Left Sidebar Content

קבלה לעם בתקשורת | ידיעות אחרונות

שירת הקבלה

מאת: רועי בהריר 2.4.2008, ידיעות אחרונות

ארקדי דוכין מוציא שיר חדש שכולו ברוח הקבלה. עמוק בטרנד הרוחני הוא מודיע שאין לו עניין בכסף והצלחה: "אין לי צורך להצליח ולמצוא חן בעיני אנשים"

לארקדי דוכין החדש אין אגו, אין רצון לעשות כסף, וההצלחה ממנו והלאה, הארקדי הזה עמוק עמוק בתורת הקבלה, מעריץ את הרב מיכאל לייטמן, מחוזק ומואר מתמיה אחרי ניסיונות לא מעטים לשכנע אותנו שהוא ממש לא אחד שנסחף לטרנדים ושאין לו שום עניין להתחבב על מדונה ובריטני, דוכין מקליט לראשונה שיר שכתב והלחין בהשראת לימודי הקבלה. השיר "היינו כחולמים" עתיד להיכלל באלבום הדש שצמח מתוך העולם החדש שדוכין גילה בארבע השנים האחרונות.

"השיר הזה הוא בין הראשונים שנולדו אצלי מתוך הלימוד", אומר דוכין, "והוא מדבר על ההתפכחות שלי מהחלום הישן של ההצלחה והכסף, שהגעתי אליה בעזרת קבוצת 'בני ברוך', שהיא הקבוצה שהכי חשובה לי בחיים כרגע. זה שיר שהוא רגש נטו, ואני באמת מרגיש שזו הפעם הראשונה שכתבתי משהו מתוך צורך שהוא לא. אגואיסטי".

היום בצהריים דוכין יבצע את השיר בקונגרס הקבלה הבינלאומי השנתי של "קבלה לעמק שיערך בגני התערוכה בהשתתפות 2,500 קבליסטים מכל רחבי העולם וגם משה איבגי והנרי דוד.

- ארקדי, מה עוד למדת בקבלה?

"אין ספק שלימודי הקבלה מוציאים ממני עשייה מתוך מטרה אחרת. אם בעבר הצורך שלי היה אגואיסטי לגמרי, כלומר להצליח, להתפרנס ולמצוא חן בעיני אנשים, אז עכשיו אני מבין שכל הדברים האלה רק הכבידו עליי ולא נתנו לי שום סיפוק".

- אבל הצלחה וכסף הם שמות המשחק בעידן שאנחנו חיים בו.

"נכון, זה נשמע ממש נאיבי מצידי להגיד ככה, ואפילו לא הגיוני, אבל מהניסיון האישי שלי הבנתי שלרדוף אחרי הדברים האלה זד משהו שבסופו של דבר תמיד יביא אותך לכישלונן אתה לא תהיה מאושר גם אם תשיג אותם. זו לא הדרך הנכונה. עכשיו המטרה שלי היא לא להטיף או לאיים, אלא רק לחשוף את התובנות האישיות שלי מתוך מה שאני חוויתי. גם כשאנשים שואלים אותי 'מה הטעם בחיים?' זה מה שאני עונה להם: ללמוד ולחוות".

- עושה רושם שכל מוזיקאי שני בארץ מתחזק בצורה בזאת או אחרת. יש לך הסבר לזה?

"זה בגלל שאנחנו חיים בעידן מאוד מהיר ודחוס, עם המון התרחשויות וטרנדים, שבו מצד אחד הטכנולוגיה מאוד מתפתחת ומצד שני היא לא מביאה שום פתרונות. גם לקבלה קוראים היום אופנה וטרנד, אבל בשבילי זה ממש לא ככה, זה מעיין אינסופי של לימוד בחינם, בלי שום פוזה ובלי שום ניחוח מסחרי, כולנו פשוט חייבים להבין שאנחנו דוהרים לקראת אסון - זאת אומרת, לאו דווקא פצצה גרעינית, אלא גם אסון פנימי, בתוך הלב - ולכן אנחנו צריכים כלים כדי להתמודד עם זה. בעיניי הקבלה נותנת הסבר כמעט מדעי למה שקורה לאנשים בעירן הזה, ועונה לשאלות כמו למה אנשים לוקחים סמים, הופכים לפושעים, מתגרשים, וכל הדברים האלה. התשובה לזה, במילים פשוטות, היא אגו. אדם נולד לילה מחומר שהוא מאה אחוז אגו, והוא חייב ללמוד לשנוא את זה ולתקן את זה".

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content