Left Sidebar Content

תרבות | ארכיון תרבות

אריק זאבי - מפרדס כץ לבייג'ין

רגע לפני העלייה על המטוס לבייג'ין תפסנו את אריק זאבי לשיחה קצרה על ההכנות, התקוות והתחושות לקראת ה-10 באוגוסט, היום שבו יעלה על המזרן האולימפי
מאת: זאב סוביק

רגע לפני העלייה על המטוס לבייג'ין תפסנו את אריק זאבי לשיחה קצרה על ההכנות, התקוות והתחושות לקראת ה-10 באוגוסט, היום שבו יעלה על המזרן האולימפי

איך אתה מתכונן לרגע העלייה על המזרן האולימפי? על מה אתה חושב?

"למרות שהאולימפיאדה קרובה מאוד, אני עדיין לא חושב במונחים של 'רגע לפני הקרב'. כרגע אני מתרכז בלהביא את עצמי לשיא ביום הנכון. לקראת יום התחרות אחשוב יותר על הקרבות הספציפיים".

יש פעולה כלשהי שאתה נוהג לעשות רגע לפני העלייה על המזרן?

"האמת היא שלא. מדי פעם, כשאני לא מרוכז אני עולה עם רגל ימין לקרב. לא בגלל אמונה טפלה, אלא בגלל שזה מפקס אותי. אני גם נוהג שלא להתגלח, אבל זה יותר בקטע של מוכנות נפשית".

בתקופה האחרונה סבלת מכמה פציעות טורדניות. החלמת? אתה מרגיש מוכן?

"אני מתחיל להיכנס לכושר טוב. לא מזמן חזרתי ממחנה אימונים בגרמניה, ובתקופה הקרובה אני מתכוון להמשיך ולהתאמן בארץ. לאחר מכן אוריד בהדרגה את קצב כדי לאפשר לגוף להתאושש לקראת התחרות. היו לי שנתיים לא קלות עם המון פציעות, אבל עכשיו אני מתחיל להרגיש שאני חוזר לעצמי פחות או יותר".

זו אולי ההזדמנות האחרונה שלך להביא מדליית זהב הביתה. האם לדעתך זה יקרה?

"אם הייתי יכול לדעת... בספורט, ובעיקר בג'ודו, זה כל כך נזיל. תמיד יש אלמנט הפתעה גדול. השנה יש ספורטאים שיכולים לחזור עם מדליית זהב הביתה ואני ביניהם. אני בהחלט מאמין שזה יכול לקרות, אבל אין לי שום יכולת להבטיח או לדעת. אני יכול רק לעשות את המקסימום ולקוות לטוב".

מה עושה אדם לאלוף אולימפי?

"היו המון הפתעות וזכיות לא צפויות באולימפיאדה. אבל מעבר למקרי ההפתעה הקיצוניים, יש מגוון תכונות שיכולות להביא אותך להיות אלוף אולימפי. אני לא חושב שמי שזכה במקום השני הוא פחות אלוף אולימפי מזה שזכה בראשון. אבל אם אתה שואל על תכונה ספציפית, הייתי אומר שמעבר לכישרון הגופני הבסיסי צריכה להיות לך יכולת להתעלות ברגע האמת. זו התכונה החשובה ביותר כדי להצליח בג'ודו".

מה תעשה אם תזכה?

"אין לי ממש תכניות לאותו הרגע. אני מאמין שזה יצא ממני באופן ספונטני. הזכייה היא באמת חלום חיי - עבודה קשה של 24 שנים שתפרוץ ברגע אחד, אז אני משער לעצמי שתהיה שמחה גדולה. לאחר מכן אקח פסק זמן ארוך ואשקול את צעדיי. בכל מקרה, אני מתחתן חודש אחרי האולימפיאדה, אז אצטרך לרדת לקרקע".

מהו ניצחון עבורך?

"מבחינתי, ניצחון זה לדעת שהגעתי להצלחה עולמית מהמקום הכי לא אפשרי. להצליח באולימפיאדה זה להגשים חלום ילדות. התחלתי להתאמן בצעירותי במקלט בפרדס כץ בתנאים הכי לא אידיאליים. ולהגיע מנקודה כזו לאירוע הספורט הגדול בעולם, זה בהחלט מהווה השגת מטרה גדולה עבורי.

אם אכבוש את הפסגה הזו, זה יאמר לי הרבה על עצמי, ויראה לי שבכל תחום שבו אבחר אוכל להגיע להישגים. בנוסף, אני רואה את הניצחון כמשימה לאומית. בענפים כמו צבא, מדע והיי טק אנחנו בצמרת העולמית, ואני מקווה שגם בספורט תהיה לי הזכות לשים את ישראל על המפה העולמית".

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content