Left Sidebar Content

חגים ומועדים | פסח

פסח – איך זה קשור אליי?

אמנם אנחנו לא מוקפים בצפרדעים מקרקרות וגם לא יורד ברד כבד כמו במכות מצרים, אבל לנו יש מכות משלנו, והן לא פחות נוראיות. מדוע המכות האלו פוקדות אותנו? ואיך זה שכל אחד מאיתנו יכול לעשות את השינוי? מפגש עם פרעה מודל 2011

השנתון הסטטיסטי לישראל של שנת 2010 חושף עלייה משמעותית במספר התיקים הפליליים ב-30 השנים האחרונות. איומים, קטטות רחוב, עברות מין ושימוש בסמים - כל אלה גדלו הוכפלו יחסית לדור הקודם.

למה דווקא בדורנו זה קורה? והאם יש דרך להתגונן מפני הגל הבא ששוב ישטוף את המדינה באדום?

פרעה של היום

על פי חכמת הקבלה, כולנו עבדים. אנו משועבדים לחלוטין לטבע האגואיסטי שלנו - לפרעה, ולא מבינים מהו חופש ומהי עבדות. חשבנו שאז היינו עבדים של פרעה במצרים ושעכשיו אנחנו עם חופשי במדינה משלנו. אך אין זה נכון. האגו, שגדל מדור לדור, הופך אותנו לעבדים. היום כל אחד מאיתנו נמצא בתוך האגו הפרטי שלו ושקוע בעצמו. הטבע שלנו סוגר אותנו בתוך עולם קטן ולא נותן לנו להתקשר לאחרים בצורה אמיתית, וכשכל אחד מרגיש מנותק מהאחרים ודואג רק לעצמו, זה פתח לצרות.

הבעיה היא, שאת האגו הזה איננו מרגישים. אנו מחפשים את כל הסיבות שבעולם לאלימות המתפרצת: בעיה כלכלית, ביטחונית, מחסור בזמן איכות של הורים עם ילדים, בעיות של חינוך ועוד. הכול חוץ מלגעת בשורש ולפתוח את העיניים.

חכמת הקבלה מספרת לנו שקודם עלינו להכיר בכך שכולנו קשורים זה לזה. הגענו במאה ה-20 למצב שהעולם שלנו גלובאלי, כולנו נמצאים במערכת אחת שבה כל אחד משפיע ומושפע מכולם, ובעולם הזה יש נוסחאות אחרות לתפקוד. אדם לא יכול לעשות פעולה מבלי לקחת בחשבון את האנשים האחרים, אליהם הוא קשור. אז מה הפלא שאנחנו מגששים בחושך?

איך פוקחים עיניים?

אנחנו לא חייבים לקבל מכות מצרים, כפי שמתארת ההגדה של פסח. אפשר לעבור את זה הרבה יותר בקלות. איך?

כל שעלינו לעשות הוא לעורר על עצמנו את הכוח של ספר הזוהר. היציאה ממצרים, מהאגו שלנו, יכולה להתרחש רק על ידי הכוח הטמון בספר הזוהר, כי הוא בנוי בצורה כזאת שדרכו אנו מסוגלים להפעיל על עצמנו כוח מיוחד, כוח שיכול לתקן את האגו שלנו. הכוח הזה מסוגל לשנות אותנו, את החברה ואת העולם שסביבנו, ולגרום לנו להתחיל להרגיש את האחרים כקשורים אלינו ולא כזרים, ולהתייחס אליהם באהבה ובנתינה, כמו שכל אחד מאיתנו מתייחס לעצמו.

למעשה, היום כבר אלפי אנשים בישראל מבינים זאת, מרגישים חובה לעשות זאת ומיישמים בפועל.

חג פסח - מהחושך אל הזוהר

ספר הזוהר, המסתורי, זה שהיה נסתר אלפי שנים, יוצא כעת לאור. למעשה, הסיבה לכך היא פשוטה: ככל שהחושך גובר, צריכים יותר אור. ועם אגו גדול כמו בדור שלנו, אנו צריכים משהו זוהר במיוחד.

ספר הזוהר יכול להוציא אותנו משנאת חינם ולהעלות אותנו לאהבת אחים. הוא פתוח לכל אחד שרוצה להשפיע על מצב החברה שלנו, על משפחתו ועל חייו.

אם נתחיל לברר איך משתמשים בספר הזוהר בצורה נכונה, השינוי כבר יתחיל.בחג פסח הזה אנו נרגיש את יציאת המצרים שלנו לעבר מצב של אושר, ביטחון ואור, לנו ולדורות הבאים.

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content