Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה חברתית

ליהנות בעבודה

לפעמים בעבודה נופלים עלינו מצבים לא נעימים. זה יכול להיות קשור למנהלים או לקולגות שאיתם אנחנו עובדים. אפשרות אחת היא לומר 'אלה הם החיים', אפשרות שנייה היא להתחיל תהליך עומק שיעשה אותנו מחוברים. על הגורם שמבדיל בין באסה לסבבה, ויכול גם להגדיל רווחים.

המציאות היא לא דבר אובייקטיבי, אלא תלויה באופן שבו אנחנו תופסים אותה. לצורך המחשה נתבונן משתי נקודות מבט שונות על סצנה שיכולה להתרחש בכל ארגון או חברה.

יום בהיר אחד אומר המנהל לעובדיו: 'לצערנו הרב, המשבר הכלכלי מאלץ אותנו לקצץ משרות. זה אומר שאנחנו, שממשיכים לעבוד, נצטרך בזמן הקרוב לפחות להתחלק במטלות נוספות. תכל'ס, פיטרנו את אחד מעובדי הניקיון ואת אחת הטלפניות משירות הלקוחות. ולכן כל אחד יצטרך לתת חצי יום בשבוע במענה טלפוני ללקוחות, ואת שטיפת המשרד חשבנו שנעשה יחד בחמישי אחרי הצהריים...'.

דרך אחת לראות את דבריו היא שנפל עלינו אסון. 'טלפונים? ניקיון? למה מה קרה?! בשביל זה למדתי באוניברסיטה ופיתחתי קריירה משך שנים?! ימות העולם אני לא עושה כאלה דברים!'

דרך אחרת היא לומר לעצמנו: 'אנחנו יחד בסיפור הזה, ואם נרגיש מחוברים הכול יזרום בכיף. הרי גם בצבא ניקינו כולנו וזה היה אחל'ה, והלקוחות שמצלצלים הם בעצם האנשים שעבורם פיתחנו את המוצר שלנו. הנה הזדמנות לשמוע ממקור ראשון איך הם מרגישים, בטח זה יגרום לנו להשתפר, להיות יותר מדויקים'.

מה יכול להעביר אדם מנקודת המבט הראשונה לשנייה? תהליך מקדים, עמוק ויסודי, של יצירת חיבור בין האנשים שעובדים בחברה. כאן יכולה לסייע לנו שיטת החיבור האינטגרלי שנלמדת מחכמת הקבלה.

בגדול, בתהליך החיבור לומדים להכיר את החומר שממנו אנחנו עשויים. זהו רצון לקבל הנאה ותענוג, רצון ליהנות. אני יכול ליהנות מזה שאני נאבק באחרים, עומד על עמדתי כמו סלע, מוכיח את צדקתי, לא מוותר במאומה לאף אחד ומנצח את כולם, אבל זה יעלה לי בהרבה עצבים, לחצים ובריאות. דרך אחרת ליהנות היא להימצא בחברה ידידותית שבה כולם מתייחסים יפה לכולם. מה עדיף? 

לילדים שלנו אנחנו תמיד ממליצים לשמור על יחסים טובים בסביבתם, אך כשזה מגיע אלינו, נוגע באגו שלנו, אנחנו פחות שמים לב מה יותר חכם. לכן, כדאי ללמוד לבנות לעצמנו סביבה טובה, אווירה חמה, תומכת, משלימה.

לעבודה באים כדי לקבל משכורת כמובן, אבל חשוב לא פחות להפוך את מקום העבודה למקום שבו יהיה לנו כיף להיות. מקום של הנאה, של התפתחות, של חוויה. כל זה תלוי באיכות היחסים שנבנה בינינו, במידת החיבור והקירבה. 

ככל שנצליח להרגיש כמו מנגנון אחד, שיש לו מטרה משותפת ותלות הדדית בין כולם, כל הבעיות שנובעות ממשחקי אגו ושליטה, התנשאות וגאווה, יעברו מהעולם שלנו. כל מצב שהחיים יזמנו לנו יהפוך בשבילנו לאתגר, למקפצה שעל ידה נוכל להגביר עוד יותר את רמת החיבור והתמיכה.

יש שיטה שלמה ליצירת חיבור אינטגרלי במקומות עבודה, ובליבה תרגילי קשר ודיונים מיוחדים שיוצרים קרבה. 

דוגמה קטנה: ניקח לעצמנו בכל פעם נושא שלא שייך לעבודה היומיומית שלנו, זה יכול להיות משהו שקשור לזוגיות, להורות, למשפחה, לגיל הזקנה, להתמודדות עם קושי או מחלה, וכן הלאה. נציג בעיה מסוימת בפני כולם, ונחשוב איך אפשר לפתור אותה, איך אפשר לטפל בעניין על ידי מתן יחס חם, הבנה ודאגה. כניסה למקום רגשי כזה, יחד, תעזור לנו לשים בצד את המתחים שאולי נוצרו בינינו בעבודה, תביא אותנו להסכמה על דבר מה, ובעיקר תזכיר לכולנו שאהבה לזולת יכולה לרפא כל דבר.

ככל שתיווצר בינינו הרגשת קשר עמוקה, אפשר יהיה להוסיף לדיונים המחברים הללו בעיות שיותר קשורות אלינו, ליחסים בינינו, לעבודה שלנו, לקונפליקטים שמתגלים. האתגר המשותף יהיה ללמוד איך מתעלים מהאינטרסים האישיים, מתחברים לב אל לב, כדי להוליד יחד פתרון מחבר. עקרון-העל אומר: "על כל פשעים תכסה אהבה" (משלי י, יב). במילים פשוטות: כל בעיה שמתגלה היא הזמנה להגברת החיבור והאהבה, וזו הדרך להתמודד איתה בצורה הכי טובה.

טיפ לסיום: כל יום, בהפסקה, נפגשים כולם בקטנה לקפה ועוגה. כל אחד מביא איתו חיוך ומילה טובה, הרפיה משותפת מהריצה.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 335 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content