Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה חברתית

מסוגלות עצמית בעולם מקושר

להאמין בעצמנו וביכולות שלנו זה יופי, אבל אם אנחנו לא בכיוון שאליו מתפתח העולם אז כנראה שצפויה לנו מתישהו אכזבה. לאן זורם הנהר? על מסוגלות עצמית בעולם מקושר, ועל המקצוע שיהיה הכי מבוקש מחר.

מאמצים גדולים מושקעים היום בניתוח מגמות גלובליות. תוצאות המחקרים מסייעות לגורמים שונים לקדם את האינטרסים שלהם, החל מאנשי ההון והשלטון ועד לאחרון המשווקים והפרסומאים. עם זאת, קשה לומר באופן מוחלט מדוע הגיעה מגמה מסוימת ולאן היא מכוונת אותנו, אם בכלל. 

כאן יכולה לעזור לנו חכמת הקבלה, שחוקרת את התפתחות האדם, החברה והטבע. חכמי הקבלה גילו שהטבע הכולל הוא מערכת אחת, אינטגרלית, שכל פרטיה השונים מחוברים זה לזה בהדדיות ובהשלמה. כך נוצר מארג החיים הנפלא, כך מתפתחת כל הבריאה. ואם בדומם, בצומח ובחי האבולוציה התקדמה על ידי דיפרנציאציה והרכבה, אז בחברה האנושית עלינו להתקדם לחיבורים משלימים מתוך בחירה. התפתחות כזו תביא אותנו להכרת השלמות והנצחיות שבבריאה.

חוק ההתפתחות שבטבע דוחף את המין האנושי להפוך מפרטים מפורדים, למנגנון אחד שכל חלקיו יהיו מסונכרנים באינטגרציה מלאה. זהו הגורם היסודי לכך שהעולם שבו אנחנו חיים נעשה יותר ויותר מקושר. אבל מפני שהתפיסה האגואיסטית של האדם עוד לא עברה תהליך של התאמה לחיבורים שאליהם עלינו להתקדם, יש לנו בעיות בתחומים שונים, החל ממערכות היחסים האישיות דרך הפילוג שקורע את המדינה ועד למשברים בינלאומיים ואקולוגיים.

חוסר הקשר הנכון לאחרים, בעולם כה מקושר, גורם גם לזה שאנשים לא מרגישים מסוגלות עצמית, אין להם ביטחון בכך שיצליחו להשיג את המטרות ואת היעדים שלהם, והעתיד נראה מפחיד.

איך שלא יהיה, בשיא התפתחותנו אנחנו נתפקד כמו איברים בגוף אחד. מהתמונה הזו לא נוכל לברוח, כי היא מוגדרת בחוק ההתפתחות שבטבע. ולכן, קוד ההצלחה העתידי יישען על היכולת ליצור חיבורים משלימים בין בני אדם.

האנשים שיצליחו יותר מכולם יהיו אלה שידעו איך להתחבר נכון לאחרים בכל דבר ועניין, וגם להוביל חיבורים כאלה סביבם. הרבה מאוד מקצועות שכיום נחשבים למבוקשים יאבדו מערכם, והעבודה האיכותית והעדינה ביותר תתמקד ברקימת קשר מהותי בין אדם לאדם. בין הלבבות והמוחות של כולם. 

המקצוע המבוקש ביותר יהיה מומחה בחיבור אינטגרלי. בעזרת מומחי חיבור כאלה אנחנו נלמד להיגמל מהפוזות והמשחקים המלאכותיים, נבין שלכל אדם יש חולשות ומגבלות, וזה הכי טבעי בעולם. בהדרגה נגלה שהתפתחות ועוצמה מגיעות רק מתוך קשר וקירבה, ורק בחיבור לאחרים אפשר להתמלא ללא גבול בחיות ובשמחה.

תחושת המסוגלות העצמית לא תישען עוד על היכולות הפרטיות בלבד, אלא על איכות הקשר שנרגיש עם כולם. זה ייתן לנו ביטחון והצלחה מרמה אחרת בכלל, בזכות ההתאמה למגמת ההתפתחות שבטבע, לאותה זרימה שבה מוביל אותנו הנהר.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 1019 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content