Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בעולם

קשר אינטרנטי בין העם לנבחריו

פעם כדי להעביר מסרים פוליטיקאים היו תלויים בטלוויזיה, ברדיו ובעיתונים. היום הם מדברים אלינו ישירות דרך הרשתות החברתיות. האם זה נותן לנו משהו? על טיב הקשר שבין העם לנבחריו, ועל הצורה שהוא עתיד ללבוש. 

באופן כללי, צורות הקשר המודרניות מספקות לאנשים הרבה יותר אפשרויות לעשות מה שהם רוצים, לבלבל את האחרים, לצבוע את עצמם בכל מיני צבעים יפים, בקיצור לרמות. מיום ליום האדם נעשה יותר ויותר אגואיסטי, כך הוא טבע ההתפתחות, ולכן כל אמצעי קשר חדש נרתם מיד לאותו הכיוון.

זה שהפוליטיקאים מעלים תמונות שלהם במגוון סיטואציות, זה שהם משתפים אותנו בכל מיני התרשמויות, לא מהדק את הקשר האמיתי שאמור להיות. אבל כך זה תמיד: כל דבר מתגלה תחילה בצורתו השלילית, כדי שנכיר ברע שהוא מביא אל חיינו ומתוך כך נחשוב מה תוכל להיות צורתו החיובית.

אכן, מהפכת האינטרנט שינתה את חיינו מאוד ולא ניתן לדמיין איך אפשר להתקיים בלי חיבור און ליין. אבל אם עושים בדק בית מגלים הרבה מאוד השפעות שליליות. כך למשל, הילדים שלנו חשופים לתכנים איומים ונוראים, המשווקים דוחפים לנו מוצרים ושירותים, ארגוני טרור מגייסים ברשתות פעילים. בנוסף, מאז עידן המסכים אנשים בקושי קוראים ספרים או הולכים לתיאטרון, מכורים לשטויות שמעלים לרשתות. אנחנו אפילו נחים פחות, כי הראש קבור בתוך הטלפון שעות על גבי שעות. אפילו במיטה, לא משחרר אותנו לישון. 

מבחינה אבולוציונית, לאן האינטרנט יכול לקדם את האנושות? למצב שנרגיש שייכים כולנו לגוף אחד גדול. אנחנו חיים בתוך מערכת הטבע, מערכת גלובלית ואינטגרלית, שכל חלקיה מקושרים בהדדיות. רק החברה האנושית לא מסודרת בצורה כזאת. הטבע הותיר לנו מקום לפיתוח מודעות. כיום, דרך זה שהעולם נעשה מקושר כל כך וכולם תלויים בכולם, החיים מקדמים אותנו להכרה בכך שאנחנו מוכרחים ללמוד לתפקד כמו מנגנון אחד מסונכרן. בהתחשבות, בתמיכה, בערבות הדדית בין אדם לאדם. לא תהיה דרך אחרת לשרוד את המאה ה-21.

האינטרנט יהיה הכלי שיוכל לפתח את המודעות האינטגרלית של כל אדם בעולם. עלינו להתייחס אליו כמכשיר לעיצוב תרבות חדשה, כלי חינוכי ממדרגה ראשונה. צריך לפתח תכנית רחבה שתקיף את כל סוגי האוכלוסייה, תתאים לכל אחד תכנים ופעילויות שיעניינו אותו, וגם יפתחו את התפיסה החדשה. ככל שנצליח במשימה הזו, נצמיח מאיתנו אדם חדש. אדם שירגיש מחובר לכולם, שיבין שטובת הכלל היא טובתו שלו ממש.

בחברה מתקדמת שכזו, נבחרי הציבור יהיה אלה שהציבור ירגיש שביכולתם לשרת הכי טוב את ההתפתחות האינטגרלית של החברה. אנשים חכמים שמבינים לאן הטבע מפתח אותנו, שיש בהם דאגה עמוקה לטובת הכלל, וגם יכולת ניהול והובלה. הם יצמחו מתוך העם, והקשר בינם לבין האחרים לא ייפסק לעולם. לא תהיה להם שום נגיעה עצמית או אינטרס אישי, כל שאיפתם תהיה לשרת טוב יותר את התקדמות החברה.

מה יעלו מנהיגים כאלה לרשתות החברתיות? הם יספרו לציבור על צורות ההתנהגות הנכונה, יכוונו את מערכות החברה בכל שלב לדרגת ההתפתחות הבאה. ברגישות, בדאגה ובחכמה הם יובילו אותנו לחיבורים מתקדמים יותר ויותר בין אדם לאדם.

מה הם ירצו לקבל מהציבור כפידבק? להרגיש מה קורה עם האנשים, מה הם חושבים, מה הם רוצים. מנהיג הוא מי שמסוגל לספוג את הרצונות של הציבור, ולעבד אותם בצורה כזו שיתאימו למגמת ההתפתחות האינטגרלית.

וכשזו תהיה המציאות שבה נחיה, נוכל להתקדם יחד למצב שבו יתגלה כוח של השפעה טובה, שישרה בין כולנו ויחבר אותנו לגוף אחד. כוח של אהבה ונתינה, הכוח שעומד ביסוד החיים והבריאה. לא נזדקק עוד לרשת האינטרנט כדי להרגיש מחוברים, כי הקשר בינינו יהיה פנימי. בלי חוטים, בלי טלפונים, בלי מכשירים חכמים. קשר ישיר, עמוק, רוחני, קשר האהבה בין נשמה לנשמה. 

שיהיה לנו בהצלחה.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 493 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content