Left Sidebar Content

מדע ותפיסת המציאות

שיטת המחקר בחכמת הקבלה

המון דברים טובים הביא לנו המדע, אבל גם לא מעט סכנות קיומיות שלא ידענו בעבר. על רקע זה כדאי להכיר את מדע-העל, שיכול להביא איתו רק טוב לאדם ולעולם.

לחכמת הקבלה יש שיטת מחקר ייחודית. בשונה ממדעי הטבע שבהם עושים שימוש במכשירים שונים שקולטים נתונים, בקבלה כלי הקליטה הוא האדם עצמו. הוא החיישן שמרגיש, הוא שמקבל את המידע והוא שמפענח אותו. אין לו מכשירים לכייל, אלא את עצמו. עליו ללמוד לכייל את התכונות, את החושים, את הרגשות ואת המחשבות שלו, בהתאם למה שהוא רוצה לקלוט ולחקור.

המדע חוקר את התופעות שיש בתוך חומר העולם הזה, ואילו חכמת הקבלה חוקרת את הכוח הכללי שפועל בכל הטבע. אפשר לקרוא לו "הטבע", "כוח הטבע" או "כוח עליון". קרוב ל-6000 שנה מתקיים המחקר הקבלי, והחוקרים המקובלים לומדים איך לשנות את עצמם בכל שלב ושלב בהתפתחותם, כדי שיהיו מסוגלים לקלוט תופעות כאלה ואחרות מאותו כוח כללי. כתבי הקבלה מציגים את תוצאות המחקרים הללו, והסברים איך לכייל את עצמך כדי שתוכל לבצע אותם.

מה שחוקר המקובל זה עד כמה הוא מצליח לכייל את עצמו לקליטת הכוח העליון, שטבעו הוא השפעה טובה, כלומר נתינה, חיבור ואהבה. 

איך הוא עושה זאת? עליו למצוא אנשים נוספים שמעוניינים בהתפתחות כזו, ולנסות להתקרב אליהם מלב אל לב. הטבע האגואיסטי של כל אחד מהם יפריע כמובן, ומעליו הם יידרשו להתעלות. המאמצים לעשות זאת יביאו אותם לגילוי קיר שמפריד ביניהם, מין מחיצה שלא מאפשרת לבני האדם להיכנס זה לתוך תחומו של זה. בעזרת השיטה שמפורטת בחכמת הקבלה, הם ילמדו איך לבטל את המחיצה האגואיסטית הזו ולבנות ביניהם שטח משותף. בשטח הזה, בתכונה הזו, הם יתחילו להרגיש את הכוח העליון. למה? כי בשטח המשותף הם יהיו בקשרי השפעה, חיבור ואהבה, או בקיצור בכוח השפעה מסוים שמתאים לקליטת הכוח העליון, שכולו השפעה טובה.

אם במדעי הטבע אני חוקר את העולם שבו אני חי, בחכמת הקבלה אני חוקר את הכוח שמחייה אותי, שבונה אותי ומייצב אותי בכל רגע ורגע. אני חוקר את השורש למציאות שלי, את מקור החיים. כלי המחקר צריכים להיות מתאימים למושא המחקר, כמו תמיד, ולכן אני צריך לפתח רצון להשפיע, רצון לתת, רצון לצאת מעל האגו שלי. לפי המידה שבה אפתח נטיות כאלה, יהיה לי חיישן, גלאי, שבו אתחיל להרגיש מה נמצא מחוץ לאגו שלי, מחוץ לטבע שלי. בניסויים שאערוך, אני אבדוק איך אני קולט בכל פעם את השפעתו של כוח ההשפעה הכללי עליי, בהתאם לשינויים שאני מבצע בתוכי, יותר משפיע, פחות משפיע, בכל מיני צורות, אופנים וגבולות.

כך המחקר הקבלי מאפשר לי להכיר את עצמי, את הכוח העליון, ואת מה שבינינו. להבין מה קורה, איך הכול מסתובב, מה הסיבה לכל פעולה, לכל מקרה, לכל תופעה. ובשונה ממדעי הטבע, בחכמת הקבלה יש לי אפשרות גם לשנות את המציאות. במידה שבה אני משנה את עצמי, את התכונות שלי, משתנה תפיסת המציאות שלי. אני כאילו נוסע, טס, עולה או יורד מעולם לעולם, ולומד אילו שינויים פנימיים לבצע בכל מצב ומצב, כדי לגלות איך משתנה השפעת הכוח העליון עליי.

כל תהליך ההתפתחות והמחקר שתיארנו מבוסס על שדרוג טבע האדם, מרצון אגואיסטי לקבל הכול לעצמו אל רצון להשפיע כל טוב לכולם. משום כך, בשונה מכל מדע אחר, גילוי חכמת הקבלה האותנטית יביא רק טוב לעולם. היא תצעיד אותנו אל הדרגה הבאה בתפיסת המציאות של האדם, בממד שנמצא מעל גבולות זמן, תנועה ומקום, ממד רוחני, נצחי ומושלם.

מן המקורות

"כמו שהתגלות מין החי בעולם הזה וסדרי קיומו, היא חכמה נפלאה, כן התגלות השפע האלוקי בעולם, הן מציאות המדרגות והן דרכי פעולותיה, עושים ביחד חכמה נפלאה".

בעל הסולם - הרב יהודה אשלג, מאמר "תורת הקבלה ומהותה"

"עניין התענוג אינו אלא רק השוואת הצורה ליוצרה, ובהיותנו משתווים בענייננו לכל מנהג הנוהג ומצוי בשורשנו, הרי אנו מצויים בתענוגים". 

בעל הסולם, מאמר "מתן תורה"

"בהיותנו מתקנים את כלי הקבלה שלנו, שיהיה על מנת להשפיע, משווים אנו בזה את הכלים ליוצרם, וראויים אנו לקבל את שפעו עד אין קץ".

בעל הסולם, "תלמוד עשר הספירות", א, הסתכלות פנימית, כב

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 1047 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content