעודנו, נשקע באגואיזם שגובר בנו ונמשיך להקשיח עורף שגם כך מתחזק והופך אדיש לזולת, אז המצב יחריף ונמשיך לחטוף. לא רק אירועי לינץ' קשים מצד האויבים שחיים בקרבנו, וגם לא רק רקטות מחמאס בעזה או טילים מלבנון, אלא גינויים מקיר לקיר מכל העולם. אנטישמיות עזה תרדוף אותנו מכל פינה ותלחץ עלינו עד אשר נמלא את מבוקשם. ומה מבקשים השונאים? שנאהב. ולמה? כי הם צמאים לכוח החיבור שנרקם בינינו, הם משוועים לו באופן לא מודע, הם ניזונים ממנו לא פחות מאיתנו.

אין לנו ברירה. אנחנו חייבים להסביר לעצמנו ולכל העולם שאנחנו אשמים. אנחנו אשמים! יש עלינו חובה להביא את האנושות כולה לחוג אחד, למעגל של חיבור הדדי. והמעגל הראשון צריך להתחיל בין היהודים בישראל. עלינו להיות הראשונים שנותנים דוגמה לעולם איך כל אחד, יחיד וקבוצה, יוצא מתוך הבונקר הפרטי שלו, מוותר במקצת על עצמו ומשתדל להתקשר לאחרים. הרצון להתחשב בזולת, הנטייה לפעול במשהו לטובת אחדות העם, הוא שיעצב לנו את התפיסה, ייתן לכוח העליון לשנות בנו את היחס הפנימי, אז גם המציאות תשתנה.

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content