Left Sidebar Content

מדע ותפיסת המציאות

להיכנס אל התנ"ך

מי שלא יודע עברית לא יכול לקרוא את התנ"ך בשפתו המקורית. מי שכן, יכול לקרוא את הטקסט, אבל גם הוא לא יבין על מה באמת מדובר. למה? כי התנ"ך מקודד. שפת סתרים. רק אחרי שלומדים אותה, אפשר להיכנס אל מה שמוצפן בתוך הכתב. שנרחיב?

התנ"ך, כמו גם כתבי קודש נוספים, נכתבו כולם בשפת ההשפעה. יכול להבין אותה רק מי שפיתח את תכונת ההשפעה. 

למה הכוונה? מצד הטבע, כולנו נולדים עם תכונת קבלה, רוצים לקבל כל דבר טוב לעצמנו. ממה שלא עושה לנו טוב אנחנו מתרחקים, ואל מה שכן, מתקרבים. זה קורה אוטומטית, ומתבטא אפילו בצורה המסוימת שבה אנחנו עכשיו יושבים. רודפי תענוג אנחנו. כזה הוא הטבע שלנו. מקבלים. מי שמצליח להתעלות מעל הטבע האגואיסטי לקבל, ורוכש טבע אלטרואיסטי, כלומר רצון להשפיע כל טוב לאחרים, תכונה של השפעה, נתינה, אהבה - באותה המידה נפתח לו ספר הספרים. 

זה לא פשוט. דורש עבודה גדולה לפי השיטה המיוחדת של חכמת הקבלה. השיטה מבוססת על לימוד טבע האדם וטבע העולם, מבנה המציאות והחוקים הכלליים של התפתחותה. הלימוד כולל תרגילי חיבור והתקשרות מיוחדים בקבוצה קטנה, והדרכה צמודה. אם עובדים נכון, מעוררים לפעולה כוח עליון שמשנה את היוצרות שבאדם, כך שבמקום לרדוף אחרי תענוג מקבלה הוא ירצה להשפיע טוב לסביבה. בלי שום נגיעה עצמית, בלי שיצא לו מכך שום דבר חזרה. השפעה נקייה. 

אדם בעל תכונת השפעה נקרא בן עולם הבא. אם בעולם שלנו המוח והלב מכוונים לאהבה עצמית, אז בעולם הבא שנקרא גם עולם עליון, המוח והלב מכוונים לאהבת הזולת. לרמה כזו אנחנו צריכים להתפתח, במוקדם או במאוחר. לכן היא נקראת העולם הבא. הבא בתור, אחרי העולם האגואיסטי, כלומר אחרי המצב שבו אנחנו קיימים עכשיו.

באותה מידה שאדם נמצא בתכונת השפעה, ויש בזה 125 רמות התפתחות שנקראות מדרגות, כך הוא מרגיש יותר לעומק את מה שכתוב בתנ"ך. אחרי ההרגשה באה הבנה, כמו שנאמר: "הלב מבין". מי שלא רכש תכונת השפעה לא מסוגל להבין את שפת ההשפעה כאמור, ולכן אנשים רואים בתנ"ך היסטוריה, גיאוגרפיה, מוסר, וכדומה. לא יותר.

כדי להבין את הקוד שבו נכתב התנ"ך, אני צריך לתכנת בהתאם לו את הרגש והשכל שלי, את הלב והמוח. אחרי שיש בי תאים פנימיים שמתוכנתים לקליטת שפת ההשפעה, אני יכול לקרוא את המילים ולהבין על מה הן מדברות. כלומר, אני לא ממלא את השכל והרגש שיש לי עתה במה שכתוב בתנ"ך, אלא קודם מפתח תכונות של השפעה ועל ידן מרחיב את כלי הקליטה הפנימיים שלי. 

בהדרגה, כל מה שכתוב בתנ"ך מתבאר לי בצורה אחרת לגמרי. מקומות כמו הרי אררט, מצרים, ים סוף, מדבר סיני, ארץ ישראל, דמויות כמו נוח, אברהם, פרעה, משה, יהושוע, עצמים כמו עגל הזהב או לוחות הברית - אלה לא מקומות, דמויות ועצמים גשמיים, אלא הבחנות פנימיות שמורגשות בתוכי. אני משתדל להתחבר אליהן, ולהשיג דרכן את הכוח שמפעיל אותן בי. אני עובר ממילה למילה לא בקצב של קריאה רגילה, אלא לפי היכולת שלי לממש כל הבחנה והבחנה. 

הספר מכוון אותי בדרך התפתחותי, מטפל בי, משפיע עליי, משנה אותי. הוא מגדל אותי יותר ויותר לקראת הגילוי שכל המציאות נמצאת בתוכי. כל הדומם, הצומח, החי והמדבר, כולם בי. אני זו המציאות כולה, ומנהל אותה כוח מיוחד של השפעה ואהבה, שסובב את כל עולמי. וכל הספרה הגדולה הזו, שהופכת להיות אני, מתגלה לי כנשמה שלי.

אכן, גילויים גדולים לפנינו, לגבי התנ"ך, לגבי המציאות, לגבי המשמעות הגדולה של הקיום. חשוב לציין שכל מה שתיארנו לא דורש אמונה בשום דבר, או ידיעה מוקדמת. כלום. התפתחות בעזרת חכמת הקבלה דורשת רק רצון. רצון פנימי לגלות את מקור החיים שלי, להבין לשם מה נוצרתי, לאיזה כיוון הכי כדאי לפתח את חיי. 

בימינו, כל אדם בעולם מוזמן.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 501 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content