Left Sidebar Content

מדע ותפיסת המציאות

קבלה – הכוח החיובי המאזן

להבין טוב יותר את החיים. להגיע לחיים מאושרים יותר. להיות מסופקים יותר. כולם רוצים, לא כולם מצליחים. חכמת הקבלה יכולה לעזור בעניין הזה?

עד לפני כמה עשרות שנים היינו בטוחים שהעתיד ורוד. העולם יהיה מקום נפלא לחיות בו. עברו השנים התחלפו הצבעים. היום לסיים שנה בלי מלחמת אטום זה כבר טוב, ולך תדע מה מביא איתו משבר האקלים. כמה שנים עוד יהיה מה לנשום או לאכול לילדים? בלגן בכל מקום, שחיתויות במנגנוני השלטון, גם בחיים הפרטיים הקשיים מתרבים. המחירים עולים, בעבודה עצבים, פקקים מטורפים, אלימות בכבישים. נגמרת הסבלנות למערכות יחסים, בני זוג, הורים וילדים. כולם פתיל קצר, אוטוטו משתגעים.

לו יכולנו להסתכל על עצמנו מחוץ לכדור לארץ, כנראה היינו אומרים שמדובר ביצורים נחותים, חסרי שכל, ממש מוגבלים. אומנם יש להם את כל התנאים החומריים להצלחה והקדמה הטכנולוגית מייצרת פלאים, אבל איכשהו יוצא שכל דבר הם בסוף הורסים. כל אחד רוצה להוכיח לאחרים עד כמה הוא חכם וחזק, ועל הכבוד שלו, מצדו שיתפוצץ הכול. כאילו יש איזה כוח רע שפועל בכולם, שמעורר תחרות הרסנית כל הזמן ולא נותן הזדמנות לבנות פה לכולנו גן עדן.

אכן, אומרת חכמת הקבלה, כוח רע מנהל אותנו. אגו. יצר רע. ואין אפשרות לעמוד מולו. הוא מעלינו, כוח עליון. גדול יותר מחיים ומוות, גדול מהכול, ולכן אנשים מוכנים אפילו למות רק שהאגו שלהם לא ייפגע.

אז מה? אין מה לעשות? יהיה מה שיהיה וזהו?

לא ולא. הכוח האגואיסטי שולט באדם כדי להביא אותו להבנה שדרוש לו כוח כנגדו, כוח הפוך ממנו, שיאזן אותו. כוח טוב כזה נסתר בעמקי הטבע, רק צריך ללמוד לגלות אותו. מתוך הבנה שאין ברירה, בלעדיו, אנחנו דוהרים לאבדון.

חכמת הקבלה מלמדת איך לגלות את הכוח הטוב, ולבנות בעזרתו מערכת. בצד אחד יהיה כוח הרע שטבוע באדם מלידה, מצד שני כוח הטוב שהוא עכשיו גילה, ובין שניהם האדם יבנה את עצמו בקו אמצעי. הוא ילך ויתפתח פנימית וחיצונית, ידע לבנות מערכות מאוזנות ולהתמודד בהצלחה עם תופעות שמתגלות. התפתחות בקו האמצעי תביא לאדם רוגע מרמה יותר גבוהה, משמעות גדולה לחיים ואפשרות לצמוח ללא הגבלה.

הרוגע שאנחנו מכירים היום, למשל כשיוצאים לנופש, מתרחקים קצת מהתחרות ההורסת והעבודה הלוחצת, הוא לא יותר מבריחה זמנית מהכוח הרע. מי שזה עדיין מספק אותו שיהיה לו בהצלחה, אבל בהמשך התפתחות האגו אנשים יגלו שבשום דבר הם לא מוצאים מנוחה. רוגע אמיתי לנפשם, אושר, שמחה. הריקנות תתפשט כמו מגפה, ותרופות הרגעה יהיו חלק מכל ארוחה.

הכוח הטוב שאותו מגלה חכמת הקבלה, הוא כוח שמלמד איך להתעלות מעל עצמך. איך להתחבר נכון לאחרים, מעל כל משחקי האגו ומאבקי השליטה. הכוח הטוב מאפשר חיבור בין ניגודים, יוצר הרגשה שכל בני האדם שווים וחשובים על אף השוני וההבדלים המובנים.

אנשים מאוזנים, בעלי מערכות של כוחות רעים, כוחות טובים וקוים אמצעיים, מתחילים לגלות בקשרים שביניהם עולם עליון. ממד חדש של קיום רוחני, מעל זמן, תנועה ומקום. הם נכנסים לרמת הכוחות שמנהלים את המציאות הגשמית שעתה אנו חווים, ומבינים איך להשתתף בתבונה בניהול העניינים. 

זהו הפיצוח המלא של סוד החיים. 

אבולוציה, מתקדמים.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 477 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content