Left Sidebar Content

מרצי המכללה

תלמידים שואלים, מרצי המכללה עונים

שאלות:

 - הבורא ברא אותנו מתוך רצון שהיה לו, האם אפשר להסיק מכך שגם לבורא יש רצונות?

 - אני מנסה להבין את כל מה שאנחנו לומדים זאת אומרת מה זה זעיר אנפין ומלכות ואורות וספירות ופרצופים   והכל ואני לא מצליח ושוכח

 - בהנחה ואני אכן מגיעה ומטפסת במדרגות הרוחניות, איך זה מתבטא בחיי היומיום? למה אני צריכה את הרוחניות פרט להרגשה הטובה שהיא נותנת?

 - אני צריך עזרה קצת כי אני מרגיש שאני רוצה ללמוד ולהתקדם אבל מתעסק בדברים אחרים לגמרי אני לא יודע מה לעשות

 - כשאתה אומר רצון אתה מתכוון לרצון במובן של מה שאנחנו אנשים רגילים מתכוונים אליו, או שיש לזה איזו שהיא הגדרה אחרת במסגרת הקבלה? כי אני לא ממש מצליחה להבין את זה

 - מה זה "זמן" ברוחניות?

תשובה:

מרצה: יאיר אורן

לפי המקובלים הרצון של הבורא הינו רצון אחד שנקרא להיטיב לנבראיו. 

מה זאת אומרת? לבורא ישנה איזושהי הטבה שהוא רוצה לתת לנברא.

מהי אותה ההטבה? להידמות לו. כלומר, הבורא רוצה שהנברא ירכוש את תכונתו שהיא נקראת תכונת ההשפעה.

להמשך אני ממליץ לקרוא את הפוסט הבא מתוך הבלוג של הרב לייטמן.

שאלה:

אני מנסה להבין את כל מה שאנחנו לומדים זאת אומרת מה זה זעיר אנפין ומלכות ואורות וספירות ופרצופים והכל ואני לא מצליח ושוכח

תשובה:

מרצה: יובל תורג'מן

ראשית התחלה מצוינת, אתה מבקש עזרה ועל זה יש מקום להודות שנולד בך חסרון/ צורך לבירור.
התכלס אלו שמות קוד למערכת הנשמה שלנו, שאם תמשיך לבקש ולברר יש סיכוי שתסכים לוותר בשלב מסוים על ההבנה, ואז החלק המקדים להבנה שהוא ההרגשה יהיה לו חלל פנוי ומקום להתחיל לפעול. זהו תהליך רוחני מעניין, שמילים / שכל והבנה ממש לא יכולים לתאר אותם.
כל ספרי המקובלים נכתבו לבעלי השגה ( אלו שכבר יש להם כלי הרגשה) וכן הם מדברים על מערכות הנשמה, שאתה ציינת חלקים מתוכה.

שאלה:

בהנחה ואני אכן מגיעה ומטפסת במדרגות הרוחניות, איך זה מתבטא בחיי היומיום? למה אני צריכה את הרוחניות פרט להרגשה הטובה שהיא נותנת?

תשובה:

מרצה: יובל תורג'מן

בדיוק לפי חשיבות המטרה, הרצון - לדוגמא אם אני רוצה להוריד משקל, אז התענוג מארוחה טובה ולא בריאה בהכרח ישתנה/ ירד. כלומר אם מגיעים לעולם הרוחני, אז בהחלט היחס שלי לחיי היום יום משתנה, אבל- ואבל גדול, זה ממש לא מחייב, ביטול וחוסר חשיבות לכל תענוגי העולם הזה " כל הגדול מחברו יצרו גדול ממנו" - ברוחניות אנו רוכבים על הרצון לקבל וממש לא מבטלים אותו. לרוחניות משתוקקים אלו ששואלים מה הטעם בחיים? לרוחניות מגיעים רק אלו שמאוד רוצים, רוצים לשלוט בעולם הסיבות, למשוךבחוטים של המריונטה, לעומת המצב הטבעי של רוח האנושות, שמסכימים לחיות רק בעולם הזה, עולם התוצאות ולהיות סוג של בובה על חוט.

שאלה:

אני צריך עזרה קצת כי אני מרגיש שאני רוצה ללמוד ולהתקדם אבל מתעסק בדברים אחרים לגמרי אני לא יודע מה לעשות

תשובה:

מרצה: יובל תורג'מן

זאת אחת השאלות הראשונות שכל אחד שואל את עצמו, וכאשר הוא מתקדם הוא שואל חברים או את הרבלייטמן. התשובה שדיברה אלי היא "אין אדם למד אלא במקום שליבו חפץ" הלב של האדם הוא הרצון שלו, ולכן תלך ותבדוק את כל הסביבות ותקשיב ללב שלך. כאשר הלב יגיד לך בקבוצה הזו אני רוצה לבחור, אז העצה היא להתמסר לחקבוצה וחברה ללא כל תנאי, כי הבורא מסדר לנו אתגרים מעניינים ברוחניות, ורק על ידי ביטול כלפי קבוצה ועוד הרבה בירורים פנימיים יש לנו סיכוי להתקדם. הדגש הוא על לנו, כי לבד זה פשוט לא עובד.

שאלה:

כשאתה אומר רצון אתה מתכוון לרצון במובן של מה שאנחנו אנשים רגילים מתכוונים אליו, או שיש לזה איזו שהיא הגדרה אחרת במסגרת הקבלה? כי אני לא ממש מצליחה להבין את זה

תשובה:

מרצה: אסף אוחיון

אנחנו מהחיים שלנו, מכירים פחות או יותר את מושג הרצון, מתוך רצונות שיש לנו. שהם רצונות להתמלא בצורה הפשוטה: אני רוצה דירה חדשה, אני רוצה אוטו חדש, אני רוצה בית יפה. כן? או כל רצון אחר שאנחנו מכירים מהעולם הזה. האם חוכמת הקבלה מדברת על אותו רצון? כן. אבל, היא מדברת על הרצון כחומר הבריאה הכללי שנוצר, והיא מסבירה שמה שאנחנו היום מגלים, מאותו הרצון, התופעות שאנחנו מגלים בתוך הרצון, הן מאוד מוגבלות, שאנחנו מגלים חלק מאוד מאוד מצומצם וקטן ממה שהרצון הזה מסוגל לגלות, לתפוס, להשיג. ובדיוק, את ההרחבה הזאת של הקליטה, איך להתחיל לתפוס יותר לרוחב או יותר לעומק, איך שתירצו להגדיר את זה, בדיוק בזה מתעסקת חוכמת הקבלה, ועם זה צריך להישאר, להשאיר את זה בראש כשלומדים חוכמת הקבלה, כי אחרת שוב, חושבים שהיא מדברת על כל מיני דברים שאנחנו עושים בעולם הזה, והיא מדברת על השינוי הפנימי של הרצון. בדיוק על זה.

לצפייה בשיעור "פתיחה לחכמת הקבלה" עם אסף אוחיון

שאלה:

מה זה "זמן" ברוחניות?

תשובה:

מרצה: אסף אוחיון

זמן ברוחניות זה לא זמן שעובר לפי השעון, זה סדרה של מצבים ומקום ברוחניות הוא אותו הרצון, שרק בתוכו קורים כל השינויים ומה שקורה במציאות. 

 

רק ביחד

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content