Left Sidebar Content

חגים ומועדים | ראש השנה

שנה גן עדן

אילו יכולתם לחזור בזמן אל ראש השנה הקודם ולמחוק מהסרט את השנה שחלפה, האם הייתם עושים זאת? במילים אחרות, האם הייתם בוחרים לחיות את השנה שחלפה, לו ידעתם מראש מה עומד לקרות בה?

כשמסתכלים אחורה על מהלך חיינו, לפעמים עולה השאלה בשביל מה לנו בכלל כל הסיפור הזה. אבל העניין הוא שהדברים לא תלויים בנו. על זה נאמר: "על כורחך אתה נוצר, ועל כורחך אתה חי, ועל כורחך אתה מת".

בנוסף, אין לנו מושג מה עומד לקרות ברגע הבא. איננו יודעים את מי נפגוש במהלך היום, מה יקרה לנו בדרך לעבודה וחזרה, מה יקרה לילדינו ולקרובינו. אנו חיים באי ודאות קבועה. אם עוד יום נגמר בלי סבל, אנו כבר שמחים. סוחבים, מה שנקרא, מיום ליום.

ובתוך כל הריצה הזו, עולה לפעמים השאלה: האם אפשר להבין לאן אנו מתפתחים?

זרימה של נתונים

חכמי הקבלה גילו שיש תוכנת-על שעובדת עלינו כל הזמן. היא מזרימה לנו בכל רגע ורגע נתונים חדשים, שבאים לידי ביטוי בתמונות שאנו רואים סביבנו, ובמה שמתרחש בתוכנו פנימה. בחוץ אלו אירועים שקורים לנו, בפנים אלו מחשבות ורגשות שמתעוררים בנו. ובתווך, בין מה שאנו חשים סביבנו ובין מה שמתרחש בתוכנו, מתפתחת המודעות שלנו.

הטבע מפתח את כל יצוריו ודוחף גם אותנו קדימה, בלי לשאול את פינו. כיום הגענו לשלב מיוחד בהתפתחותנו כבני אדם, לנקודה של בחירה. ניתנת לנו האפשרות להחליט בעצמנו, האם נרצה להגיע להתפתחות הכרתית. ביכולתנו להבין לאן הטבע מפתח אותנו, להסכים לכך ולהתקדם לשם יחד, עם תוספת רצון משלנו.

המטרה הגדולה

המין האנושי צריך להתפתח עד לפסגה, להעפיל למצב שבו נהיה בלתי מוגבלים. לא בזמן, לא במקום, לא בתנועה. שלא תהיה לנו שום מגבלה.

אמנם בינתיים, אנו חיים כפי שאנו חיים עכשיו, בקיום זמני ומוגבל מאוד. אבל אחרי התפתחות מסוימת שהיינו צריכים לעבור, אנו יכולים להחליף כיום את התכונות שלנו ובהן להרגיש חיים נעלים יותר, חיים חדשים. רכישת תכונות חדשות תאפשר לנו להרגיש תמונת עולם חדשה. אנו נרגיש את העולם בלתי מוגבל, ואת עצמנו בלתי מוגבלים.

כדי לעבור מהתמונה של היום לתמונה העתידית הזו, עלינו לעבור שינוי פנימי גדול. קודם נבין מה מפעיל אותנו היום, ואחר כך נציג את השדרוג.

מה מפעיל אותי?

התכונה הכללית שמפעילה אותנו היא הרצון לקבל, השאיפה לספוג לעצמנו כל מה שרק אפשר. גם כשזה על חשבון אחרים, וגם כשאיננו מודעים לכך בכלל. אנחנו כל הזמן חושבים איך למלא את עצמנו יותר ויותר. כל מה שאנו רואים אצל אחרים גורם לנו לקנא, ולרצות גם כן.

כתוצאה מכך, אני כל הזמן רוצה רוצה רוצה, קונה קונה קונה. בדרך עובדים עליי, דוחפים לי, מרמים אותי. בסוף זה מתחיל לעצבן, לעייף, אפילו לייאש. תרופות הרגעה, סמים, צריך משהו להרגיע את הלחץ. עד שאני מגיע למסקנה שהעולם הזה לא שווה כלום. כאן בדיוק נפתחת לי ההזדמנות לשמוע על עולם אחר.

מסתבר שאנו חיים בגיהינום, אבל אפשר לעבוד דירה, לגן עדן. כאן ועכשיו.

שדרוג פנימי

הכניסה לגן עדן היא פשוטה. צריך לפתוח את הלב שלנו לאחרים, ללמוד להתחבר.

מהות השדרוג היא לעבור ממצב של לב סגור ללב פתוח כלפי האחרים. בחיבור לאחרים אנו פותחים לעצמנו תכונה חדשה. במקום הרצון לקבל שהפעיל אותנו עד כה, אנו רוכשים רצון להשפיע, לתת, להתחלק, לדאוג לאחרים. הרצון החדש הוא בעצם חוש חדש, ובו אנו מתחילים לחוש עולם אחר. אל הרמה הנעלית הזו מקדמת אותנו אותה תוכנת-העל שהזכרנו.

אם רצינו לדעת לאן אנו מתפתחים, אז הנה התשובה על רגל אחת. האדם העתידי יהיה שונה מהאדם שאנו מכירים היום ביחס שלו לעולם, לכל מה שנמצא מחוץ לו. הוא ירצה להיות קשור ומחובר בכל לבו ונפשו לבני האדם האחרים, לדומם, לצומח ולחי. הוא ירגיש אותם כמו שהוא מרגיש את עצמו.

סטארט אפ

הפיתוח של האדם העתידי יכול להתחיל רק כאן בישראל. אנו נעשה זאת ראשונים, ואחר כך העולם יבוא ללמוד מאיתנו. נתחלק בזה עם כולם, בלי למכור...

נכון, על פניו נראה שהיחסים בישראל של היום הכי רחוקים מכל מה שתיארנו כאן, אבל דווקא מתוך החושך הגדול, מתוך השחיתות, האלימות, הפילוג והשנאה, נוכל להבין סוף סוף שאין ברירה. מוכרחים ליצור כאן שינוי חברתי, אחרת לא נשרוד.

האמת היא שבסטארט אפ הרוחני-חברתי הזה אין מה להמציא, כי השיטה לשדרוג טבע האדם מצויה בידינו כבר אלפי שנים. עד היום היא הייתה נסתרת, כי לרובנו לא היה בה כל צורך, אבל כיום היא מתגלה כדי להצעיד את המין האנושי אל אופק חדש. השיטה נקראת חכמת הקבלה, כי היא מלמדת צעד אחר צעד, איך לקבל, איך לחוש בתכונות החדשות שנפתח עליון יותר, עולם נצחי ושלם.

אז שתהיה לכולנו שנה טובה, שנה של כניסה לעולם חדש.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 623 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 66 ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content