Left Sidebar Content

משמעות החיים

קבלה בבקשה

קואוצ'ינג רוחני - תוכנית אימון בת 7 שלבים

כיצד להגיע לאושר, לשלווה ולשלום עם העולם הסובב. לפני שתסיימו לאכול את הסנדוויץ' בקפיטריה, כבר תתחילו לראות את האור
מאת: ניב נבון

תארו לעצמכם עולם שבו הכול קורה בדיוק לפי רצונכם.

כולם מבינים אתכם ורק רוצים בטובתכם. אתם מכירים את כל חוקי הטבע שעל פיהם מונהג העולם ופועלים עימם באיזון מושלם. נשמע טוב? זה גם אפשרי. כל שעליכם לעשיות הוא להכיר את הרובד הפנימי ביותר של עצמכם, להכיר את טבע העולם הסובב וללמוד כיצד מאזנים בין השניים. לפניכם תוכנית אימון בת 7 שלבים, שתדריך אתכם כיצד לממש את האיזון ולהגיע לאושר המיוחל.

השלב הראשון בקואוצ'ינג הרוחני, מתחיל בשאלה: מה אנו רוצים מעצמנו?

באופן כללי, החיים מלווים בתחושה תמידית שהאדם לעולם אינו יכול לחזות מה יקרה לו ברגע הבא. הוא אפילו אינו יכול לשער מה ירצה, או על מה הוא יחשוב, לעיתים היינו שמחים להיפטר ממחשבות ורצונות שעולים בנו, שלאו דווקא אנחנו הזמנו. היינו בשמחה לוחצים על כפתור ה-DELETE ומוחקים כמה מצבים ואירועים שונים מחיינו. מי מאיתנו לא היה רוצה להשיג יותר שליטה על הרגע הבאי יותר הבנה כיצד מעשיו משפיעים על חייו?

הקבלה היא שיטה שמסבירה כיצד בנויה המציאות ועל פי אילו חוקים רוחניים היא פועלת. היא מאפשרת לכל אדם שרוצה להשיג משהו אך טרם זיהה מהו, להגיע למצב שבו הכול נגלה לפניו. כלומר הקבלה מאפשרת להיכנס לתוך "חדר הפיקוד" שממנו מתנהלת המציאות כולה ולגלות את התמונה השלמה. משם, הדרך למימוש הרצונות היא קצרה. בידי האדם נגלים הכלים הנכונים לממש כל רצון וכל שאיפה, בצורה שתועיל לעצמו ולכל יתר האנושות.

בשלב שני עלינו לבחון: מה חסר לנו כדי לממש את השאיפה שלנו?

כולנו שואפים להגיע לטוב. אם כן מדוע ניסיונותינו להיטיב את מצבנו, הן ברמה האישית והן ברמה הכללית, אינם עולים יפה? נראה כי אף שהמדע מצליח לחדור לעומקו של החומר ומנסה להבין את טבע העולם, איננו מצליחים לגלות מהי החוקיות על פיה פועלת המציאות. הבעיה היא שאיננו מכירים את המציאות הכללית: מהי? על פי אילו חוקים היא פועלתו איך היא בנויה וכיצד היא משפיעה על חיינו? איננו יודעים כלפי מה עלינו להתאזן. הקבלה מדריכה את האדם לחדור את הרובד הפנימי יותר של המציאות. היא מעניקה הדרכה אישית שבאמצעותה ניתן להבין בוודאות מדוע קיים העולם, מה הוא רוצה מאיתנו, וכיצד נוכל להתקיים עימו באיזון מלא.

שלב שלישי - את היעד הרצוי יש לגבש לאמירה קצרה וברורה שתענה על השאלה: מהו היעד שאנו מציבים לעצמנו?

יעד רוחני נכון הוא כשהאדם מציב לעצמו לגלות את "חוק האהבה" שבטבע ולפעול כמותו. מאחורי החומר הנראה לעינינו עומדים הרצון והמחשבה של הטבע, הסובבים את המציאות כולה. הרצון והמחשבה האלה מקיפים את המציאות, משגיחים עליה ומפעילים אותה במטרה להיטיב לנו. הם למעשה החוק הכללי של המציאות. כלומר, החוק הכללי של המציאות הוא "חוק האהבה".

שלב רביעי - הצבת לוח זמנים לכיבוש היעד

אדם שלומד בדרך הנכונה, יכול להגיע להרגשת המרחב הרוחני בפרק זמן של בין שלוש לחמש שנים.

שלב חמישי - לשם כיבוש היעד על האדם להכיר בפחדיו, לנפץ מיתוסים שונים ולבחון את חייו הנוכחיים מחדש: ממה אנו נרתעים?

המיתוס: הקבלה עוסקת בקסמים, מאניות, קלפי טארוט, אסטרולוגיה ונומרולוגיה.
האמת: כל אלו הן מיסטיקות שנקשרו לשמה של הקבלה במאה השנים האחרונות, אולם לא קיים כל קשר בינה לביניהן. הקבלה עוסקת אך ורק במחקר ריאלי של המציאות.

המיתוס: הקבלה מתמחה בייצור קמעות.
האמת: בעולם שלנו אין שום חפץ גשמי בעל מטען רוחני. קמעות מעין אלה יכולים לסייע לאדם בתמיכה פסיכולוגית בלבד.

המיתוס: כדי להיות מקובל צריך לקשור חוט אדום על היד ולשתות מים "קדושים".
האמת: חוטים אדומים, מים קדושים ושאר אביזרים "רוחניים" אינם יותר מהמצאה מסחרית משגשגת של עשרים השנים האחרונות.

המיתוס: קבלה היא דת.
האמת: הקבלה היא מדע מדויק - הפיזיקה של המציאות הכללית. זוהי חכמה שעוסקת בגילוי המימד העליון הנסתר מחמשת חושינו.

המיתוס: הקבלה מוגבלת לבודדים ורשאים ללמוד אותה רק גברים מגיל 40 ומעלה.
האמת: בתקופת הגלות הייתה החכמה הזו מותרת ליחידי סגולה בלבד, אך מתקופתו של האר"י (המאה  ה-16) ואילך, היא פתוחה לכולם - גברים ונשים כאחד.

המיתוס: הקבלה היא טרנד ניו אייג'.
האמת: הקבלה היא החכמה העתיקה באנושות, והחלה להתפתח לפני כ5,000- שנה.

המיתוס: לימודי הקבלה הם עניין יקר.
האמת: לימודי הקבלה אינם עולים כסף כלל - תוכניות טלוויזיה, שיעורים, הרצאות, קליפים ואפילו ספרים ניתנים להורדה חינם ברשת.

שלב שישי - כעת נברר האם כיבוש היעד דורש שינויים מהותיים בחיינו

מהו אורח החיים שנצטרך לסגל לעצמנו כדי להיות רוחניים?

כדי להתפתח רוחנית, האדם חייב להיות מעורב בכל שטחי החיים ולא להיות למדן המסוגר בחדרו מבוקר עד ליל. עליו לצאת לעבוד ככל האזרחים ולמלא את כל חובותיו כלפי המשפחה, הצבא והמדינה. כלפי חוץ נראה המקובל ככל בני האדם. ייחודו הוא בכך שמרגיש בתוכו מציאות נוספת ונסתרת, והוא חש את חוק האהבה ששולט בטבע. המקובל רואה תמונת עולם רחבה ועמוקה מזו שמסוגל לקלוט האדם הרגיל. בעודו חי בעולם הזה, הוא מתקיים גם בעולם הרוחני. לתפיסה רוחנית כזו יכול להגיע כל אדם.

שלב שביעי - מתחילים

מהו הצעד הראשון שעלינו לעשות?

נתחיל דווקא במה לא צריך לעשות. ובכן, לא צריך לעשות שום פעולה חיצונית. המתעניינים בדרך כלל קוראים בספרי הקבלה ורוצים להרגיש את המציאות הרוחנית. בספריהם, מתארים המקובלים לפרטי פרטים ובדיוק רב את המצב המושלם שלנו. לכן, כשאנו קוראים בכתביהם ורוצים להגיע לאותו מצב מאוזן, אנו מושכים ממנו אלינו הארה מיוחדת. הארה זו - שנקראת "המאור המחזיר למוטב" - מתחילה לכוון אותנו לאט לאט אל העולם הרוחני. "וכשהאור העליון מאיר בתוך הלב" כותב הרב יהודה אשלג, בעל הסולם - המקובל הגדול של דורנו, "אז הלב מתחזק, ובכל פעם הוא מוסיף והולך".

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content