Left Sidebar Content

מדע ותפיסת המציאות

סודות‌ ‌הטבע

בין אנשים יש סודות. האם גם הטבע מסתיר מאיתנו משהו? על הרחבת גבולות התפיסה בדרך למציאות הרבה יותר טובה.

תארו לעצמכם אדם קצר ראייה, שבלי המשקפיים שלו בקושי רואה משהו. המציאות סביבו השתנתה כשהוא מוריד אותם לרגע? לא, זה הוא שכעת נעשה מוגבל ולא מסוגל לתפוס אותה כמו קודם. באופן דומה, כשאנחנו בונים מכשירים טכנולוגיים שמרחיבים את גבולות חושינו, כמו טלסקופים, מיקרוסקופים ורדארים, תופעות שקודם היו נסתרות מאיתנו, הופכות לגלויות. 

הטבע לא מסתיר מאיתנו דבר, אלא שתמונת העולם תלויה ברמת היכולת שלנו לקלוט משהו מהמציאות הלא-נודעת שסביבנו.

למחשבה: האם ייתכן שהעולם הוא לא כמו שאנחנו קולטים אותו עכשיו, ואם היינו מפתחים את כלי הקליטה שלנו לכיוונים שונים בכלל, היינו מגלים עולם אחר לגמרי?

בכל המדעים שלנו, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, זואולוגיה ואחרים, אנחנו מגלים כל הזמן דברים חדשים על הטבע, על היקום. אדם לא מפותח לא שואל איפה הוא נמצא. ככל שהוא מתפתח הוא מבקש לדעת: למה, מאיפה, בשביל מה? ואז הוא מתחיל לגלות שקודם לא ידע.

ככל שיצור מפותח, הוא מגלה יותר את עצמו ואת הסביבה שבה הוא נמצא. אבן מגלה שהיא צריכה להחזיק את הצורה שלה, ולכן שומרת עליה. צמח מגלה שהוא צריך לקבל אור, חום, מים, מינרלים וכדומה, זה החיים שלו, לזה הוא דואג. כלב מגלה שיש לו מקום, שיש בעל בית שדואג לו, וכן הלאה. כל יצור ויצור, לפי הצרכים שלו. וגם האדם, לפי דרגת התפתחותו, מגלה מה שיש לו ומה שחסר לו.

מה שאנחנו תופסים מגיע אלינו דרך חמשת החושים, והשכל שלנו שאחר כך מעכל זאת. ומתישהו באבולוציה מתפתח רצון לגלות יותר. אני מתחיל להרגיש שיש דברים שנסתרים ממני, ולהבין שמה שמגביל את יכולת הקליטה שלי הם החושים שקיבלתי מהטבע. מתחילה להיווצר בי תחושה שמעל מה שאהיה מסוגל לקלוט אי פעם דרך החושים הללו, יש עוד איזו תוכנת ניהול, מנגנון, גורל, מערכת שמובילה את התפתחות הטבע והחיים. אני מצליח לגלות קצת סימנים לכך שדבר כזה כנראה קיים, אבל לא מעבר לזה. והרצון לגלות מתגבר, כי אני מרגיש שבלי זה לא אוכל להבין את החיים שלי עד הסוף.

כאן באה חכמת הקבלה לסייע. היא מלמדת שכל היסוד שעליו מושתתת התפיסה הטבעית שלנו הוא הרצון לקלוט, הרצון לקבל הנאה ותענוג, הרצון לגרום הנאה לעצמי. "הרצון לקבל", בשמו המקוצר, מפעיל את חמשת החושים ואת השכל. אם האדם לומד איך לצאת מתוך הרצון לקבל שלו אל רצון חדש, על-טבעי, רצון להשפיע כל טוב מעצמו לזולת, הוא מגלה חמישה חושים נוספים ושכל גבוה יותר, שלא תלויים בגוף הפיזי שלו, אלא במערכת קליטה חדשה שנקראת "גוף רוחני". 

המעבר מרצון לקבל לעצמי אל רצון להשפיע לזולת, מוציא אותנו מגבולות הקליטה הנוכחית. כל הכוונה וכל הכיוון שלי משתנים: אני רוצה להרגיש את הזולת במקום את עצמי, למלא את רצונו במקום את רצוני, רוצה לחשוב על כולם, מה יהיה לטובתם, לתת להם כל מה שאני רק מסוגל. ולא כדי שידברו עליי יפה, או שיחשבו שאני אדם טוב ויכבדו אותי, או שאני אעריך את עצמי אפילו בלי שמישהו יידע על מעשיי הטובים. אלא בלי שום חזרה לתוכי, בניתוק מוחלט מהרצון לקבל. היפוך הכוונה מטובת עצמי לטובת האחרים, הוא שמפתח בי חמישה חושים רוחניים.

מדובר בדרגה הבאה באבולוציה האנושית. האדם עולה מרמת הקליטה שמשותפת לו ולבעלי חיים נוספים, כלומר דרך חמשת החושים הגופניים, לרמת קליטה רוחנית. תמונת המציאות שלו מתרחבת, הוא מגלה את הסיבה לכל דבר, ומבין לשם מה הוא קיים. היסודות של כל הפעולות והתופעות שאנחנו רואים עכשיו, מתגלים לו.

כשהמין האנושי יתקדם לדרגת ההתפתחות הזו, החיים שלנו ייראו אחרת לחלוטין. כולם יחשבו על טובת כולם, ודרך הרצון להשפיע לזולת נרגיש את השלמות והנצחיות שיש בכל הטבע. אנחנו נעלה מעל מגבלות הזמן, התנועה והמקום, נדע את כל מה שקורה ואת כל מה שמתוכנן. זוהי עלייה מדרגת האדם לדרגת האלוהות, פסגת ההתפתחות שלשמה הכול קיים.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 1096 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content