Left Sidebar Content

משמעות החיים

למשוך שפע לחיינו

כולם רוצים לדעת איך לזמן שפע לחיים שלהם, פרנסה, בריאות, זוגיות, כל מה שטוב. ויש כל מיני שיטות שמנסות ללמד איך לעשות את זה נכון. אבל החיים מלמדים, שהבעיות רק נעשות יותר ויותר קשות. למה אנחנו לא מצליחים להשיג מה שאנחנו רוצים? על חוק "השתוות הצורה", שאליו רובנו לא מודעים.

היקום שבו אנו חיים הוא שדה אחד גדול. אנחנו חוקרים את השדה הזה כדי לגלות איך הוא עובד, לפי איזה חוקיות הוא מתנהל. יש דברים שגילינו, אבל הרבה מאוד דברים אנחנו עדיין לא מבינים. המאפיין העיקרי של התקופה שבה אנחנו חיים הוא חוסר שליטה במה שקורה לנו.

לפי חכמת הקבלה שחוקרת את התפתחות האדם, החברה והטבע, החוק העיקרי שפועל במציאות הוא חוק השתוות הצורה. החוק הזה אומר שאם אנחנו רוצים שמשהו מסוים יתרחש בחיים שלנו, אנחנו צריכים להתאמץ לשחק את המצב הזה, כאילו שאנחנו כבר נמצאים בו. המאמצים הללו יגרמו לדברים להפוך למציאות ממשית. 

למה? כי בשדה הכוח הכללי שמקיף אותנו יש הכול, ולנו ניתנת האפשרות לבחור מה אנחנו רוצים להיות. בהתאם לשאיפות שלנו, אנחנו מושכים מהשדה האינסופי הזה צורות כאלה ואחרות.

אבל זה לא כזה פשוט, כמו שאולי זה נשמע. למה הכוונה? נגיד שאני רוצה להיות בריא ועשיר ומוצלח. מאוד רוצה. אז למה אני לא? לא מספיק כוח הרצון? ובכן, כדי להביא את השפע הזה אל החיים שלי, אני צריך קודם כל להפוך להיות דומה לאותו כוח טוב שאני רוצה למשוך. 

מה זה אומר? שדה הכוח הכללי של המציאות מתאפיין בתכונות של השפעה טובה, נתינה ואהבה. מהות ההתפתחות שלנו כבני אדם היא לפתח רצון עצמאי מצדנו להיות גם כן טובים ומיטיבים, כמוהו. 

איך זה קורה? מלכתחילה נוצרנו בטבע הפוך, אגואיסטי, ולכן כל אחד רוצה למשוך שפע לעצמו. בסטטוס כזה, אנחנו הפוכים ממקור השפע, ולכן הוא לא מגיע. במילים אחרות, המקלט שלנו לא מסוגל לקלוט את כל השפע, כי הוא עובד בתדרים הפוכים ממנו.

כדי לשדרג את הטבע שלנו, מרצון לקבל הכול לעצמנו לרצון להיטיב גם לסביבה שלנו, פיתחו עבורנו החכמים שיטה שלמה. בגדול, היא מיוסדת על לימוד מערכת המציאות ועבודה בתוך קבוצה, שבה מבצעים תרגילי קשר מיוחדים ומשחקים בלהיות טובים זה לזה. 

אנחנו מבררים יחד מה בדיוק אנחנו רוצים, איך אנחנו רוצים להתקשר אל שדה הכוח הכללי, איזה תכונות אנחנו רוצים שהוא ישנה בנו, מה זה אומר להיות טובים כמוהו, ועוד. הבירורים המשותפים, התרגילים והמאמצים לצאת מגבולות האגו הפרטי, מושכים אלינו מהשדה הכללי השפעה חיובית. בהדרגה, כל אחד מתעלה מהמקלט האגואיסטי והמצומצם שלו, אל כלי קליטה חדשים, אלטרואיסטיים, משותפים.

במצב של חיבור הדדי כזה, שמיוסד על הרצון להידמות למקור השפע ולהיטיב לכול, אנחנו מושכים אל החיים שלנו שפע. כל מה שנזדקק לו כדי להיות יותר טובים ומטיבים, יבוא אלינו בזמנו. ודאי שלא נשב בחיבוק ידיים אלא נצטרך גם לעשות פעולות מתאימות בכל אחד מתחומי החיים שבהם נרצה להתקדם, אבל מעבר לכך אנחנו נרגיש שהחיים מאירים לנו פנים, ושהכול מסתדר בדיוק כמו שצריך להיות.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 1151 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content