Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בארץ

סבלו של העם היהודי

למה יהודים סובלים יותר מכל עם? האם זה הולך להשתנות פעם?

כל התפתחות בטבע באה מתוך לחצים. הדומם, הצומח, החי והאדם, כולם סובלים בצורה כזו או אחרת. ככל שליצור יש פוטנציאל התפתחות גבוה יותר, כך הסבל שהוא חווה בדרך גדול יותר. 

העם שלנו סובל יותר מאחרים כי הוא צריך להתפתח לרמה גבוהה מאוד, שבה יוכל לממש משימה מיוחדת. משימה שגדולה יותר מכל העולם הזה. בהתאם לכך, גם הלחצים עלינו חזקים ביותר. 

למקרה ששכחנו, אנחנו חיים בתוך מערכת הטבע, וכל מה שקורה בין בני אדם גם הוא חלק מהטבע. לכן אפשר לומר שהמקור לכל הלחצים שמפעילים עלינו גורמים כאלה ואחרים, הוא בכוח הטבע הכללי. 

יש החושבים שהטבע הוא כוח עיוור, חסר שכל, תכנית או מטרה, אבל האמת היא שיש בו חכמה נפלאה. אנחנו, מתוך מוגבלות התפיסה שלנו, מגלים רק שברירים מתוכה, אבל במערכת הטבע היא בהחלט ישנה.

הבנת הסיבה השורשית לסבל היהודי משך דורות, מתחילה בימי אברהם. חוקר בבלי חכם שגילה שהמציאות מנוהלת על ידי כוח אחד, ומטרת חיי האדם היא לגלות את הכוח הזה. איך בדיוק? על ידי פיתוח תכונה כמו שלו, תכונת השפעה, כלומר אהבה ונתינה טהורה. 

סביב השיטה של אברהם התאספו אנשים מכל מיני עמים, אנשי בית אברהם קראו להם במקורות העתיקים, ומהם התהווה בהמשך עם ישראל. עם שהוא בעצם אוסף זרים, שלמדו מאברהם איך להתחבר באהבה מעל כל האגו וההבדלים, כדי להתקדם בחקר וגילוי הכוח האחד. אפשר לקרוא לו גם הטבע, כוח עליון או אלוהים.

כשהתחלנו לעסוק בכך, עלינו לדרגת התפתחות גבוהה יותר מכל שאר האנשים. אז גם הוגדרה הפונקציונליות שלנו בפאזל האנושי: להוות בית חם לכל אדם בעולם שירצה לגלות את הכוח העליון. לפתוח את הידיים בחיבוק רחב לכל מי שיבקש ללמוד לשם מה אנחנו קיימים, מהי המטרה הגדולה של החיים, לאן מובילים כל האירועים. 

ידיעת תכנית ההתפתחות הכללית פותחת לאדם את העיניים, הוא רואה את רשת הכוחות שבתוכה אנחנו נמצאים, מבין איך להתאים את עצמו לחוקים שפועלים ומתוך כך להצליח בכל התחומים. ההתקדמות בגילוי הכוח העליון ממלאת אותו בידיעה ובהרגשה מרמה עליונה, רוחנית, נצחית ושלמה.

משך דורות התפתחנו בגילוי הכוח העליון, אבל כאשר שנאת חינם החריבה את הקשר בינינו, אותו כוח נעלם מתפיסתנו. לאורך ההיסטוריה, בכל פעם שפיגרנו במימוש תכנית ההתפתחות שמוגדרת בטבע, הבאנו על עצמנו לחצים מכוחות שונים. הם התבטאו בהתקפות על יהודים, גירושים, פוגרומים, עד לשואה האיומה שבה נרצחו מיליונים.

אומות העולם לא מבינות מה עומד בשורש השנאה שלהן אלינו. בכל דור יש להן הסברים אחרים, אבל האמת היא שזה בכלל לא בידיים שלהן. אותם כוחות חיוביים שהיינו צריכים ליצור בחיבורים נכונים בינינו ועל ידם להזמין את העולם להצטרף אלינו - מתהפכים לכוחות שליליים שבאים מעמים אחרים עלינו. אגב, הלחץ הבינלאומי של היום עלול להתברר כהקדמה בלבד.

למה? כי העולם המקושר ניצב בפני מצבים מפחידים, התחמשות גרעינית, משבר אקולוגי ושאר מרעין בישין, והאנושות זקוקה נואשות לשיטה לחיבור מעל כל הניגודים. אומנם אנחנו עצמנו איבדנו את השיטה כבר לפני אלפיים שנה, אבל היא טמונה בקרבנו. חכמת הקבלה. מדור לדור היא עברה בין גדולי האומה, עד שאנחנו והעולם נרגיש צורך בה. כאשר ניקח אותה למימוש ומטרתנו תהיה השגת כוח עליון של השפעה ואהבה, האנושות כולה תעצור את נשימתה ותתמוך בנו בציפייה עצומה: 'נו, מתי הם כבר יצליחו להשיג זאת, וילמדו גם אותנו'. אז ורק אז ייפסק סבלו של העם היהודי.

שיהיה לנו בהצלחה!

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 485 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content