Left Sidebar Content

אקטואליה | זמן קורונה

מה‌ ‌שינתה‌ ‌בנו‌ ‌הקורונה?

האם העולם יחזור להיות בדיוק כפי שהיה, או שצפוי לו איזה עדכון גרסה? האם התקופה הזו לימדה אותנו משהו, או כאילו לא הייתה? ואיך אפשר לדעת איזה עסקים יפלו, ולמי צפויה הצלחה?

ובכן, ישבנו בבית משך תקופה כה ארוכה, עברנו תהליך לא פשוט עם בני הזוג, עם הילדים, עם המשפחה. עד היום בקושי היה לנו זמן להתראות, ופתאום מצאנו את עצמנו סגורים בין אותם קירות. למדנו להכיר מקרוב יותר האחד את השני, ועכשיו המשפחה נראית לנו קצת אחרת, הבית השתנה.

בעבודה נפגוש באנשים נוספים שגם הם עברו תהליך כלשהו עם המשפחה שלהם. כל אחד יביא עמו לעבודה את ההתרשמויות שספג, וזה ישפיע על האווירה. יהיו יותר דאגות לבני המשפחה, וחלק ירגישו שגם במקום העבודה כדאי להעמיק ולחמם את הקשר. ייתכן שגם תעלה בתוכנו השאלה, לשם מה אנו באים לעבודה: כדי להתפרנס, כדי לבטא את עצמנו, כדי להוכיח לכולם מה אנחנו שווים?

אפילו אם נתפקד בצורה דומה למה שהורגלנו, מדי פעם יצוצו במוחנו מחשבות כמו: רגע, בשביל מה לי זה, למה לי, האם יש בכך באמת צורך? אנחנו נתחיל להסתכל על כל צורת החיים הקודמת ממצבנו החדש, נבקר אותה ואולי נבצע בה שינויים והתאמות.

במבט כולל, השינויים שמחולל בנו עידן הקורונה רחוקים מלהגיע לסופם. אגב, מדענים מדברים כבר על וירוסים נוספים שבדרך. אנו בתחילתו של תהליך התפתחותי ארוך טווח, שבו תשתנה כל הבנתנו את החיים. הבנת המרחק שבינינו, הפיזי, הפנימי, הנפשי, הרגשי; הבנת העסקים שלנו, מה אנחנו עושים, האם זה כדאי או לא; הבנת הנזקים שאנחנו מחוללים לטבע. בפנינו תהליך הבראה שלם, שבמהלכו נשדרג את היחסים בינינו, את מקומות העבודה, את החברה שבנו אנו חיים.

עולם התעסוקה יעבור שינויים גדולים. הדברים החיוניים לחיים כמו מזון, בריאות וכדומה, יקבלו עדיפות גבוהה. מעבר לכך, יתפתח מאוד הקשר הווירטואלי. העתיד הוא בקשר חדש בין בני אדם, ולכן יידרשו טכנולוגיות מתקדמות להגברת תחושת הקשר מעל כל המרחקים וההבדלים. למעשה, אפשר לפתח כל תחום בתעשייה, ובתנאי שיהיה לטובת האדם. כלומר, שלא יגרום הרס לחברה האנושית או לסביבה האקולוגית.

ככל שתתפתח הרגישות לזולת, יעמיק הקשר בין אנשים. מעסיקים ועובדים, כולם ישנו בהדרגה את היחס שלהם זה לזה. אולי אני מנהל גדול ואתה עובד זוטר, כך זימנו לנו בינתיים החיים. גם במשפחה יש ילדים ויש הורים, יש צעירים ויש זקנים, לכל אחד מקום ותפקיד משלו, וכולם דרושים, חשובים ואהובים.

מעסיק שיצליח להביא את עובדיו לרמת התקשרות אינטגרלית כזו, יזכה לברכה גדולה. הקשר האיכותי שייווצר בתוך העסק, הארגון או החברה שלו, יהיה מותאם למגמת ההתפתחות הכללית לעבר קשר גלובלי ואינטגרלי, ולכן יבואו אליו השפעות טובות מהמערכת הגדולה שבה כולנו חלקים. בשיא התפתחותנו, כפי שמלמדת חכמת הקבלה, אנו אמורים להרגיש קשר אינטגרלי בין המוחות ובין הלבבות, חיבור עמוק במחשבות וברגשות, כאילו היינו אדם אחד. גדול, שלם ויפה.

אם כן, תקופת הקורונה נועדה לקדם חשיבה חדשה. אותו דבר בטוח שלא יהיה, כי בכל אחד נעשו שינויים גדולים, שאת חלקם עוד איננו מזהים. גם אם נחזור לאותו מקום עבודה ולאותם עסקים, אנחנו עצמנו השתנינו מבפנים. בפנינו שדרוג של צורת ההסתכלות על העולם, על החברה ועל האדם, על כל היקום ועל החיים שלנו, על ההיסטוריה שעברנו ועל העתיד שמצפה לנו. מעל הכול יתחיל לרחף עתה סימן שאלה גדול: למה, בשביל מה, לאן?

מן המקורות

"כמו שגוף האדם מתחלק לאיברים, וכולם עומדים מדרגות על מדרגות, המיתקנות אלו על אלו, וכולן הן גוף אחד. כן העולם, כל אלו הבריות שבעולם, כולן הן איברים איברים, ועומדים אלו על אלו. וכאשר כולן תיתקנה, יהיו לגוף אחד ממש".

ספר הזוהר עם פירוש "הסולם", פרשת תולדות, ג

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 1229 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>hafatza</p><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content