Left Sidebar Content

משמעות החיים

שינוי פנימי באדם

שינויים. מילה טעונה. מצד אחד קשה לנו עם שינויים, מצד שני כולם חולמים על חיים יותר טובים. איזה סוג שינוי יוכל לדחוף אותנו קדימה בצורה משמעותית, ומתי חבל על התקוות, על הכוחות ועל העצבים?

ההורים שלנו עוד שאפו לקביעוּת עד הפנסיה, ידעו לצייר לעצמם מראש כמעט את כל מסלול החיים. היום אנשים נעים בין ארגונים אחת למספר שנים. מחליפים מקצוע, מחליפים בני זוג, מחליפים מקום מגורים. הגברת קצב השינויים היא פועל יוצא מכך שאנחנו משתנים מבפנים.

הכוח שמניע אותנו הוא רצון ליהנות, וככל שהוא גדל ומתפתח הוא דורש מילויים וסיפוקים יותר מהותיים. זה גם מה שעושה אותנו ממהרים להשתעמם, נהנים לזמן קצר בלבד ושוב פעם לא מסופקים. אז החלפנו טלפון, סלון, רכב, אולי גם הגענו להישגים גדולים בקריירה וזכינו להערכה ולקנאה מאחרים. אבל מה הלאה? בשביל זה חיים?

חוסר הסיפוק דוחף אותנו לעוד ועוד שינויים. ברור לנו שמה שיש עכשיו לא מספיק, אבל לא ברור על איזה כפתור צריך ללחוץ כדי להביא לעצמנו אור לחיים. אז אנחנו שוברים את מה שיש, מנסים דברים אחרים, אבל במבט לאחור מורגש שהחיים הם כתב חידה שאנחנו עוד לא ממש מפצחים. במצב כזה נמצאים היום הרבה מאוד אנשים. 

השינוי המהותי שיוכל לשדרג לנו את החיים, קשור לגילוי המטרה הגדולה של קיומנו כיצורים תבוניים. זהו תחום העיסוק של חכמת הקבלה, שחוקרת את התפתחות האדם, החברה והטבע. היא מביאה את האדם להיכרות עם מקור החיים, השורש שממנו כולנו באים, הכוח העליון שמנהל את כל המקרים. השינויים שבעולם הסובב אותנו, האנשים שאנחנו פוגשים, המצבים שאנחנו עוברים, הכול מופעל על ידו. ולכן, היכרות עימו והבנת מגמת ההתפתחות שבה הוא מקדם אותנו, היא תנאי מוקדם לכך שנוכל לחולל שינויים מהותיים שבאמת יעשו אותנו מאושרים. 

אנחנו נדע לאיזה כיוון כדאי לנו לנתב את חיינו, נבין מהם האמצעים שיש בידינו כדי להתקדם למצבים יותר ויותר טובים. נלמד לראות במה אנחנו יכולים להשפיע על המציאות לטובה, להשתתף עם הכוח העליון בניהול העניינים. אין סיפוק גדול יותר מזה שאפשר להשיג בחיים, אומרים הגדולים שזכו לכך לאורך השנים.

התפתחות כזו מוגדרת כהתפתחות רוחנית, והיא מבוססת על שינוי תכונותיו של האדם בהתאם לתכונותיו של הכוח העליון. רצונו של הכוח העליון הוא להשפיע כל טוב, לתת, לאהוב. אותנו הוא ברא עם רצון הפוך, לגרום טוב בעיקר לעצמנו, גם אם זה על חשבון אחרים. ככה אנחנו בנויים, נעים או לא נעים. שיטת הקבלה מלמדת איך אפשר לשנות את הרצון האגואיסטי שטבוע בנו, ולרכוש במקומו רצון נעלה כמו של הכוח העליון. 

שינוי הרצון הפנימי פותח לאדם קליטה של מציאות עליונה, נצחית ושלמה. "ואהבת לרעך כמוך" הופך עבור מסיסמה יפה לקוד פעולה, שעל ידו הוא יוצא מגבולות עצמו, נכלל בכוח העליון ורוכש את המציאות כולה. הכול נעשה שלו, הכול מורגש בו, והוא חובק את כל הבריאה.

שיהיה לנו בהצלחה!

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 941 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content